Beglobiams gyvūnams paaukota: 2898.95 Lt
Kaip gali prisidėti?
Priminti slaptažodį    Registruotis
Mano šunys
Titulinis Blogai Keletas patarimų saugesnei žiemai

Keletas patarimų saugesnei žiemai


silverplane, 2014-12-28 14:17:10

Šunys, mėgstantys šaltį, tiesiog mėgaujasi žiema

Sniegas ir šaltis patinka šunims, turintiems tankų kailį – jie su džiaugsmu gaudo sniego gniūžtes, vartosi pusnyse ir ragauja snaiges. Vis dėlto, žiema nėra tik džiaugsmas – pasikeitę orai gali būti pavojingi.

Mieste gyvenantys šunų šeimininkai žino – pirmasis pavojus yra druska, skirta tirpdyti ledui ir sniegui nuo gatvių ir kelių. Šios kelių valymo priemonės gali kenkti betoninei dangai – belieka tik įsivaizduoti, kokią žalą druska gali padaryti šuns pėdutėms. Patariama naudoti įvairius žiemai skirtus tepalus, pėdučių vašką, taip pat būtinai vandeniu plauti šuns kojas, kai grįžtate iš pasivaikščiojimo lauke. Kai kurie šeimininkai naudoja vazeliną ar riebų rankų kremą. Kokias priemones naudoti (ir ar naudoti) yra kiekvieno pasirinkimas.

Stenkitės nevedžioti šuns pakelėse, kur susikaupia didžiausi druskų ir kitų cheminių medžiagų kiekiai. Neleiskite šuniui valgyti sniego ar gerti Iš balų, esančių prie kelio ar gatvės. Saugokite, kad augintinis nepasiektų taros su antifrizu. Šis skystis yra mirtinai nuodingas.

Kad šuo nejaustų diskomforto, pėdutės turi būti tvarkingos – apkirptos, patrumpintais nagais ir patrumpintu tarpupirščių plauku. Taip sniegas neprilips prie šuns kojų. Iš pažiūros nieko bloga nedarantys prie pėdučių prilipę sniego ir ledo kamuoliukai ilgainiui žaloja šuns koją, dėl jų gali atsirasti žaizdos.

Jeigu šuo nebenori eiti tolyn, traukia namų link, laižosi letenas ar dažnai sustoja, kilnoja kojas vieną po kitos, dreba, bando ištrūkti iš pavadėlio, metas grįžti namo. Ne visi šunys mėgsta buvimą lauke. Neatsižvelgiant į šuns kūno kalbą ir poreikius, augintinį gali ištikti hipotermija.

Trumpakailiams ir mažesnį riebalinį sluoksnį turintiems šunims (pvz.: vipetai, pinčeriai ir pan.) prireiks drabužių. Šuns rūbai turi netrukdyti jam judėti, neperšlapti, neerzinti šuns odos. Šunims su itin jautriomis letenomis gali padėti specialūs batukai, kurie apsaugos leteną nuo šalčio ir drėgmės.

Eidami pasivaikščioti prie užšalusių vandens telkinių prisekite augintinį pavadėliu – įlūžęs į ledinį vandenį šuo, be žmogaus pagalbos, gali nebepasiekti sausumos.

Neleiskite ėsti sniego – šuo gali peršalti arba praryti smulkius daiktus, kurių nematome per sniego sluoksnį.

---
Gabija Vyšniauskaitė

(blog'o reitingas +3)

Kiti šio vartotojo blogai:

silverplane, 2015-07-31 20:08:34
Kai kuriems šunims sunku išlaikyti dėmesį, kai kurie moka „pamiršti“, jog šeimininkas egzistuoja. Kiti šunys stipriai reaguoja į svetimus žmones ir šunis. Jeigu ir jūsų šuo turi tokių problemų, skaitykite toliau. Dauguma tokių problemų kyla...
silverplane, 2015-07-31 18:20:46
„Neturiu tiek laiko dresūrai“. „Juk negaliu tam skirti visos dienos“. „Turiu ir savo gyvenimą, ne tik šuns“ – tokių ir panašių pasiteisinimų dresūros aikštelėje galima išgirsti ne kartą. Tik ar tikrai yra dėl ko teisintis? Ar turite laiko...
silverplane, 2015-07-21 01:38:12
Jeigu domitės dresūra klikeriu ar tiesiog pozityviu šuns auklėjimu, tikriausiai girdėjote, kad „šuniui negalima sakyti ne“. Taip sakoma dėl to, kad, jeigu šuniui nesiseka suprasti, ko iš jo norime, jam nedingtų motyvacija bandyti veiksmą atlikti...
silverplane, 2015-07-20 01:06:37
Ar žiovaujančiam šuniui tikrai nuobodu? Jeigu jau ne vienerius metus auginate šunį, tikriausiai daugiau ar mažiau skaitote jo kūno kalbą. Vis dėlto, šunys mums rodo ir tokius ženklus, kurių galime ir nesuprasti. Dauguma šeimininkų žino, kaip...
reklama