Beglobiams gyvūnams paaukota: 2898.95 Lt
Kaip gali prisidėti?
Priminti slaptažodį    Registruotis
Mano šunys
Titulinis Blogai 5 patarimai norintiems geresnio* šuns

5 patarimai norintiems geresnio* šuns


silverplane, 2015-06-24 14:22:41


*geras šuo – tas, kuris negraužia batų ar stalo kojos, tas, kuris atbėga pašauktas, tas, kuris nevagia maisto nuo stalo ir t.t.

1. Fizinė mankšta

Dauguma šunų, su kuriais nėra specialiai sportuojama, juda per mažai. Dėl to tokie šunys turi energijos perteklių. Pastarasis sukelia elgesio problemas, nes šuo turi kur nors panaudoti energiją, kurią laukinėje gamtoje naudotų medžioklei. Neužtenka, kad šunį paleidžiate kieme ar šunų aikštelėje – su juo reikia žaisti, bėgioti, judėti. Šuo turi būti motyvuotas judėti, o tiesiog aptvertas plotas gali būti nepakankama motyvacija pakankamai bėgioti.

2. Protinė mankšta

Mąstymas yra svarbi šuns iškrovos dalis. Vilkai ir laukiniai šunys mąsto, kaip išgyventi, o naminiai šunys tam savo proto nebeturi naudoti, nes maistą gauna iš šeimininkų. Jeigu šuniui nesuteiksite progos naudotis savo galva, jis gali tapti destruktyvus – graužti, loti, kasti, kandžiotis... Mokinkite šunį komandų ir triukų, naudokite interaktyvius žaislus (pvz.: žaislai, į kuriuos galima įdėti maistą). Vaikščiokite su šunimi po naujas, dar nepažintas vietoves. Žaiskite žaidimus, kuriuose šuo turi naudoti uoslę (pvz.: atnešti numestą kamuoliuką ar surasti jį paslėptą kambaryje).

3. Bendravimas

Šuo yra gaujos gyvūnas, todėl dauguma šunų gerai jaučiasi būdami šalia žmogaus ar kitų šunų. Jauni šunys turi išmokti šunų kūno kalbą, taip pat (!) ir žmonių – leiskite augintiniui susipažinti su kitais gyvūnais ir žmonėmis. Jis neprivalo su jais draugauti, tačiau turi išmokti ramiai reaguoti į jų buvimą aplink.

4. Aplinka

Šuniui reikia laiko, kad suprastų, jog baldų negalima graužti, jog maistas nuo stalo nevagiamas. Neleiskite šuniui suklysti – apribokite jo priėjimą prie tokių „traukos objektų“. Jeigu negalite stebėti šuns, atitverkite jį kūdikiams skirtomis tvorelėmis, durimis, prisekite pavadėlį ar palikite narve. Kai apribojate šuns laisvę, pasiūlykite jam kitos įdomios veiklos, pvz.: jau minėtus žaislus su maistu viduje.

5. Dresūra (arba 1 + 2 punktai)

Šuo, norėdamas pagyrimo ar skanėsto, turi jį užsidirbti. Jeigu neturite pakankamai šunų elgsenos žinių, rinkitės dresuotoją, kuris jums paaiškins, kaip teisingai mokyti šunį naujoviškais, streso nekeliančiais metodais.

***

Tai – tik 5 žingsniai, kuriuos galite žengti dėl mylimo augintinio gerovės. Kuo geresnis šuo, tuo laimingesnis šeimininkas!

(blog'o reitingas +1)

Kiti šio vartotojo blogai:

silverplane, 2015-07-31 20:08:34
Kai kuriems šunims sunku išlaikyti dėmesį, kai kurie moka „pamiršti“, jog šeimininkas egzistuoja. Kiti šunys stipriai reaguoja į svetimus žmones ir šunis. Jeigu ir jūsų šuo turi tokių problemų, skaitykite toliau. Dauguma tokių problemų kyla...
silverplane, 2015-07-31 18:20:46
„Neturiu tiek laiko dresūrai“. „Juk negaliu tam skirti visos dienos“. „Turiu ir savo gyvenimą, ne tik šuns“ – tokių ir panašių pasiteisinimų dresūros aikštelėje galima išgirsti ne kartą. Tik ar tikrai yra dėl ko teisintis? Ar turite laiko...
silverplane, 2015-07-21 01:38:12
Jeigu domitės dresūra klikeriu ar tiesiog pozityviu šuns auklėjimu, tikriausiai girdėjote, kad „šuniui negalima sakyti ne“. Taip sakoma dėl to, kad, jeigu šuniui nesiseka suprasti, ko iš jo norime, jam nedingtų motyvacija bandyti veiksmą atlikti...
silverplane, 2015-07-20 01:06:37
Ar žiovaujančiam šuniui tikrai nuobodu? Jeigu jau ne vienerius metus auginate šunį, tikriausiai daugiau ar mažiau skaitote jo kūno kalbą. Vis dėlto, šunys mums rodo ir tokius ženklus, kurių galime ir nesuprasti. Dauguma šeimininkų žino, kaip...
reklama