Šunys ir neįprastas sportas 1

2015 liepos 31d.
Šunys gali dalyvauti paklusnumo, vikrumo, jėgos sporto, nardymo, avių ganymo, gelbėjimo iš vandens ir kitokiose varžybose. Galimybės sportuoti su šunimis išties yra beribės, tačiau yra šuniško sporto šakų, kurios Lietuvoje vis dar mažai žinomos. Tikėkimės, jog ateityje sportuojančiųjų su šunimis bus vis daugiau...

Šunys bangletininkai

Šalyse, kurių teritorija ribojasi su vandenyno pakrantėmis, šunys ir banglentės jau nieko nebestebina. Turbūt daugiausia šunų bangletininkų yra Jungtinėse Amerikos valstijose, Australijoje, Naujojoje Zelandijoje.
Jau 1920 metais JAV, Kalifornijos valstijoje ir Havajuose buvo oficialiai įregistruoti pirmieji sėkmingi šunų bangletininkų plaukimai.

Dabar tai ne tik šunų šeimininkų pramoga, bet ir verslas, reklama tam tikroms šunų veislėms bei zoologijos prekėms.
Štai rugpjūčio 1 dieną Kalifornijos „Imperial“ paplūdimyje jau septintą kartą vyksiantis tradicinis šunų bangletininkų čempionatas sutrauks tūkstančius žiūrovų ir sirgalių. Čempionatas prasidės iškilminga eisena. Kaip įprasta, varžybose dalyvaus 60-80 šunų, suskirstytų į klases pagal savo svorio kategoriją. Kad būtų saugiau, keturkojai bangletininkai šliuožia bangomis, vilkėdami gelbėjimosi liemenes. 

Šunų laimimi prizai – nemaži, bet dauguma jų nerašytu susitarimu atitenka gyvūnų globos bei kitoms labdaringoms organizacijoms. 

Kaniterapija šliuožiant bangomis

Tačiau yra šunų, kurie ne tik šeimininkų ar savo pačių malonumui stoja ant banglentės ir skrieja bangomis. Viena tokių išimčių – septynerių metų auksaspalvė retriverė Rikošetė (Ricochet), su savo šeimininke Judy Fridono gyvenanti San Diege, Kalifornijos valstijoje (JAV). Šeimininkė apie savo augintinę jau parašė knygą, apie Rikošetę sukurtas ne vienas filmukas, su jos atvaizdais gaminami suvenyrai. 

Rikošetė buvo ruošiama tapti terapiniu šunimi, ji praėjo mokymus, išlaikė testus. Kadangi kalytė nuo mažens buvo imli dresūrai, šeimininkė gana anksti pastebėjo ir augintinės gabumus plaukti banglente. Iš pradžių ji mokė savo augintinę  namų sąlygomis, nedideliame baseinėlyje.

Treniruotės nenuėjo veltui, įžymybe tapusi Rikošetė plaukia puikiai, jos nuotraukas ir video matė tūkstančiai internautų visame pasaulyje. 

Tačiau unikalu kitkas – vandenyje Rikošetė ne šiaip pramogauja su žmonėmis, o dirba atsakingą terapinį darbą. Ji plaukioja banglende su fizinę bei psichinę negalią turinčiais žmonėmis, kurie vieni patys tikrai nedrįstų, o gal ir nepajėgtų išbandyti šį nuostabų vandens sportą. O jūs ar norėtume plaukti kartu su šunimi? Manau, kad taip...

Rikošetės terapijos seansai padeda autizmo bei kitų raidos sutrikimų turintiems vaikams, žmonėms, kurie patyrė sunkių dvasinių sukrėtimų. 

Vandenyno bangos, draugiškas, padrąsinantis šuns žvilgsnis, meilus ir atsargus elgesys, aplinkui tvyranti džiugi nuotaika – kaniterapijos seanso sėkmę lemia daug faktorių. 

Terapinius Rikošetės plaukimus visuomenė palaiko ir remia – neįgaliųjų reikmėms į keturkojės bangletininkės fondą jau surinkta daugiau kaip 400 000 JAV dolerių.


Nuotr. iš Pinterest.com


Patiko straipsnis? Tuomet įvertink jį ar pakomentuok!
(straipsnio reitingas +6)

Skaitykite komentarus 1


reklama