Beglobiams gyvūnams paaukota: 2898.95 Lt
Kaip gali prisidėti?
Priminti slaptažodį    Registruotis
Mano šunys
Titulinis Blogai Patarimai naujam šuniuko šeimininkui

Patarimai naujam šuniuko šeimininkui


silverplane, 2015-02-26 00:32:07

Maži šuniukai yra labai mieli - tačiau net ir pats mieliausias augintinis turi būti tinkamai auklėjamas

Vienas veislynas manęs paprašė parašyti patarimų naujiems šuniukų šeimininkams, nes kai kurie iš jų dar niekada neturėjo augintinio.

1. Šuo turi turėti narvą (arba aptvarą, kitaip apribotą plotą), kuriame gali būti tuo metu, kai šeimininkas neturi galimybės nuolat prižiūrėti šuniuko. Savo aptvare augintinis bus saugus ir galės ramiai ilsėtis.

2. Neprovokuokite šuns elgtis netinkamai – jeigu batai ar vaiko žaislai bus padėti šuniukui pasiekiamoje vietoje, anksčiau ar vėliau jis pabandys juos apgraužti. Kol šuo dar nemoka visų gero elgesio taisyklių, be priežiūros jį galite palikti tik aptvare.

3. Nusistatykite grafiką, kada šuniukas vedamas į lauką ir kada gauna valgyti. Maitinimo metą galima išnaudoti nedidelėms dresūros pamokėlėms.

4. Nepalikite maisto nuolat pasiekiamo – šunys, kurie bet kada gali pasiekti savo dubenėlį su maistu, ilgainiui pradeda nebeėsti savo maisto. Tai apsunkina tinkamos mitybos parinkimą ir dresūrą. Jeigu šuniukas atsitraukė nuo dubenėlio su maistu, maistą paimkite ir vėl duokite tik kito šėrimo metu. Dar geriau – maistą naudokite dresūros pamokėlėms.

5. Auklėti (dresuoti) reikia jau dabar! Ankstyvosios pamokos prasideda nuo pat pirmos dienos Jūsų namuose.

6. Tinkamą elgesį skatinkite (pagirkite šuniuką balsu, žaislu ar skanėstu), netinkamą ignoruokite arba nutraukite. Jeigu nenorite, kad suaugęs šuo miegotų Jūsų lovoje ar šokinėtų ant kojų, neleiskite to daryti jau dabar.

7. Pratinkite prie šukavimo, nagų karpymo, dantų tikrinimo, kojų valymo ir pan.

8. Pratinkite prie įvairių garsų: tiek sklindančių iš kompiuterio (automobilių signalo garsas, kitų šunų lojimas, garsi muzika ir t.t.), tiek prie „realiai vykstančių“ (nukritusi knyga, besiridenantis puodas, plojimas rankomis, dulkių siurblys, plaukų džiovintuvas ir t.t.).

9. Nepalikite ant grindų nieko, ko šuneliui negalima graužti.

10. Pratinkite prie buvimo atskirai – uždarykite šunelį narve ir išeikite į kitą kambarį ar trumpam į parduotuvę. Jokiu būdu negrįžkite pas šunį (netgi norėdami jį sudrausminti), jeigu jis loja ar bando išeiti iš narvo. Pasirodykite tik tada, kai jo elgesys yra tinkamas.

---
Gabija Vyšniauskaitė

(blog'o reitingas +4)

Kiti šio vartotojo blogai:

silverplane, 2015-07-31 20:08:34
Kai kuriems šunims sunku išlaikyti dėmesį, kai kurie moka „pamiršti“, jog šeimininkas egzistuoja. Kiti šunys stipriai reaguoja į svetimus žmones ir šunis. Jeigu ir jūsų šuo turi tokių problemų, skaitykite toliau. Dauguma tokių problemų kyla...
silverplane, 2015-07-31 18:20:46
„Neturiu tiek laiko dresūrai“. „Juk negaliu tam skirti visos dienos“. „Turiu ir savo gyvenimą, ne tik šuns“ – tokių ir panašių pasiteisinimų dresūros aikštelėje galima išgirsti ne kartą. Tik ar tikrai yra dėl ko teisintis? Ar turite laiko...
silverplane, 2015-07-21 01:38:12
Jeigu domitės dresūra klikeriu ar tiesiog pozityviu šuns auklėjimu, tikriausiai girdėjote, kad „šuniui negalima sakyti ne“. Taip sakoma dėl to, kad, jeigu šuniui nesiseka suprasti, ko iš jo norime, jam nedingtų motyvacija bandyti veiksmą atlikti...
silverplane, 2015-07-20 01:06:37
Ar žiovaujančiam šuniui tikrai nuobodu? Jeigu jau ne vienerius metus auginate šunį, tikriausiai daugiau ar mažiau skaitote jo kūno kalbą. Vis dėlto, šunys mums rodo ir tokius ženklus, kurių galime ir nesuprasti. Dauguma šeimininkų žino, kaip...
reklama