Beglobiams gyvūnams paaukota: 2898.95 Lt
Kaip gali prisidėti?
Priminti slaptažodį    Registruotis
Mano šunys
Titulinis Blogai Nemaniau, kad tai veiks, bet tai veikia!

Nemaniau, kad tai veiks, bet tai veikia!


silverplane, 2015-06-26 16:05:49


šiek tiek "patarimų reklamos" :)

Kai kurie patarimai, kuriuos išgirstame iš dresuotojų ar draugų atrodo neveiksmingi – jiems reikia per daug laiko, disciplinos...
Taigi, pateikiame kelias idėjas, kurios gali atrodyti neveiksmingos, tačiau padeda auklėjant šunį.

1. Gyvenime nėra nieko nemokamo

Tai kaip sandorio su šuniu sudarymas – šuo iš jūsų gauna norimus gerus dalykus (skanėstus, žaislus, pagyrimus) už tai, kad tinkamai elgiasi (netempia pavadžio, vykdo komandas ir pan.).

Paprasčiausia būtų pradėti nuo vardo komandos ar tiesiog dėmesio kreipimo į šeimininką. „Gaudykite“ momentus, kai šuo žiūri į jus. Tokie momentai gali būti labai trumpi, todėl iš karto fiksuokite juos džiugiu balsu ir apdovanokite šunį tuo, ko jis nori (tai gali būti bet kas, kas šunį sudomintų tuo metu – nuo skanėsto ar žaislo iki lakstymo ir leidimo lipti ant kelių). Jeigu manote, kad galite šuniui suteikti kažką, ko jis tuo metu nori, pasinaudokite proga. Jeigu šuo jau pakankamai dažnai žiūri į jus, galima jo prašyti atlikti nesudėtingas komandas, kurias šuo gerai moka (pvz.: „sėdėt“).

Šeimininkas negali kontroliuoti visko, ko šuo nori, tačiau gali nuspręsti, ar šuo galės džiaugtis tam tikrais malonumais, ar ne (pvz.: paukščių gaudymu, bėgimu pro duris ir pan.). Galite kontroliuoti pavadėlio ilgį, keliones automobiliu, duris bei vartus. Šuo, suprasdamas, kad visi geri dalykai pasiekiami tik per šeimininką, šeimininką pradeda laikyti svarbiausiu dalyku gyvenime.

2. Skirtingi apdovanojimų tipai

Apdovanojimu gali būti bet kas, ką galite kontroliuoti ir ko jūsų šuo nori. Kuo daugiau skirtingų apdovanojimų galite pasiūlyti, tuo labiau šuo bus motyvuotas vykdyti komandas ir tinkamai elgtis. Be to, šuo nustos „tikrinti“, ar kišenėje yra skanėstas, už kurį reikia dirbti, nes galės gauti paskatinimą žodžiu, paglostymu, žaidimu, lakstymu ir t.t.

3. Fizinė drausmė

Kitaip sakant, reikia fiziškai nesudaryti sąlygų, leidžiančių šuniui elgtis netinkamai. Pavyzdžiui, galite neleisti šuniui patekti į kai kuriuos kambarius, kol jūsų nėra namuose. Tai ypatingai svarbu jauniems šunims ir šuniukams bei naujiems šunims, kurie dar nežino visų gero elgesio taisyklių. Uždaryti viename kambaryje ar savo narve, jie nesugrauš koridoriuje paliktų batų. Taip pat padeda ir „pagundų“ paslėpimas – padarykite taip, kad šuo negalėtų pasiekti batų ar laidų, kuriuos galėtų apgraužti.

4. Fiksuokite momentus, kai šuo elgiasi gerai

(beje, tai veikia ne tik su šunimis – žmonės irgi džiaugtųsi sulaukę pagyrimo)

Moksliškai įrodyta, kad elgesys, už kurį gyvūnas yra paskatinamas, kartosis dažniau nei tas, už kurį gyvūno neskatiname. Tai nebūtinai turi būti komandomis pavadintos pozicijos (sėdėt, gulėt ir t.t.). Tai gali būti ir ramus buvimas prie šeimininko, gulėjimas prie kojų ir pan. Labiau patyrę šeimininkai netgi geba užfiksuoti tokias elgsenas kaip žiovavimas, čiaudėjimas ar taukštelėjimas dantimis. Yra šimtai elgsenų, kurias jūsų šuo moka atlikti natūraliai, tereikia jas užfiksuoti (žinoma, jei norite, kad tos elgsenos kartotųsi):

Šuo bėga link jūsų? Guli savo guolyje? Žiūri į katę, bet neloja ir jos nesiveja? Ramiai sėdi automobilyje? Graužia savo žaislą? Ignoruoja upėje plaukiančias antis? Paskatinkite jį už šiuos puikius pasirinkimus!

Jeigu šuo elgseną siūlo pakankamai dažnai, galite ją įvardinti komanda. Pirmiausia komandą sakykite gana tyliai ir švelniai, kad šuo nenustotų atlikti veiksmo, kurį ruošiasi atlikti.

(blog'o reitingas 0)

Kiti šio vartotojo blogai:

silverplane, 2015-07-31 20:08:34
Kai kuriems šunims sunku išlaikyti dėmesį, kai kurie moka „pamiršti“, jog šeimininkas egzistuoja. Kiti šunys stipriai reaguoja į svetimus žmones ir šunis. Jeigu ir jūsų šuo turi tokių problemų, skaitykite toliau. Dauguma tokių problemų kyla...
silverplane, 2015-07-31 18:20:46
„Neturiu tiek laiko dresūrai“. „Juk negaliu tam skirti visos dienos“. „Turiu ir savo gyvenimą, ne tik šuns“ – tokių ir panašių pasiteisinimų dresūros aikštelėje galima išgirsti ne kartą. Tik ar tikrai yra dėl ko teisintis? Ar turite laiko...
silverplane, 2015-07-21 01:38:12
Jeigu domitės dresūra klikeriu ar tiesiog pozityviu šuns auklėjimu, tikriausiai girdėjote, kad „šuniui negalima sakyti ne“. Taip sakoma dėl to, kad, jeigu šuniui nesiseka suprasti, ko iš jo norime, jam nedingtų motyvacija bandyti veiksmą atlikti...
silverplane, 2015-07-20 01:06:37
Ar žiovaujančiam šuniui tikrai nuobodu? Jeigu jau ne vienerius metus auginate šunį, tikriausiai daugiau ar mažiau skaitote jo kūno kalbą. Vis dėlto, šunys mums rodo ir tokius ženklus, kurių galime ir nesuprasti. Dauguma šeimininkų žino, kaip...
reklama