Beglobiams gyvūnams paaukota: 2898.95 Lt
Kaip gali prisidėti?
Priminti slaptažodį    Registruotis
Viskas apie šunis
Rodyti apie:

SamojedasSamojedai lengvai prižiūrimi, draugiški ir žaismingi

Veislės istorija

Jau gilioj senovėj Sibire žvejai ir medžiotojai augino šiuos šunis, kurie traukdavo jų roges. 1889-aisiais metais keliautojas Robert'as Scott'as kelis samojedus atsivežė į Angliją, iš kurios vėliau ši veislė paplito po visą pasaulį. 

Charakteristika

Kompaktiškas, stiprus, raumeningas kūnas. Storas, minkštas, tankus, baltos, baltai biskvitinės, kreminės ar visiškai biskvitinės spalvos kailis. Judrus, aktyvus. Didelė galva, plati kaukolė, juoda, rausvai ruda ar ruda nosis. Akys tamsios, gilios, migdolo formos. Ausys vidutinio dydžio, trikampės, galuose apvalėjančios, stačios. Uodega vidutiniškai ilga, gauruota. Kojos raumeningos, letena platoka, padengta kailiu. Pavilnė minkšta, apsaugo nuo šalčio.

Temperamentas

Samojedas inteligentiškas, taikus, labai prieraišus. Linkes garbinti vieną žmogų, tačiau myli visus. Lengvai prižiūrimas, draugiškas, žaismingas. Per daug draugiškas, kad būtų geras sargas, tačiau loja ir įspėja apie nepažįstamuosius. Noriai prisitaiko prie šeimos gyvenimo būdo ir gerai sutaria su vaikais. Dresuoti reikėtų nuo ankstyvo amžiaus. Nereikėtų palikti su smulkiais gyvūnais, nors su katėmis yra draugiški. 

Priežiūra

Gali gyventi bute jei turi pakankamai galimybių būti lauke ir gauna reikalingą apkrovimą. Labai aktyvus namuose. Dėl storo kailio nėra tinkamas gyventi ten kur labai šiltas klimatas. Reikalinga didelė priežiūra. Sezoniškai, gausiai šeriasi. Kailį būtina dažnai šukuoti, tačiau nepatartina maudyti. 

Sveikata

Dažnai šios rūšies veislės šunim pasitaiko klubo displazija. Linkę į odos alergijas. 

Statistiniai duomenys:

Veislės grupė: Šiaurės kinkomi šunys
Kilmės šalis: Rusija
Svoris: 23-30 kg.
Gyvenimo trukmė: 12-15 m.
Vados dydis: 5-9
Dydis:
Energingumas:
Priežūra:
Sargumas:
Reikalingas krūvis:
Sutarimas su kitais gyvūnais:
Draugiškumas:
Straipsniuose:
reklama