Beglobiams gyvūnams paaukota: 2898.95 Lt
Kaip gali prisidėti?
Priminti slaptažodį    Registruotis
Mano šunys
Titulinis Blogai Kodėl šuo nustoja reaguoti į vardą? (I dalis)

Kodėl šuo nustoja reaguoti į vardą? (I dalis)


silverplane, 2015-04-17 23:34:55

Šuo gali sąmoningai nereaguoti į vardą.

Jeigu bandytume išvardinti dažniausiai pasitaikančias „šuniško gyvenimo“ problemas, pirmajame dešimtuke tikrai paminėtume tai, jog šuo kažkodėl nebereaguoja į vardą.

Kad galėtume aptarti šią problemą, pirmiausiai turime išsiaiškinti, ką šuniui reiškia vardas. Žmogui vardas reiškia tam tikrą identifikaciją, vardas tampa tam tikra žmogaus dalimi. Vis dėlto, šuniui vardas tėra dar vienas reikšminis žodis, reiškiantis „atsisuk, žiūrėk į mane“. Tai viso labo dar viena komanda, kurią šuo vykdo arba ne.

Reksas, pirmaisiais savo gyvenimo metais visuomet atsisukdavęs pašauktas Reksu, dabar verčiau renkasi uostyti žemę ir ignoruoja bet kokį šeimininko prašymą atsisukti. Kodėl Reksas taip elgiasi?
Reksas turi kelis gerus pasiteisinimus – juos šiandien ir pateikiame.

1. Į vardą atsisukti ne(be)verta.

Kiek kartų kvietėte šunį ir, jam atsisukus, davėte skanėstą? Išvedėte į lauką? Metėte kamuoliuką? O kiek kartų šaukėte „Reksai, fu!“? Kiek kartų šuo buvo nubaustas arba bent jau nepagirtas po to, kai atsisuko?

Jeigu norime, kad šuo reaguotų į savo vardą, turime užtikrinti, kad tai daryti jam yra verta. Todėl kiekvieną kartą, kai pašaukiate Reksą, jis turi būti tikras, jog jo laukia geri dalykai – skanėstai, pagyrimai, žaidimas ar bet koks kitas paskatinimas.

2. Vardas girdimas per dažnai

Paprastai šuo į vardą nebereaguoja, kai gyvena šeimoje su vaikais, kurie nuolat siekia augintinio dėmesio – šuo per dieną tiek kartų girdi savo vardą, kad jis tiesiog praranda prasmę. Tai susiję ir su pirmuoju „pasiteisinimu“ – kam Reksui atsisukti, kai jį šaukia Reksu? Juk tikriausiai kviečia vaikai, kurie dažnai žaidžia grubiai. Ar Reksas tikrai nori atsisukti? Gal geriau šį kartą ignoruoti vaikus.

Ką daryti? Tikriausiai paprasčiau bus išmokinti šunį reaguoti į naują vardą, negu išmokyti vaikus taip dažnai nešaukti šuns. Šeimininkas, kuriam rūpi Rekso paklusnumas, gali savo šunį pervadinti nors ir Lese – šuns ir šeimininko ryšys nuo to nepasikeis, tačiau paskatinti reagavimą į naująjį vardą (Lesė) bus lengviau.

Viena pastaba: tegul Reksą Lese vadina tik už jį atsakingas šeimininkas. Jeigu išduosime Lesės vardą aplinkiniams, ratas apsisuks – šuo vardą vėl girdės per dažnai ir vėl nustos į jį reaguoti. Palikime antrąjį vardą maža paslaptimi.

---
Gabija Vyšniauskaitė

(blog'o reitingas +3)

Kiti šio vartotojo blogai:

silverplane, 2015-07-31 20:08:34
Kai kuriems šunims sunku išlaikyti dėmesį, kai kurie moka „pamiršti“, jog šeimininkas egzistuoja. Kiti šunys stipriai reaguoja į svetimus žmones ir šunis. Jeigu ir jūsų šuo turi tokių problemų, skaitykite toliau. Dauguma tokių problemų kyla...
silverplane, 2015-07-31 18:20:46
„Neturiu tiek laiko dresūrai“. „Juk negaliu tam skirti visos dienos“. „Turiu ir savo gyvenimą, ne tik šuns“ – tokių ir panašių pasiteisinimų dresūros aikštelėje galima išgirsti ne kartą. Tik ar tikrai yra dėl ko teisintis? Ar turite laiko...
silverplane, 2015-07-21 01:38:12
Jeigu domitės dresūra klikeriu ar tiesiog pozityviu šuns auklėjimu, tikriausiai girdėjote, kad „šuniui negalima sakyti ne“. Taip sakoma dėl to, kad, jeigu šuniui nesiseka suprasti, ko iš jo norime, jam nedingtų motyvacija bandyti veiksmą atlikti...
silverplane, 2015-07-20 01:06:37
Ar žiovaujančiam šuniui tikrai nuobodu? Jeigu jau ne vienerius metus auginate šunį, tikriausiai daugiau ar mažiau skaitote jo kūno kalbą. Vis dėlto, šunys mums rodo ir tokius ženklus, kurių galime ir nesuprasti. Dauguma šeimininkų žino, kaip...
reklama