Beglobiams gyvūnams paaukota: 2898.95 Lt
Kaip gali prisidėti?
Priminti slaptažodį    Registruotis
Mano šunys
Titulinis Blogai Kodėl veterinaras ne visuomet teisus?

Kodėl veterinaras ne visuomet teisus?


silverplane, 2014-07-14 14:15:04

"Netyčiukų" vada

Visuomenė (tiek auginanti šunis, tiek jų neturinti) pasitiki veterinarų nuomone kone visais gyvūno auginimo klausimais. Dažnas gyvūnėlių gydytojas su malonumu teikia konsultacijas apie šunų dresūrą, auklėjimą bei priežiūrą, nepamiršdamas ant apžiūros stalelio užkeltam šuniukui „parinkti“ jam tinkamos veislės. Kitaip sakant, gydytojai kartais gali neapsiriboti tuo, ką išmano ir teikti konsultacijas, dėl kurių verčiau derėtų kreiptis į šunųveisėjus, dresuotojus ir trenerius.

Deja, „seno sukirpimo“ veterinarams turime padėkoti už mitą apie bent vieną privalomą vadą kalytei. Dažnas šunų mylėtojas, patikėjęs, jog jo mylimai augintinei būtina atsivesti bent vieną šuniukų vadą, savo pastangomis papildė prieglaudos mažylių gretas. Net jeigu viena atsitiktinė vada kalytei būtų į naudą, nesusimąstoma, kad minėtajai atsitiktinei vadai reikės surasti namus, o prieš tai ją kažkam reikės išauginti.

Nors privalomos vados mitas pamažu griūva, veterinarų kabinetuose kone kasdien gimsta kiti, kartais juoką keliantys, teiginiai. Parke nuolat sutinku ilgasnukių „mopsų“, nenusakomos spalvos ir dydžio „mini jorkšyrų“, ūgtelėjusio buldogo dydžio „toiterjerų“. Paklausus, kas šeimininkui pasakė jo šuneliui niekaip netinkančią veislę, sužinau, jog tai – veterinarų nuopelnas. Deja, dažnai toks veislių prirašymas eiliniam šuniukui, papildytas privalomos vados mitu, baigiasi neaiškios kilmės ir išvaizdos keturkojų vada.

Turiu paminėti ir ne taip jau retai pasitaikančius auklėjimo metodų paaiškinimus („jei šuniukas gamtinius reikalus atliko kambaryje, į juos prispauskite jo nosį, kad suprastų, ką padarė negerai“; „jeigu reikia, muškite šuniuką laikraščiu, kad jūsų rankų jis nesietų su blogomis emocijomis“ ir pan.). Veterinaras pirmiausiai yra gydytojas. Tai, kad jis gali susiūti žaizdą ar paskiepyti augintinį, nereiškia, kad jis žino įvairių veislių subtilybes, dresūros ir elgsenos ypatumus.

Parodos teisėjo neklausiame, kaip šuniui teisingai sušerti tabletę nuo kirminų, o dresuotojas išvengia klausimų apie kastracijos ypatumus.

Žinoma, negalima teigti, kad veterinaras nemoka dresuoti šuns ar atskirti veislių – yra veterinarų, kurie dirba parodų teisėjais, dresuotojais ar tiesiog patys augina kelis šunis. Tačiau reikia nepamiršti, kad gyvūnų gydytojo darbas pirmiausiai yra gydymas, todėl, jei iškilo klausimų apie šuns auklėjimą ir dresūrą ar dėl specifinių veislės ypatybių, geriau kreiptis į dresuotojus ar veisėjus.

---
silverplane

(blog'o reitingas +8)

Kiti šio vartotojo blogai:

silverplane, 2015-07-31 20:08:34
Kai kuriems šunims sunku išlaikyti dėmesį, kai kurie moka „pamiršti“, jog šeimininkas egzistuoja. Kiti šunys stipriai reaguoja į svetimus žmones ir šunis. Jeigu ir jūsų šuo turi tokių problemų, skaitykite toliau. Dauguma tokių problemų kyla...
silverplane, 2015-07-31 18:20:46
„Neturiu tiek laiko dresūrai“. „Juk negaliu tam skirti visos dienos“. „Turiu ir savo gyvenimą, ne tik šuns“ – tokių ir panašių pasiteisinimų dresūros aikštelėje galima išgirsti ne kartą. Tik ar tikrai yra dėl ko teisintis? Ar turite laiko...
silverplane, 2015-07-21 01:38:12
Jeigu domitės dresūra klikeriu ar tiesiog pozityviu šuns auklėjimu, tikriausiai girdėjote, kad „šuniui negalima sakyti ne“. Taip sakoma dėl to, kad, jeigu šuniui nesiseka suprasti, ko iš jo norime, jam nedingtų motyvacija bandyti veiksmą atlikti...
silverplane, 2015-07-20 01:06:37
Ar žiovaujančiam šuniui tikrai nuobodu? Jeigu jau ne vienerius metus auginate šunį, tikriausiai daugiau ar mažiau skaitote jo kūno kalbą. Vis dėlto, šunys mums rodo ir tokius ženklus, kurių galime ir nesuprasti. Dauguma šeimininkų žino, kaip...
reklama