Beglobiams gyvūnams paaukota: 2898.95 Lt
Kaip gali prisidėti?
Priminti slaptažodį    Registruotis
Mano šunys
Titulinis Blogai Šeimininko atsakomybė

Šeimininko atsakomybė


silverplane, 2014-04-26 13:19:59

Įvairūs susitikimai yra puiki proga mokyti šunį tinkamai elgtis viešose vietose. Vis dėlto, neskubėkite šuns paleisti nuo pavadėlio, jeigu nesate tikri, kad pašauktas jis atbėgs.

Savas šuo kiekvienam yra pats gražiausias ir mieliausias, bet tai nereiškia, kad augintinis gali laisvai eiti prie kiekvieno sutikto žmogaus.

Šiandien nemaloniai nustebino parke matytas vaizdas. Ryte, kai visi skuba į darbus, mokyklas bei universitetus, parke lakstė šuo. Šeimininkas leido šuniui laisvai lakstyti be antsnukio, pavadėlio ir netgi be antkaklio. Tai, kad keturkojis turi savininką, galima buvo suprasti tik iš to, kad šuo buvo gerai prižiūrėtas ir netoliese vaikščiojo vyrukas, rankoje laikydamas pavadėlį. Iš šuns elgesio buvo galima suprasti, kad šeimininkas jam mažiausiai rūpi ir augintinis greičiau nulėks paskui antį ar drugelį, negu atbėgs pašauktas.

Susidomėjau, ar šeimininkas pasikvies po parką laisvai lakstantį šunį, jeigu pro šalį eis žmogus. Neilgai trukus sužinojau atsakymą. Parke skubėdama kulniavo pasipuošusi moteris. Šuo (sprendžiant iš dydžio, sveriantis apie 30 – 40 kg), laimingas šoko jos pasitikti. Ponia bandė gintis rankinuku, bet nesėkmingai. Kai šuo visomis letenomis jau buvo ant žemės, šeimininkas jį pagaliau pasiėmė ir atsiprašinėjo įpykusios moters.

Šiuo atveju dėmesį reikėtų atkreipti ne į šuns dydį (joks šuo, nei sveriantis 2 kg, nei 70, neturi jokios teisės eiti pas žmones, kurie to nenori, jau nekalbant apie tai, kad šokinėjimas ant žmonių yra absoliučiai neleistinas). Dabar svarbiausias – šeimininko elgesys. Kodėl šuo, neklausantis be pavadėlio, yra paleistas? Kodėl tokio šuns vedžiojimui pasirinktas atviras parkas, kuriame daug pagundų (antys, skubantys žmonės, gretimoje gatvėje važiuojantys automobiliai, dviratininkai bei kiti šunys) prastai auklėtam šuniui? Kodėl šeimininkas nuo šuns buvo taip toli, kad nespėjo jam laiku parodyti, jog šokti ant žmonių yra neleistina? Kodėl šeimininkas neperspėjo ateinančios moters, kad šuo laksto laisvai ir gali netikėtai užšokti?

Atrodo, kad tai – tik smulkmena. Kas čia tokio – šuo pasveikino moteriškę, ji nusivalė išteptą sijoną, nupurtė šuns plaukus ir gali toliau eiti. Deja... Žvelgti reikėtų plačiau. Kiekvienas toks neatsakingas šeimininko elgesys yra žingsnis link didesnių suvaržymų šunų savininkams. Antsnukiai, didesni mokesčiai „agresyvių veislių“ šunų savininkams, nemalonumai važiuojant viešuoju transportu neatsiranda iš niekur. Kiekvieną kartą, kai šuo elgiasi netinkamai (aploja praeivius, vejasi bėgikus, bando pulti dviratininkus), artėja nauji suvaržymai.

Minėtasis parkas yra nuostabi vieta, kurioje tikrai smagu pasivaikščioti su augintiniu. Dažnai matau daug gerai išauklėtų šunų, kurie bėgioja kartu su šeimininkais, gaudo vandens purslus fontane ar vaikosi drugelius. Tai džiugina akį, bet tik tol, kol augintinis yra valdomas. Jeigu šuo dar neišauklėtas ar labai reaguoja į dirgiklius – prisekite pavadėlį. Tik auklėdami savo augintinius galime kurti gyvūnus mylinčią šalį.

Gabija Vyšniauskaitė

(blog'o reitingas +14)

Kiti šio vartotojo blogai:

silverplane, 2015-07-31 20:08:34
Kai kuriems šunims sunku išlaikyti dėmesį, kai kurie moka „pamiršti“, jog šeimininkas egzistuoja. Kiti šunys stipriai reaguoja į svetimus žmones ir šunis. Jeigu ir jūsų šuo turi tokių problemų, skaitykite toliau. Dauguma tokių problemų kyla...
silverplane, 2015-07-31 18:20:46
„Neturiu tiek laiko dresūrai“. „Juk negaliu tam skirti visos dienos“. „Turiu ir savo gyvenimą, ne tik šuns“ – tokių ir panašių pasiteisinimų dresūros aikštelėje galima išgirsti ne kartą. Tik ar tikrai yra dėl ko teisintis? Ar turite laiko...
silverplane, 2015-07-21 01:38:12
Jeigu domitės dresūra klikeriu ar tiesiog pozityviu šuns auklėjimu, tikriausiai girdėjote, kad „šuniui negalima sakyti ne“. Taip sakoma dėl to, kad, jeigu šuniui nesiseka suprasti, ko iš jo norime, jam nedingtų motyvacija bandyti veiksmą atlikti...
silverplane, 2015-07-20 01:06:37
Ar žiovaujančiam šuniui tikrai nuobodu? Jeigu jau ne vienerius metus auginate šunį, tikriausiai daugiau ar mažiau skaitote jo kūno kalbą. Vis dėlto, šunys mums rodo ir tokius ženklus, kurių galime ir nesuprasti. Dauguma šeimininkų žino, kaip...
reklama