Beglobiams gyvūnams paaukota: 2898.95 Lt
Kaip gali prisidėti?
Priminti slaptažodį    Registruotis
Viskas apie šunis
Rodyti apie:

PudelisVeislyno Gamtos harmonija pudelis

Veislės istorija

Nepaisant to, kad pudeliai vakarų Europje yra žinomi tik 400-us metų, jų kilmė diskutuotina. Į pudelius panašūs šunys buvo vaizduojami jau antikiniuose meno kūriniuose. Neaišku ar iš Prancūzijos, ar Vokietijos, ar Danijos kilo šios veislės šuneliai. Nors kelios šalys varžėsi dėl teisės vadintis pudelių kilmės šalimi, ja buvo pripažinta Prancūzija, greičiausiai dėl to, jog pudeliai kilo iš Prancūzijos vandens šunų. 

Manoma, kad veislės pavadinimas - pudelis, kilo iš vokiško žodžio "Pudel", kuris reiškia - tas, kuris žaidžia vandenyje. Jie medžiodavo antis, Prancūzijoje jie net buvo vadinami ančių šunimis. Buvo naudojami grybaujant, užuodžiant triufelius. Žaisliniai pudeliai tapo karalių numylėtiniais 18 a. Šie ir miniatiūriniai pudeliai buvo išveisti iš didesnių, standartinių pudelių. Šiandien pudeliai daugiau žmonių kompanionai ir parodų dalyviai, manoma, jie gali išmokti beveik viską. 

Charakteristika

Apvalių formų, elegantiškas, proporcingas. Šiandien tai viena populiariausių veislių pasaulyje. Pudeliai būna keturių dydžių - didieji (karališkieji), mažieji (miniatiūriniai), nykštukinai ir žaisliniai, tačiau be šito skirtumo, visų trijų dydžių pudelių išvaizda yra vienoda. Uodega paprastai nukertama, tačiau vis daugiau šeimininkų to nebedaro. Visų pudelių pėdos mažos ir ovalios. Kailis garbanotas, tankus. Kailio išvaizda priklauso nuo kirpimo, dažniausiai apkerpamos kojos, klubai, sėdmuo. Kailis gali būti šešių spalvų: juodos, rudos, baltos, pilkos, abrikosinės, raudonos (kreminis, melsvas ar žydras pudelis yra brokuojamas). Nosies spalva priklauso nuo kailio spalvos.

Temperamentas

Pudelio temperamentas priklauso nuo jo dydžio. Didieji pudeliai, paprastai yra ramesnis nei miniatiūriniai, kurie kartais gali amsėti ar kandžiotis, jei nėra tinkamai išauklėti. Visų dydžių pudeliai yra nepaprastai inteligentiški, jautrūs, geri, lengvai dresuojami. Mėgsta būti užsiėmę, kažką veikti, yra atsidavę ir sargūs. Fantastiškai gerai sutaria su vaikais, ypač jei auga kartu. Mėgsta vandenį, yra gana aktyvūs, tačiau perdėtai jo netreniruokite. Jaukus kasdieninis pasivaikščiojimas yra tai ko reikia, kad jūsų pudelis būtų sveikas ir laimingas. 

Priežiūra

Nuosaikus fizinis ir protinis dresavimas, žmogaus draugija padės jūsų šuneliui išlikti sveiku ir laimingu. Reikalinga didelė priežiūra. Profesionalus apkirpimas kas kelis mėnesius ir reguliari priežiūra namuose. T.y. kasdienis kailio šukavimas, tam kad išvengti sąvėlų. Pudeliai nesišeria, būtent todėl jie yra puikūs augintiniai, tiems kurie alergiški kailiui, arba tiems, kurie nori išvengti šuns plaukų ant baldų. Tikrinkit ausis, išvalykit jas. Trumpinkit nagus. 

Sveikata

Pudeliai serga tokiomis pat ligomis kaip ir dauguma kitų veislių šunų. 

Statistiniai duomenys:

Veislės grupė: Pudeliai
Kilmės šalis: Prancūzija
Svoris: 2-30 kg.
Gyvenimo trukmė: 10-13 m.
Vados dydis: 3-8
Dydis:
Energingumas:
Priežūra:
Sargumas:
Reikalingas krūvis:
Sutarimas su kitais gyvūnais:
Draugiškumas:
Straipsniuose:
Klubas:
narių: 153    prezidentas: Ltruthy
Pudelių šeimininkų ir mylėtojų klubas
reklama