Beglobiams gyvūnams paaukota: 2898.95 Lt
Kaip gali prisidėti?
Priminti slaptažodį    Registruotis
Viskas apie šunis
Rodyti apie:

ŠarpėjusŠarpėjai lengvai auklėjami, ramūs

Veislės istorija

Šarpėjaus protėviai nėra aiškiai žinomi. Tai galėtų būti Čiau čiau palikuoniai, tačiau vienintelis tikras jų panašumas, tai liežuvio spalva. Kad ir kaip ten bebūtų, piešiniai ant molinių indų atskleidžia jog veislės užuomazgos jau buvo Hanų dinastijos metais. Daug metų šarpėjai Kinijos užmiesčiuose buvo auginami kaip fermos šunys, naudojami medžioklėse, kaip sargai saugantis namus ir šeimą. Vėliau dalyvavo šunų kautynėse. Buvo manoma, kad dėl netradicinės odos ir kailio struktūros, kitiems šunims šarpėjui sunkiau įkasti. Komunizmo revoliucijos metais Hong Kongo verslininkas Matgo Law aptiko šiuos šunis ir kreipėsi į amerikiečius dėl pagalbos išsaugant šią veislę. Tokiu būdu šarpėjai stipriai išpopuliarėjo. 

Charakteristika

Leistinos tik vienspalvės ir sabalinė kailio spalvos. Mažos, storokos, lygiakraščio trikampio formos ausys nulinkusios į priekį, uodega ilga, tvirta, stora, užlinkusi. Kaip ir Čiau čiau jie turi mėlynos -juodos spalvos liežuvį. Galva didelė, kakta plati. Maži šuneliai turi daugiau raukšlių, nei suaugę šunys. Šarpėjaus raukšlių kiekis mažėja jam augant.

Temperamentas

Tai labai atsidavę, inteligentiški šunys. Žaismingi, aktyvūs, dominuojantys ir drąsūs. Draugiški savo šeimininkams, tačiau atsargūs su nepažįstamaisiais. Jei su katėm ar vaikais auga nuo mažens, tai paprastai su jais sutaria. Šarpėjai lengvai auklėjami, ramūs, nepriklausomi ir atsidavę, puikūs kompanionai ir sargai. Būtina tinkamai juos auklėti. Jei jūs esat ramus, minkštas tai ne jūs, o šuo gali tapti jūsų šeimininku. Šie šunys labai švarūs ir tvarkingi, tačiau labai nemėgsta vandens ir visais būdais stengiasi jo išvengti. Maži šuneliai auga labai greitai ir turi būti tinkamai maitinami. Labai daug būdo savybių ir sveikata priklauso nuo šeimos linijos.

Priežiūra

Šarpėjus reikia reguliariai pašukuoti. Neturi pavilnės. Šėrimosi laikotarpių gerai būtų kartą per savaitę maudyti ir kasdien šukuoti. Prižiūrėti raukšles, kad būtų švarios. Kailis gali sukelti alergija. 

Sveikata

Būdingos odos problemos dėl netinkamos raukšlių priežiūros. Įsigykite šunelį tik iš patikimo veisėjo, kad išvengtumėte sveikatos problemų. 

Statistiniai duomenys:

Veislės grupė: Molosų veislės
Kilmės šalis: Kinija
Svoris: 16-20 kg.
Gyvenimo trukmė: 8-12 m.
Vados dydis: 4-6
Dydis:
Energingumas:
Priežūra:
Sargumas:
Reikalingas krūvis:
Sutarimas su kitais gyvūnais:
Draugiškumas:
Klubas:
narių: 415    prezidentas: Rodnega
Šarpėjų veislės šunų mylėtojų klubas
reklama