Beglobiams gyvūnams paaukota: 2898.95 Lt
Kaip gali prisidėti?
Priminti slaptažodį    Registruotis
Mano šunys
Titulinis Blogai Muzika šuns nuraminimui

Muzika šuns nuraminimui


silverplane, 2014-05-14 23:36:52

Palikti vieni namuose, šunys gali elgtis netinkamai. Dažna destruktyvaus elgesio priežastis - stresas. Bandymai su šunimis parodė, kad norint nuraminti augintinį, galima pasitelkti muziką.

Kinologija įdomi tuo, kad nuolat atrandama naujų būdų suprasti ir keisti šunų elgseną. Vienas tokių būdų, prieš pora mėnesių pristatytas „Crufts“ šunų parodoje Anglijoje, populiarėja tarp pozityvios šunų dresūros šalininkų. Tai – daug pastangų nereikalaujantis metodas, padedantis nuraminti stresuojantį šunį.

Kam to reikia? Atsakymas paprastas – dėl augintinio gerovės. Dauguma šunų, palikti vieni namie, jaučia nerimą ir stresą. Kai kurie augintiniai ramiai laukia grįžtančio šeimininko, tuo tarpu kiti skalija, kaukia, inkščia. Akivaizdu, kad pastariesiems keturkojams buvimas namuose be šeimininko sukelia stresą. Atlikus bandymus su elgesio problemų turinčiais šunimis, padaryta išvada, kad keturkojį nuraminti galima į pagalbą pasitelkus muziką. Vis dėlto, vien įjungti mėgstamą CD nepakaks.

Kaip tai veikia? Pirmiausiai šuo pripratinamas prie muzikos įrašo garsų, augintiniui kuriama asociacija, kad tam tikra muzika reiškia „gerus dalykus“. Paklauskite savęs, ką jūsų augintinis supranta kaip „gerus dalykus“? Tai gali būti valgymas, žaislo tampymas, gulėjimas guolyje, buvimas šalia šeimininko ir t.t. Taigi, pirmas etapas – įjungti muzikos grotuvą tuomet, kai esate namuose. Grojant muzikai šuo turi jaustis saugus. Skatinkite jo ramų buvimą – tam puikiai tinka lėtas šuns glostymas, tačiau nelabai tinka judrus žaidimas su kamuoliuku.

Yra įvairių nuomonių, kokią muziką reikėtų įrašyti augintiniui. Šiuo metu dažniausiai rekomenduojama klasikinė lėto tempo muzika, ypač pianino, fortepijono, arfos garsai.

Kai šuo apsipranta su muzikos garsais, galima pamažu jį pratinti būti vieną. Įjunkite grotuvą, šiek tiek pabūkite kambaryje ir išeikite. Ignoruokite šunį. Pradžioje tiesiog eikite į kitą kambarį, vėlesniame mokymo etape galėsite palikti šunį vieną namuose. Kaip ir grojant muzikai jums esant namuose, taip ir šuniui likus vienam, turite palikti žaislų, maisto, guolį ar kitus, jūsų šuniui reikalingus „gerus dalykus“.

Svarbu, kad augintinis muzikos nesietų su jūsų išėjimu – norima, kad šuo muziką sietų su nusiraminimu. Kad būtų galima to pasiekti, teks klasikinių kūrinių klausytis ne tik išeinant iš namų, bet ir būnant kartu su šunimi. Kad ši metodika pasiteisintų, reikia ją derinti su aktyvia fizine ir protine šuns veikla.

Gabija Vyšniauskaitė

(blog'o reitingas +9)

Skaitykite komentarus 1
Kiti šio vartotojo blogai:

silverplane, 2015-07-31 20:08:34
Kai kuriems šunims sunku išlaikyti dėmesį, kai kurie moka „pamiršti“, jog šeimininkas egzistuoja. Kiti šunys stipriai reaguoja į svetimus žmones ir šunis. Jeigu ir jūsų šuo turi tokių problemų, skaitykite toliau. Dauguma tokių problemų kyla...
silverplane, 2015-07-31 18:20:46
„Neturiu tiek laiko dresūrai“. „Juk negaliu tam skirti visos dienos“. „Turiu ir savo gyvenimą, ne tik šuns“ – tokių ir panašių pasiteisinimų dresūros aikštelėje galima išgirsti ne kartą. Tik ar tikrai yra dėl ko teisintis? Ar turite laiko...
silverplane, 2015-07-21 01:38:12
Jeigu domitės dresūra klikeriu ar tiesiog pozityviu šuns auklėjimu, tikriausiai girdėjote, kad „šuniui negalima sakyti ne“. Taip sakoma dėl to, kad, jeigu šuniui nesiseka suprasti, ko iš jo norime, jam nedingtų motyvacija bandyti veiksmą atlikti...
silverplane, 2015-07-20 01:06:37
Ar žiovaujančiam šuniui tikrai nuobodu? Jeigu jau ne vienerius metus auginate šunį, tikriausiai daugiau ar mažiau skaitote jo kūno kalbą. Vis dėlto, šunys mums rodo ir tokius ženklus, kurių galime ir nesuprasti. Dauguma šeimininkų žino, kaip...
reklama