Aktyvus laisvalaikis su šunimi, tęsinys 3

2010 kovo 9d.

Tęsiame straipsnių ciklą apie Agility. Pradžia – http://www.bone.lt/suo/Konkuruok/Aktyvus-laisvalaikis-su-sunimi/

Į portalo lankytojų klausimus atsako Agility sportininkai kauniečiai Algirdas ir Erna Valčiukai.

• Pirmą kartą einu į dresūros aikštelę (Agility) – kokius pavadėlius, antkaklius rinktis. Kas tinka šuniui, o ko visai nereikia ir net gali pakenkti?

Einant į pirmąją treniruotę, svarbiausia turėti šuniui vertingų „apdovanojimų – motyvatorių“. Tai gali būti gardūs skanėstai arba jūsų šuniukui ypatingai mieli žaislai. Paprastai skirtingiems pratimams atlikti reikalingi skirtingi motyvatoriai, todėl geriausia, jei neapsiribosite tik skanėstais arba vienos rūšies žaislais (pvz., kamuoliukais). Šuo turi būti nepervargęs, žvalus ir iki treniruotės pradžios bent 3 val. nemaitintas.

• Kaip pasiruošti pirmoms treniruotėms, kaip apsirengti, kuo apsiauti?

Šeimininko apranga nėra labai svarbi – ji turi būti patogi ir nevaržyti judesių, nes sportuoja ne tik šuo, bet ir šeimininkas. Apranga pasirenkama atsižvelgiant į oro sąlygas, o apavas – pagal treniruočių dangą, priklausomai nuo to, ar treniruositės lauke, ar uždaroje patalpoje.

• Ar prieš treniruotę šuo turi būti apšilęs, išsilakstęs, ar galima tiesiai iš šilto guolio – į aikštelę?

Apšildyti šunį prieš treniruotę būtina, nes tai labai sumažina traumų tikimybę. Ypač tai svarbu greitiems šunims. Savo mokykloje naudojame specialių pratimų kompleksą (daugiausia aerobika ir tempimo pratimai bei masažas), skirtą įvairioms raumenų grupėms apšildyti. Šuns apšildymas trunka 10-15 min. Apšilimas būtinas ne tik šuniui, bet ir šeimininkui.

Po intensyvios treniruotės negerai iš karto šunį uždaryti į narvą ar automobilį – svarbu skirti laiko raumenų laipsniškam atvėsimui, atsipalaidavimui. Tam taip pat rekomenduojami specialūs pratimai.

• Kokios būsenos, savijautos ar fizinės būklės šunims kategoriškai draudžiama treniruotis? Kaip su ruja ir kt. keblumais?

Jei šuo jaučiasi blogai, negaluoja arba įtariama, kad jis gali sirgti, treniruotes reikia atidėti. Visada svarbiausia – šuns gerovė, o ne šeimininko ambicijos. Įvairiose mokyklose skirtingas požiūris į rujojančių kalių dalyvavimą treniruotėse. Mūsų mokykloje rujojančios kalės nekelia problemų ir treniruojasi kartu su grupe – paprastai patinams labiau rūpi treniruotės su šeimininku, o ne kalytės.

• Jei mano šuo agresyvokas, ar galėsiu jį mokyti su kitais šunimis aikštelėje, ar iš pradžių turiu padirbėti bendrojo klusnumo treniruotėse?

Šeimininkas atsako už savo šunį, augintinis negali kelti grėsmės aplinkiniams. Jei šuo kontroliuojamas, jis gali treniruotis kartu grupėje. Bet koks šuo, atėjęs į Agility treniruotes, turi turėti kontaktą su savo šeimininku, atbėgti pakviestas, pasilikti vietoje ir pan., nes Agility treniruotėse pavadėlis paprastai nėra naudojamas.

Kaip sužadinti šuns susidomėjimą Agility, jeigu jis visiškas flegmatikas arba atvirkščiai: absoliutus cholerikas...

Šunys yra gaujos gyvūnai, jie jaučia poreikį bendrauti, nori būti reikalingi, todėl daugumai šunų bet kokia veikla kartu su mylimu šeimininku yra maloni. Kad sudomintumėt šunį, treniruotės turi būti smagios, trumpos ir efektyvios – augintinis visada turi jaustis nugalėtoju.

Labai dažnai šeimininkai nori greito rezultato ir „perspaudžia“ šuniuką, taip atimdami ne tik norą dirbti, bet ir pasitikėjimą šeimininku. Tinkamai parinktas motyvatorius, gerai organizuotos treniruotės ir sveikas šeimininko požiūris yra pagrindiniai dalykai, leidžiantys šuniui mėgautis Agility.

http://www.nasrai.com/

(straipsnio reitingas +27)

Skaitykite komentarus 3


reklama