Beglobiams gyvūnams paaukota: 2898.95 Lt
Kaip gali prisidėti?
Priminti slaptažodį    Registruotis
Viskas apie šunis
Rodyti apie:
Titulinis ŠUNŲ VEISLĖS Maltos bišonas

Maltos bišonasVeislyno Bohemijos žibutė Maltos bišonas

Veislės istorija

Faktai apie maltos bišonus arba malteses, kurios visada spinduliavo grožiu ir elegancija, istorijoje yra aptinkami prieš daug metų. Šunys, panašūs į maltos bišonus randami užrašuose ir senoviniuose piešiniuose išlikusiuose iš 5000-2000 m. pr. Kr. Tai yra viena iš seniausių natūraliai susiformavusių mažų šuniukų veislių. Daug kas mano, kad maltos bišonai kilo iš Viduržiemio jūros salos – Maltos.  Tuo metu Maltos sala buvo prekybos centras ir tyrinėtojai aptiko, jog šuniukai iš čia keliavo kaip mainai už tam tikras prekes. Ginčijamasi, jog maltos bišonai iš tiesų kilę iš Azijos. 

Maltos bišonai buvo mėgstamiausi karalienės Elžbietos I-osios šuniukai, kurie i Angliją pateko Henriko VIII valdymo metais. JAV šie šuneliai pasiekė XVIII a. pabaigoje.

Temperamentas

Maltesės gali būti labai energingos. Šuniukai lengvai dresuojami, greitai mokosi. Jie puikūs kompanionai, todėl nemėgsta ilgam laikui pasilikti vieni. Sutaria su kitų veislių šunimis ir vaikais, tačiau nepatartina įsigyti šeimoms turinčioms labai mažus vaikus, nes jie neatsargiai žaisdami gali sužeisti šuniuką. Maltesės saugo savo šeimininką, gali loti ar net kąsti kai svetimas žmogus ar gyvūnas peržengia jų teritoriją, tačiau tuo pačiu yra ramios ir be reikalo netriukšmauja. Nepaisant jų mažo dydžio maltos bišonai atrodo bebaimiai. Jie yra vieni iš džentelminiškiausių mažų šuniukų veislių. 

Priežiūra

Maltos bišonas neturi pavilnės, todėl yra tinkamas laikyti alergiškiems žmonėms. Reguliari priežiūra turėtu padėti išvengti kailio susivėlimo. Kai kurie šeimininkai smarkiai patrumpina šuniuko kailį, kiti renkasi ilgą krentantį. Tokį reikia dažniau šukuoti ir plauti, o viršugalvio plaukus surišti, kad nekristų į akis. Kailio priežiūrai reikėtų rinktis kokybišką kosmetiką, kad išvengtumėte šėrimosi, odos ligų, niežėjimo. Būtina atidi dantų priežiūra, nes šios veislės šunims būdingos dantų ligos. Patrumpinami nagai. Tamsios dėmelės po akim, atsirandančio dėl ašarojimo yra šios veislės problema. Jeigu akytės kasdien valomos ir nusausinamos to galima išvengti. 

Sveikata

Tai vieni sveikiausių šunelių. Žinoma, gali pasitaikyti tam tikrų, šiai veislei būdingų sveikatos sutrikimų. Galimas kelio girnelės išnirimas, būtina operacija. Akies rainelės atrofija, be gydimo šunelis gali net apakti. Tačiau gerai juos prižiūrint ir reguliariai apsilankant pas veterinarą, ligų išvengsit.

Statistiniai duomenys:

Veislės grupė: Bišonai ir giminingos veislės
Kilmės šalis: Italija
Svoris: 1,8-3,2 kg.
Gyvenimo trukmė: 14-18 m.
Vados dydis: 2-4
Dydis:
Energingumas:
Priežūra:
Sargumas:
Reikalingas krūvis:
Sutarimas su kitais gyvūnais:
Draugiškumas:
Straipsniuose:
reklama