Beglobiams gyvūnams paaukota: 2898.95 Lt
Kaip gali prisidėti?
Priminti slaptažodį    Registruotis
Mano šunys
Titulinis Blogai Nemaniau, kad tai veiks, bet tai veikia! (II dalis)

Nemaniau, kad tai veiks, bet tai veikia! (II dalis)


silverplane, 2015-06-26 16:15:16


šiek tiek "patarimų reklamos" :) antra dalis.

1. Nustokite skatinti nepageidaujamą elgesį

Tai atrodo akivaizdu, tačiau kartais šeimininkai nepastebi, kad skatina blogą šuns elgesį. Dažniausiai tai būna šokinėjimas ant žmonių (šuo gauna dėmesio), pavadėlio tempimas (šuo gali eiti ten, kur nori), lojimas (šuo gauna dėmesio). Nesvarbu, kad eiti, kur nori gali tik tempdamas, o dėmesio gauna tik neigiamo (šeimininkas barasi), tačiau šuo vis tiek pasiekia savo. Jeigu kitame kambaryje uždarytas šuo cypia, o jūs jį įleidžiate, paskatinate cypimą. Jeigu šuo, nenorėdamas, kad jam kirptumėte nagus, kanda, o jūs jį paleidžiate, paskatinate kandimą. Jeigu šuo, nenorėdamas būti ant rankų, draskosi, o jūs jį paleidžiate, paskatinate draskymąsi. Veiksmas – pasekmė, veiksmas – pasekmė... Kartais pravartu pagalvoti apie savo, kaip šeimininko elgesį iš šuns perspektyvos.

2. Daugiau mankštinkitės

Pavargęs šuo yra geras šuo. Jeigu jūsų šuo namuose nuolat neramus, prašo dėmesio ir žaidimų, vadinasi, jis negauna pakankamai krūvio (tiek fizinio, tiek protinio).

Slėpkite skanėstus ir žaislus, kad šuo galėtų juos surasti, žaiskite aktyvius žaidimus, mokinkite komandų, veskite šunį pasivaikščioti kartu su kitais šunimis, sportuokite, bėgiokite kartu.

Jeigu negalite šuniui skirti pakankamai laiko (dažna problema su aktyviomis veislėmis – Džeko Raselo terjerais, australų aviganiais, borderkoliais...), suraskite žmogų, kuris galėtų su šunimi užsiimti pakankamai. Tai nereiškia, kad reikės atiduoti šunį – tiesiog rasite jam asmeninį „trenerį“.

Duokite šuniui daugiau graužiamų žaislų, kurie šunį už graužimą dar ir apdovanoja (pvz.: žaislai, kurių viduje galima įdėti maisto). Turėdamas ką graužti „legaliai“, šuo negrauš batų ar spintos kampo. Turbūt net nereikia minėti, kad maistą šuo turi užsitarnauti – tokių žaislų graužimas jam tampa puikiu būdu gauti norimo maisto.

3. Nuolat mokinkite komandos „Pas mane“

Jeigu esate tikri, kad pašauktas šuo atbėgs, pašaukite jį ir apdovanokite. Skatinkite buvimą šalia. Pašaukite šunį, apdovanokite ir paleiskite vėl veikti tai, kas jam įdomu. Bent 10 tokių sėkmingų atbėgimų per dieną užtikrins stiprų komandos „Pas mane“ vykdymą. Jei manote, kad šuo gali pabėgti, paleiskite jį tik su ilgu pavadėliu.

4. Pasitikrinkite, kaip sekėsi

Nebūtina skaičiuoti, kiek kartų atbėgo pašauktas šuo ar kiek kartų atliko kitą komandą, tačiau turėkite omenyje, kad maždaug 8 iš 10 bandymų turėtų būti sėkmingi. Jeigu sėkmingų bandymų skaičius mažesnis, padėkite šuniui – galbūt jis dar iki galo nesuprato, ko iš jo norite (galbūt dirbate per daug sudėtingoje aplinkoje, galbūt naudojate netinkamą metodiką ir pan.). Ta pati logika veikia ir su netinkamu elgesiu – galite pasižymėti, kiek kartų radote sujauktus namus, kiek kartų šuo lojo paliktas vienas ir pan. Jeigu taikote metodiką, kuri turėtų sumažinti šio elgesio dažnumą, tačiau jis vis tiek neretėja, matysite, kad metodiką reikia keisti.

Be to, visuomet smagu suprasti, kokį progresą padarėte!

(blog'o reitingas +2)

Kiti šio vartotojo blogai:

silverplane, 2015-07-31 20:08:34
Kai kuriems šunims sunku išlaikyti dėmesį, kai kurie moka „pamiršti“, jog šeimininkas egzistuoja. Kiti šunys stipriai reaguoja į svetimus žmones ir šunis. Jeigu ir jūsų šuo turi tokių problemų, skaitykite toliau. Dauguma tokių problemų kyla...
silverplane, 2015-07-31 18:20:46
„Neturiu tiek laiko dresūrai“. „Juk negaliu tam skirti visos dienos“. „Turiu ir savo gyvenimą, ne tik šuns“ – tokių ir panašių pasiteisinimų dresūros aikštelėje galima išgirsti ne kartą. Tik ar tikrai yra dėl ko teisintis? Ar turite laiko...
silverplane, 2015-07-21 01:38:12
Jeigu domitės dresūra klikeriu ar tiesiog pozityviu šuns auklėjimu, tikriausiai girdėjote, kad „šuniui negalima sakyti ne“. Taip sakoma dėl to, kad, jeigu šuniui nesiseka suprasti, ko iš jo norime, jam nedingtų motyvacija bandyti veiksmą atlikti...
silverplane, 2015-07-20 01:06:37
Ar žiovaujančiam šuniui tikrai nuobodu? Jeigu jau ne vienerius metus auginate šunį, tikriausiai daugiau ar mažiau skaitote jo kūno kalbą. Vis dėlto, šunys mums rodo ir tokius ženklus, kurių galime ir nesuprasti. Dauguma šeimininkų žino, kaip...
reklama