Beglobiams gyvūnams paaukota: 2898.95 Lt
Kaip gali prisidėti?
Priminti slaptažodį    Registruotis
Viskas apie šunis
Rodyti apie:

PekinasPekinas - vieno šeimininko šuo

Veislės istorija 

Pekinai buvo garbinami dėl manymo jog sugeba atbaidyti piktas dvasias. Kilę iš Kinijos. Pavogus šunelį vagiui grėsė mirties bausmė, o mirus imperatoriui jo pekinas buvo palaidotas kartu, kad pomirtiniame gyvenime apsaugotų savo šeimininką. Vakaruose pekinai atsirado 1860-aisiais metais. Vėliau užgrobus Pekiną, Imperatoriaus kariams buvo įsakyta nužudyti visus mažuosius šunelius, kad jie nepatektu svetimšaliams į rankas, tačiau penki pekinai buvo išgelbėti ir nugabenti karalienei Viktorijai Velingtono bei Richmondo kunigaikštienei. Tokiu būdu pekinai pasiekė Europą. 

Charakteristika 

Pekinas turi ekstravagantišką, ilga, tiesų, lengvai banguotą kailį, kuris būna pačių įvairiausių spalvų. Kaukolė plati. Akys didelės, labai tamsios, skaidrios, nežymiai iškilusios, apvalios. Snukutis platus,labai trumpas, tamsus. Ausys nulinkusios, širdies firmos, ilgos. Kaklas trumpas ir stambus. Kai burna uždaryta, nei liežuvis, nei dantys neturėtų matytis. Smukūs, sunkių kaulų šuneliai. 

Temperamentas 

Labai drąsūs, narsūs, maži šuneliai. Jautrūs, nepriklausomi, atsidavę šeimininkui, bet atsargūs su nepažįstamaisiais. Tai yra vieno šeimininko šuo. Pekinas išsirenka vieną žmogų, kurį laiko savo šeimininku. Atkaklūs, užsispyrę, kartais gali iškilti sunkumų maitinant. Neperšerkit, nes greitai atsiras viršsvoris. Gali būti pavydūs, kitų augintinių ar žmonių atžvilgiu. Daug loja ir yra puikūs sargai, tačiau triukšmaudami gali trukdyti kaimynams. Nerekomenduojama auginti turintiems mažų vaikų. 

Priežiūra 

Tinkami gyventi bute. Nelabai aktyvūs kieme, tačiau jiems būtinas kasdienis pasivaikščiojimas. Kasdien iššukuokite kailį. Ypatingai prižiūrėkite akių raukšles. Pateles šeriasi keičiantis sezonams. Maudykite su šampūnu reguliariai. Išvalykite akis, kasdien apžiūrėkite kailiu apaugusias pėdas, nes po pasivaikščiojimų lauke ten gali būti įstrigę šapų. 

Sveikata 

Pekinai linkę greitai peršalti. Labai sunkiai gimdo. Dažnai pasitaiko kelio girnelių išnirimų. Kvėpavimo ir širdies ligos taip pat būdingos. Pasitaiko akių opaligės atvejų. 

Statistiniai duomenys:

Veislės grupė: Japonų chinai ir pekinai
Kilmės šalis: Kinija
Svoris: 3-6,4 kg.
Gyvenimo trukmė: 13-15 m.
Vados dydis: 2-4
Dydis:
Energingumas:
Priežūra:
Sargumas:
Reikalingas krūvis:
Sutarimas su kitais gyvūnais:
Draugiškumas:
Straipsniuose:
Klubas:
narių: 835    prezidentas: aldonaru
Imperatoriškųjų pekinų veislės šunų gerbėjų klubas
reklama