Beglobiams gyvūnams paaukota: 2898.95 Lt
Kaip gali prisidėti?
Priminti slaptažodį    Registruotis
Mano šunys
Titulinis Blogai Saugi ir patogi kelionė automobiliu

Saugi ir patogi kelionė automobiliu


silverplane, 2014-06-28 01:16:49

Nedideli šunys ir jauni šuniukai gali keliauti transportavimo dėžėse - boksuose. Plastmasinis boksas lengvai telpa automobilyje, jį patogu nešti ir valyti, o augintinis gali saugiai keliauti ir, nelaimės atveju, išvengti sužalojimų.

Žmonėms jau seniai tapo įprasta keliauti, nė dienos neišsiverčiama be automobilio. Jeigu išvykstame mes, kartu keliauja ir augintinis. Ką reikia žinoti ir turėti prieš lipant į automobilį su mylimu augintiniu?

Kelionių į užsienį reikalavimus paliksime kitiems straipsniams – šį kartą apsiribosime Lietuva.

Pirmas ir labai nesunkiai įgyvendinamas reikalavimas – skiepai. Tiesą sakant, skiepai reikalingi visur – einant į šunų parodas, vedžiojimo aikšteles ir t.t. Skiepai nuo pasiutligės privalomi visiems šunims (ir katėms). Nepamirškite pasiimti augintinio skiepų paso. Užsirašyti veterinaro telefoną ar pasitikrinti, kur yra artimiausios veterinarijos gydyklos būtų pagirtina – nelaimės atveju augintiniui bus greičiau suteikta medicininė pagalba.

Rekomenduoju pasirūpinti ir antkakliu ar lašiukais, purškalais nuo blusų ir erkių. Jų pasirinkimas parduotuvėse tikrai didelis, rasite sau tinkamiausią. Tik nepamirškite perskaityti instrukcijų! – skirtingos priemonės ir veikia skirtingai. Ypač atsargūs jas renkantis turėtų būti alergiškų šunų šeimininkai, taip pat tų augintinių, kurie turi odos problemų, žaizdelių. Ne visos priemonės tinka ir mažiems šuniukams.

Reikia turėti antkaklį (arba petnešas); pavadėlį; mėgstamiausius šuns žaislus, skanėstų; antsnukį (šunys mielai jo neimtų, tačiau kai kuriuose miestuose reikalaujama, kad šuo jį turėtų. Metaliniai antsnukiai sunkūs, jeigu augintinis nėra prie jų pripratintas, geriau įsigyti lengvesnį odinį ar nailoninį); šunų maisto (net jeigu ir planuojate jo nusipirkti kelionėje, nepakenks turėti atsargų – dažnai parduotuvių laiką sužinome tik joms užsidarius); boksą/saugos diržus (apie juos skaitykite toliau).

Keliaujant dažnai naudojamas boksas (gyvūno pervežimo dėžė). Kad augintiniui būtų patogiau, reikėtų įtiesti minkštą paklotėlį. Pasiėmus boksą, gyvūnas turės savo erdvę, kur galės miegoti ir nesiblaškys automobilyje – bus saugiau keliauti ir nereikės augintinio guolio. Boksą patogu pernešti, didesniems galima įsigyti ratukus. Didesnio ūgio šunų savininkams siūlau kitą variantą – saugos diržus šunims. Jie kainuoja mažiau nei boksas, yra patogūs (tačiau vis turėtumėte patikrinti, ar augintinis iš jų neišsinėrė, ar neapgraužė). Tokie saugos diržai uždedami kaip petnešos, tačiau turi papildomą sagtį, skirtą jiems pritvirtinti prie sėdynės.
Didesniame automobilyje galima įtaisyti groteles, skiriančias gyvūną nuo keleivių. Šuns vežti uždarytoje bagažinėje negalima. Uždarydami automobilio dureles, saugokitės, kad neprivertumėte augintinio.

Kadangi dažniausiai keliaujama vasarą, būtina priminti – nepalikite augintinio automobilyje net ir trumpam! Daugybė šunų automobiliuose užtroško dėl karščio ir deguonies trūkumo. Palikti atvirą langą taip pat ne išeitis – paliktas vienas gyvūnas gali iššokti lauk ir pabėgti.

Šunims patinka keliauti, tačiau gyvūnas vistiek daugiau ar mažiau jaučia stresą – reikia pasistengti neišderinti jo dienotvarkės ir išeiti pasivaikščioti bei šerti tokiu laiku kaip ir namuose. Patartina ant antkaklio užkabinti pakabuką su kontaktinias duomenimis ar įsiūti juos kitoje antkaklio pusėje, ypač tuo atveju, jei augintinis neturi integrinio grandyno („mikročipo“).
---
Gabija Vyšniauskaitė

(blog'o reitingas +6)

Kiti šio vartotojo blogai:

silverplane, 2015-07-31 20:08:34
Kai kuriems šunims sunku išlaikyti dėmesį, kai kurie moka „pamiršti“, jog šeimininkas egzistuoja. Kiti šunys stipriai reaguoja į svetimus žmones ir šunis. Jeigu ir jūsų šuo turi tokių problemų, skaitykite toliau. Dauguma tokių problemų kyla...
silverplane, 2015-07-31 18:20:46
„Neturiu tiek laiko dresūrai“. „Juk negaliu tam skirti visos dienos“. „Turiu ir savo gyvenimą, ne tik šuns“ – tokių ir panašių pasiteisinimų dresūros aikštelėje galima išgirsti ne kartą. Tik ar tikrai yra dėl ko teisintis? Ar turite laiko...
silverplane, 2015-07-21 01:38:12
Jeigu domitės dresūra klikeriu ar tiesiog pozityviu šuns auklėjimu, tikriausiai girdėjote, kad „šuniui negalima sakyti ne“. Taip sakoma dėl to, kad, jeigu šuniui nesiseka suprasti, ko iš jo norime, jam nedingtų motyvacija bandyti veiksmą atlikti...
silverplane, 2015-07-20 01:06:37
Ar žiovaujančiam šuniui tikrai nuobodu? Jeigu jau ne vienerius metus auginate šunį, tikriausiai daugiau ar mažiau skaitote jo kūno kalbą. Vis dėlto, šunys mums rodo ir tokius ženklus, kurių galime ir nesuprasti. Dauguma šeimininkų žino, kaip...
reklama