Beglobiams gyvūnams paaukota: 2898.95 Lt
Kaip gali prisidėti?
Priminti slaptažodį    Registruotis
Mano šunys
Titulinis Blogai Crufts šunų paroda – šventė šunų mylėtojams

Crufts šunų paroda – šventė šunų mylėtojams


silverplane, 2015-03-19 22:56:50


Kaip ir kasmet, šunų mylėtojai kovo pradžioje rinkosi į didžiausia šunų paroda pasaulyje tituluojamą „Crufts“. Vis dėlto, pavadinti šį renginį paroda yra netikslu, todėl organizatoriai mielai šį įvykį apibūdina kaip „The greatest celebration of dogs“ (ang. didžiausia/geriausia šventė šunims).

„Crufts“ nėra vien tik paroda. Tai – didžiulis renginys, kuriame po vienu stogu telpa daugybė veiklos su šunimis. Čia vyksta ekspertizė parodų ringuose, agility varžybos, jaunųjų vedlių varžybos, terapinių šunų pristatymai, policijos kinologų pasirodymai, medžioklės bandymų pristatymai, bendro paklusnumo varžybos, šunų – neįgaliųjų pagalbininkų pristatymai, flyball varžybos, šokių su šunimis pasirodymai, nuotraukų konkursai, prekyba, seminarai, pokalbiai su dresuotojais, geriausio mišrūno rinkimai. Tiek ir dar daugiau veiklų telpa po vienu pavadinimu – „Crufts“.

Vis dėlto, svarbiausias viso renginio akcentas yra sekmadienį vakare renkamas gražiausias parodos šuo. Visos parodoje dalyvaujančios veislės yra suskirstytos į 7 grupes. Per dieną pasirodo viena arba dvi grupės, kiekvienos dienos vakare išrenkamas grupės nugalėtojas. Vėliau, kartu su kitų grupių nugalėtojais, jis varžosi dėl Best in Show titulo sekmadienio parodoje. Šiemet grupių nugalėtojai buvo Aliaskos malamutas, lygiaplaukis retriveris, škotų terjeras, Maltos bišonas, saliukis, barzdotasis kolis bei nykštukinis pudelis.

Sėkmė šypsojosi dviems juodiems šunims – škotų terjerui ir lygiaplaukiam retriveriui. Terjeras tapo šių metų parodos nugalėtoju, o retriveris lipo ant antrosios vietos pakylos.

„Crufts“ paroda turi ilgą istoriją, kuri prasideda 1891 m., kai Charles Cruft suorganizavo pirmąją parodą, kurią pavadino pagal savo pavardę. Paroda vykdavo kasmet – nebuvo organizuojama tik karų metu. Nuo 1928 m. skiriamas ir Best in Show (gražiausio parodos šuns) titulas. Paroda sparčiai augo – jau 1936 m. joje dalyvavo daugiau nei 10 tūkstančių šunų (dabar sulaukiama apie 20 tūkstančių dalyvių). Nuo 1950 m. Crufts filmuoja televizija. 1978 m. Crufts parodoje pirmą kartą pristatomas agility sportas. 1990 m. pirmą kartą pristatomas flyball sportas. Nuo 1994 m. atidaryti „Discover dogs“ stendai, kuriuose galima susipažinti su atskiromis šunų veislėmis.

Nuo 1991 m. paroda vyksta toje pačioje vietoje – NEC arenoje Birmingeme, nes ją organizuoti Londone buvo nebepatogu. Nuo 2009 m. paroda filmuojama ir tiesiogiai rodoma internete.

---
Gabija Vyšniauskaitė

(blog'o reitingas +3)

Kiti šio vartotojo blogai:

silverplane, 2015-07-31 20:08:34
Kai kuriems šunims sunku išlaikyti dėmesį, kai kurie moka „pamiršti“, jog šeimininkas egzistuoja. Kiti šunys stipriai reaguoja į svetimus žmones ir šunis. Jeigu ir jūsų šuo turi tokių problemų, skaitykite toliau. Dauguma tokių problemų kyla...
silverplane, 2015-07-31 18:20:46
„Neturiu tiek laiko dresūrai“. „Juk negaliu tam skirti visos dienos“. „Turiu ir savo gyvenimą, ne tik šuns“ – tokių ir panašių pasiteisinimų dresūros aikštelėje galima išgirsti ne kartą. Tik ar tikrai yra dėl ko teisintis? Ar turite laiko...
silverplane, 2015-07-21 01:38:12
Jeigu domitės dresūra klikeriu ar tiesiog pozityviu šuns auklėjimu, tikriausiai girdėjote, kad „šuniui negalima sakyti ne“. Taip sakoma dėl to, kad, jeigu šuniui nesiseka suprasti, ko iš jo norime, jam nedingtų motyvacija bandyti veiksmą atlikti...
silverplane, 2015-07-20 01:06:37
Ar žiovaujančiam šuniui tikrai nuobodu? Jeigu jau ne vienerius metus auginate šunį, tikriausiai daugiau ar mažiau skaitote jo kūno kalbą. Vis dėlto, šunys mums rodo ir tokius ženklus, kurių galime ir nesuprasti. Dauguma šeimininkų žino, kaip...
reklama