Beglobiams gyvūnams paaukota: 2898.95 Lt
Kaip gali prisidėti?
Priminti slaptažodį    Registruotis
Viskas apie šunis
Rodyti apie:

SenbernarasSenbernarai - dideli, stiprūs, raumeningi šunys

Veislės istorija

Tai labai sena veislė. XVII a. vienuoliai ieškodavo kalnuose pasiklydusių ir sušalusių žmonių. Daugiau nei du tūkstančiai žmonių buvo išgelbėta pasitelkus į pagalbą senbernarus. Suradę sušalusius keliautojus, šunys juos laižydavo ir gulėdavo šalia, kad jie sušiltų. Lodami prisišaukdavo vienuolius, kurie išgelbėdavo žmones. Senbernarų uoslė labai puiki, todėl žmogų jie užuosdavo net jei jį buvo užgriuvusi lavina sniego. 

Charakteristika

Senbernarai labai dideli, stiprūs, raumeningi šunys, didelėmis galvomis. Kaukolė masyvi, palti. Snukis ir ausys paprastai juodos spalvos. Letena plati su stipriais, aštriais nagais. Kailis baltas su įvairių atspalvių rausvais, rausvai baltais, arba rudmargiais lopais, turinčiais baltų dėmių. Gali būti rausvas ir gelsvai rudas. Turi puikią uoslę ir šeštąjį jausmą, kurio dėka gali nuspėti audras ir sniego griūtis. 

Temperamentas

Nepaprastai draugiški, tolerantiški su vaikais. Lėti, kantrūs, atsidavę. Būtina dresuoti nuo pat ankstyvo amžiaus, kol neužaugo labai dideli, nes kitaip net dideliam, stipriam vyrui gali būti sunku susitvarkyti su didžiuliu šunimi. Inteligentiški, lengvai dresuojami. Sargūs. Loja tik esant reikalui. 

Priežiūra

Nelabai aktyvūs namuose. Gali gyventi lauke, tačiau daug geriau jaučiasi su savo šeimininkais. Sunkiai prisitaiko prie karšto klimato, šiltų kambarių ar automobilių. Ilgi kasdieniai pasivaikščiojimai yra būtini norint jog šuo būtų geros psichologinės būsenos. Jaunų šuniukų nederėtų labai stipriai treniruoti, nes jų kaulai dar nėra iki galo susiformavę ir pakankamai stiprūs. Trumpi pasivaikščiojimai ir žaidimai yra geriausia tol kol šuneliui nesukako dveji metai. Kailį lengva prižiūrėti, šukuokit, maudykit tik esant reikalui. Svarbu prižiūrėti akis. Šeriasi dukart per metus. 

Sveikata

Puikios sveikatos, tačiau kai kurie linkę į širdies, klubų, odos problemas. Linkę pilnėti, todėl geriausia šerti ne vieną kartą per dieną didele doze, bet du ar tris mažesnėmis dozėmis.


Statistiniai duomenys:

Veislės grupė: Molosų veislės
Kilmės šalis: Šveicarija
Svoris: 65-90 kg
Gyvenimo trukmė: 8-10 m.
Vados dydis: 6-8
Dydis:
Energingumas:
Priežūra:
Sargumas:
Reikalingas krūvis:
Sutarimas su kitais gyvūnais:
Draugiškumas:
Straipsniuose:
reklama