Beglobiams gyvūnams paaukota: 2898.95 Lt
Kaip gali prisidėti?
Priminti slaptažodį    Registruotis
Mano šunys
Titulinis Blogai Kodėl ne visi šunys mokosi greitai? (I dalis)

Kodėl ne visi šunys mokosi greitai? (I dalis)


silverplane, 2015-03-25 21:26:08

Kasdien reikia skirti dėmesio šuniui.

"Kiek laiko užtruks, kol išdresuosime šunį?"

Šį klausimą ne kartą girdėjo turbūt visi šunų dresuotojai. Tie, kurie siūlo „8 savaičių“, „4 mėnesių“ ir pan. kursus, paprastai atsako, kad pagrindinis kursas truks X užsiėmimų. Vis dėlto, „kurso baigimas“ ne visada lygu „išdresuotam šuniui“. Kodėl?

Atsakyti į klausimą, kiek užtrunka išdresuoti šunį, sunku. Lygiai taip pat, kaip sunku atsakyti į klausimą, per kiek laiko moksleivis išmoks istorijos kursą valstybiniam egzaminui, per kiek laiko pavyks suprasti matematikos uždavinius su integralais ar per kiek laiko pavyks pasiruošti nubėgti maratoną. Tai – nenutrūkstamas procesas, kurio greitį lemia keletas veiksnių.

Todėl, prieš kaltinant šunį ar dresuotoją, kad „mokslai“ sekasi sunkiai, pravartu suprasti, kas lemia šuns mokymosi greitį.

1. Šuns genetika. Tai apima įgimtus šuns gebėjimus ir polinkius. Reikia turėti omenyje, kam skirta šuns veislė (atnešti pašautą paukštį, ganyti avis, saugoti teritoriją ir pan.). Nors šunų veislės turi (ar turėjo) labai skirtingas paskirtis, dabar šunys dažnai lyginami toje pačioje srityje. Todėl terjerų savininkai dažnai nusivilia savo šunimis, nes tą pačią dresūros aikštelę lankantys aviganiai paprastai būna paklusnesni, nei terjerai.

2. Ankstyvoji socializacija. Nors apie ją kalbama dar nedaug, tačiau ankstyvosios socializacijos svarba didžiulė. Tai, kaip ir su kuo šuniukas gyveno pirmuosius 2-3 savo gyvenimo mėnesius, vėliau atsiliepia jau suaugusio šuns gyvenime. Todėl reikia atsakingai rinktis veislyną – iš socializacija neužsiimančių veislynų paimti šuniukai dažnai turi įvairių baimių, jaučia didesnį stresą, nei kiti šunys. Tam įtakos turi ir šuniukų motinos elgesys – jeigu ji yra baili, 2-3 mėn. gyvendama su savo šuniukais, gali juos taip pat išmokyti elgtis bailiai.

3. Socializacija naujuose namuose. Nepriklausomai nuo to, kokia buvo šuniuko ankstyvoji socializacija, atvykus į naujus namus, darbas tęsiamas toliau. Šunys, kuriuos šeimininkai vedasi į skirtingas vietas mieste, su kuriais lankosi parkuose, miškuose, „šuniškuose“ (ir ne tik) renginiuose, daug lengviau mokosi, nes dresūroje jų neblaško arba blaško mažiau tokie dirgikliai kaip pravažiuojantis automobilis, mažas vaikas ar ant tvoros tupintis katinas.

---
Gabija Vyšniauskaitė

(blog'o reitingas +5)

Kiti šio vartotojo blogai:

silverplane, 2015-07-31 20:08:34
Kai kuriems šunims sunku išlaikyti dėmesį, kai kurie moka „pamiršti“, jog šeimininkas egzistuoja. Kiti šunys stipriai reaguoja į svetimus žmones ir šunis. Jeigu ir jūsų šuo turi tokių problemų, skaitykite toliau. Dauguma tokių problemų kyla...
silverplane, 2015-07-31 18:20:46
„Neturiu tiek laiko dresūrai“. „Juk negaliu tam skirti visos dienos“. „Turiu ir savo gyvenimą, ne tik šuns“ – tokių ir panašių pasiteisinimų dresūros aikštelėje galima išgirsti ne kartą. Tik ar tikrai yra dėl ko teisintis? Ar turite laiko...
silverplane, 2015-07-21 01:38:12
Jeigu domitės dresūra klikeriu ar tiesiog pozityviu šuns auklėjimu, tikriausiai girdėjote, kad „šuniui negalima sakyti ne“. Taip sakoma dėl to, kad, jeigu šuniui nesiseka suprasti, ko iš jo norime, jam nedingtų motyvacija bandyti veiksmą atlikti...
silverplane, 2015-07-20 01:06:37
Ar žiovaujančiam šuniui tikrai nuobodu? Jeigu jau ne vienerius metus auginate šunį, tikriausiai daugiau ar mažiau skaitote jo kūno kalbą. Vis dėlto, šunys mums rodo ir tokius ženklus, kurių galime ir nesuprasti. Dauguma šeimininkų žino, kaip...
reklama