Beglobiams gyvūnams paaukota: 2898.95 Lt
Kaip gali prisidėti?
Priminti slaptažodį    Registruotis
Mano šunys
Titulinis Blogai Šuns vandens baimė ir plaukiojimas

Šuns vandens baimė ir plaukiojimas


silverplane, 2014-05-22 19:34:13

Šuo gali išmokti pamėgti vandenį. Išradingas fotografas Seth Casteel panaudojo keturkojų norą gaudyti žaislus ir sukūrė nuotraukų seriją, kurioje įamžinti kamuoliuką baseine gaudantys šunys. littlefriendsphoto.com (Seth Casteel) nuotr.

littlefriendsphoto.com (Seth Casteel) nuotr.

littlefriendsphoto.com (Seth Casteel) nuotr.

Nenumaldomai artėja vasara – pats laikas pagalvoti apie išvykas į gamtą, prie upių ir ežerų. Augintiniai mielai stovyklauja kartu su savo šeimininkais. Kai kurie šunys su džiaugsmu šoka į vandenį, atneša į ežerą įmestus žaislus ar pagaliukus, o kiti, atvirkščiai – nenori maudytis ir netgi bijo sušlapti kojas. Ką daryti, jeigu augintinis bijo vandens?

Pirma mintis, šaunanti į galvą daugeliui šunų šeimininkų yra priversti šunį lipti į vandenį. Žinoma, pirma klaida, kurią dauguma šeimininkų padaro, norėdami šunį paskatinti plaukti, yra būtent prievarta. Pamąstykime, ką jaučia šuo? Tai tas pats, lyg bijančiam vorų žmogui ant rankos padėtumėte tarantulą. Jeigu norite, kad keturkojis draugas savo noru liptų į vandenį, leiskite jam pačiam nuspręsti, kada bus tinkamas laikas sušlapti pėdutes.

Šunys yra socialūs gyvūnai, todėl gali greitai pamėgti vandenį iš... pavydo! Jeigu turite šunį, kuris mėgsta plaukti (ar toks yra jūsų draugų augintinis), žaiskite su juo vandenyje, girkite ir skatinkite jo buvimą šalia. Keturkojis, likęs ant kranto, netrukus ims pavydėti plaukiojančiam ir visą šeimininkų dėmesį gaunančiam šuniui. Kuo didesnė kompanija siaus vandenyje, tuo didesnį tikimybė, kad ant kranto tuoj neliks nei vieno šuns.

Kitas būdas yra paprasčiausias šuns šėrimas skanėstais, pamažu einant į vandenį. Taip išvengiama bereikalingo streso, o šuo pats pasirenka, ar nori eiti ir paimti skanėstus, ar geriau jausis ant kranto. Tą patį galima daryti su mėgstamu žaislu (jeigu jis plaukia vandenyje, galima žaislą mesti ir leisti augintiniui jį pasiimti).

Nereikalaukite iš šuns per daug – vandens bijantis šuo tikriausiai nelips į šaltą ir banguojančią jūrą. Pratinimui prie plaukiojimo pasirinkite pakankamai aukštos temperatūros vandens telkinį. Geriausia, kad susipažinimas su plaukimu vyktų ežere ar tvenkinyje, kur nėra didelių bangų kaip jūroje ar stiprios upės srovės. Svarbu atsižvelgti į šuns poreikius – ne visi šunys geba gerai plaukti arba vandenyje labai greitai pavargsta. Šią problemą išspręsti galima naudojant specialias gelbėjimosi liemenes šunims, kurios neleis augintiniui panirti po vandeniu. Taigi, naujas tikslas šiai vasarai – padėti šuniui apsiprasti vandenyje. Neskubinkite šuns ir nustebsite, kaip karštą vasaros dieną jis savo noru plaukios ežere.

Gabija Vyšniauskaitė

(blog'o reitingas +9)

Skaitykite komentarus 2
Kiti šio vartotojo blogai:

silverplane, 2015-07-31 20:08:34
Kai kuriems šunims sunku išlaikyti dėmesį, kai kurie moka „pamiršti“, jog šeimininkas egzistuoja. Kiti šunys stipriai reaguoja į svetimus žmones ir šunis. Jeigu ir jūsų šuo turi tokių problemų, skaitykite toliau. Dauguma tokių problemų kyla...
silverplane, 2015-07-31 18:20:46
„Neturiu tiek laiko dresūrai“. „Juk negaliu tam skirti visos dienos“. „Turiu ir savo gyvenimą, ne tik šuns“ – tokių ir panašių pasiteisinimų dresūros aikštelėje galima išgirsti ne kartą. Tik ar tikrai yra dėl ko teisintis? Ar turite laiko...
silverplane, 2015-07-21 01:38:12
Jeigu domitės dresūra klikeriu ar tiesiog pozityviu šuns auklėjimu, tikriausiai girdėjote, kad „šuniui negalima sakyti ne“. Taip sakoma dėl to, kad, jeigu šuniui nesiseka suprasti, ko iš jo norime, jam nedingtų motyvacija bandyti veiksmą atlikti...
silverplane, 2015-07-20 01:06:37
Ar žiovaujančiam šuniui tikrai nuobodu? Jeigu jau ne vienerius metus auginate šunį, tikriausiai daugiau ar mažiau skaitote jo kūno kalbą. Vis dėlto, šunys mums rodo ir tokius ženklus, kurių galime ir nesuprasti. Dauguma šeimininkų žino, kaip...
reklama