Šuo, dėl kurio net žudydavo. Pekinas 17

2008 birželio 15d.
Pekinai buvo garbinami dėl manymo jog sugeba atbaidyti piktas dvasias. Kilę iš Kinijos. Pavogus šunelį vagiui grėsė mirties bausmė, o mirus imperatoriui jo pekinas buvo palaidotas kartu, kad pomirtiniame gyvenime apsaugotų savo šeimininką. 

Vakaruose pekinai atsirado 1860-aisiais metais. Vėliau užgrobus Pekiną, Imperatoriaus kariams buvo įsakyta nužudyti visus mažuosius šunelius, kad jie nepatektu svetimšaliams į rankas, tačiau penki pekinai buvo išgelbėti ir nugabenti karalienei Viktorijai. Tokiu būdu pekinai pasiekė Europą. 

Pekinų veislynas –  Rubinas buvo užregistruotas 1994-aisiais metais. Pirmasis pekinas į veislyną atkeliavęs iš Maskvos, vėliau tapo Lietuvos čempionu. Savininkė Aldona Rubinienė pasakoja: „Pirmasis pekinas į Lietuvą, - į Mažeikius, buvo atvežtas iš Latvijos. Pekinai – nepriklausomi, drąsūs, savim pasitikintys šuneliai. 

Jie neturi baimės jausmo, todėl labai svarbu saugoti nuo dideliu šunų, nes pekinai patys juos puola, norėdami apginti savo šeimininką, tačiau su mažų veislių šunimis sutaria kuo puikiausiai. Tai – užsispyrę šunys, kurie daro tai, kas jiems patinka, tačiau dėl savo šeimininko gali paaukoti net gyvybę. Žinoma, tai reikia užsitarnauti, - negalima jo skriausti, jį reikia mylėti. Pekinas tai pajus ir visą gyvenimą bus ištikimas, o jei reikės ir pasiaukos.“

Pekino veislės šuniukas, ponios Aldonos teigimu, nemėgsta ilgų pasivaikščiojimų, todėl jis labiau tiktų ramesnio būdo, vyresnio amžiaus žmonėms, net ir vaikams. Veisėja pataria nepamiršti, kad tai ramaus būdo šunelis ir ilgesnėms kelionėms jis neatsparus. 

Tačiau dievina pasivaikščiojimus su savo šeimininku. „Tai nuostabus šuo, tinkantis net gyvenantiems mažuose butuose. Jis turi savo vietą, nesimaišo po kojomis.“ - tęsia A. Rubinienė.

„Prieš įsigyjant šunelį reikėtų labai gerai pagalvoti ar sugebėsit jam skirti pakankamai dėmesio, mylėti jį visą jo gyvenimą. Kaip ir kiekvienam šuneliui, pekino priežiūrai reikia skirti dalį savo laisvo laiko.“ - pataria ponia Aldona. 

Pekinai ilgaplaukiai, turintys tankų poplaukį – taigi juos būtina šukuoti. Veisėja rekomenduoja šunelį šukuoti kasdien, taip nesusidarys sąvėlos ir tam reikės skirti vos kelias minutes. Šunelį apleidus neužteks ir visos dienos joms iššukuoti. Šunelių padus reikia apkirpti, kad paduose nesusidarytų sąvėlos. 

Ant pirštų taip pat auga ilgi plaukai, kuriuos reikėtų apkirpti, kad netrukdytu šuneliui judėti. A.Rubinienė pataria per dažnai nemaudyti, bet jei šunelis susitepę jį būtina išmaudyti. Jie labai nemėgsta būti purvini ir džiaugiasi, kai šeimininkas juos prižiūri. Taigi – pekinai mėgsta būti švarūs.

„Nors pekinai yra labai geros sveikatos, ilgaamžiai, tačiau turi vieną „silpną“ vietą – akis. Pekino akys yra didelės, pakankamai atviros, todėl lengvai pažeidžiamos. Jas reikia tinkamai prižiūrėti jau nuo mažens. Į akis įkritus jo paties plaukeliams, akytes reikia išvalyti. 

Svarbu neleisti pekinuko prie dideliu šunų, kad ne tik akių nesužalotų, bet ir jų pačių. Ausytes taip pat reikia valyti, jei jos nešvarios“, - patirtimi dalinasi pekinų veisėja Aldona Rubinienė.

Moteris teigia, jog paskutiniu metu pekinų kainos pakilo. Jei anksčiau buvo 400 – 800 lt, tai dabar 1200 – 2000 lt. Kaina priklauso nuo šunelio kokybės ir nuo paties veisėjo. 

„Man labai patinka pekinai, jie labai gero charakterio. Ačiū Dievui, kad aš esu su jais“, - neslepia didelės meilės šuneliams ponia Aldona.


Apie veislyną Rubinas

Savininkė – Aldona Rubinienė, tel.: 370 650 48300, rubinas@list.ru
Daugiau informacijos rasite adresu veislyno Rubinas svetainėje
(straipsnio reitingas +27)

Skaitykite komentarus 17reklama