Nepakeičiami cirko artistai - mažieji pudeliai 9

2008 liepos 31d.
Mažieji pudeliai atkeliavo į Lietuva maždaug 1980-taisiais metais. Veislyno Gamtos harmonija savininkės Rūtos Merkevičienės teigimu mažieji pudeliai Lietuvoje nėra paplitę, galima sakyti, jog tai reta veislė. 2007-taisiais metais Lietuvoje gimė dvylika šuniukų. Mažojo pudelio dydis – 35-45cm., spalva: juoda, balta, ruda, sidabrinė, abrikosinė, charakteris - linksmas, energingas, švelnus, sumanus, inteligentiškas. Didžiausias jo noras visuomet būti šalia šeimininko. Jie kilę iš medžioklinių šunų, todėl gali medžioti paukščius. Kai kurie gali tapti puikiais sargais. Veisėja pasakoja jog pudeliai labai myli vaikus, tačiau nemėgsta grubumo. Mažų vaikų žaidimus su visais šunimis reikia stebėti, kad vaikai netyčia neužgautų šunelių ir atvirkščiai. Pudeliai pasižymi gera sveikata, tačiau pasitaiko ausų uždegimų, alergijų, kelio girnelės išnirimų.

R. Merkevičinės teigimu pudeliai prisitaikantys šunys, todėl paprastai su kitais naminiais gyvūnais sutaria gerai. Žinoma, tai priklauso ir nuo individualių šuns charakterio savybių. Ponia Rūta atkreipia akcentuoja tai, kad pudeliai labai lengvai dresuojami, ne veltui jie yra dažni cirko artistai. Puikiai tinka šunų sportui – agility, nes yra sportiški, greiti, sumanūs ir paklusnūs. Net be specialių dresūros pamokų išmoksta įvairiu triukų.

Pudelio kailis nesišeria, todėl pudelį reikia periodiškai kas 2-3 mėnesius kirpti (gyvūnų kirpykloje kirpimo kaina apie 50-70Lt), maudyti kas mėnesį ir kruopščiai iššukuoti kartą per savaitę. Veisėja pataria šerti šunelius sausu super premium klasės arba natūraliu maistu (mėsa, žuvis, varškė).

Veislyno savininkė mano jog mažasis pudelis tiktų aktyviam žmogui su humoro jausmu, kuris vertina švelnumą, grožį, šuns intelektą, yra atlaidus šuns išdaigoms. Prieš perkant mažąjį pudelį reikia žinoti, kad tai stiprus šuo, kuriam reikalingas rimtas valdymas.

Šunelį geriausia įsigyti veislyne, kur šuniuko tėvai su kilmės dokumentais, patikrinta sveikata, bei nėra charakterio nukrypimų. Mažųjų pudelių su kilmės dokumentais kainos gali labai skirtis, tai priklauso nuo tėvų kilmės, įvertinimo parodose, iškovotų titulų, ar tai vietinis kergimas ar buvo kergimas užsienyje. Kainos Lietuvoje yra apie 1000-2500Lt, užsienyje - 800-1000Eur.


Apie veislyną Gamtos harmonija

Savininkė –  Rūta Merkevičienė, tel.: +370 684 66449, gamtosharmonija@mail.ru
Daugiau informacijos rasite adresu veislyno Gamtos harmonija svetainėje

(straipsnio reitingas +15)

Skaitykite komentarus 9reklama