Šunys ir „gamtiniai reikalai“ 1

2015 balandžio 22d.
Ištirpo paskutiniai sniego lopinėliai. Sužaliavo žolė ir mūsų augintiniams atsirado daugiau vietų smagiai palakstyti, pašėlti su kiemo draugais. Atsirado daugiau vietelių ir išsituštinti...

• Ar šunys tuštinasi bet kur?

Ne, šunims tikrai ne tas pats, kur išsituštinti. Na, nebent taip prispyrė reikalai, kad vos spėjo iš namų iššokti ir jau tupiasi.

Kad šunims ne tas pats, kur pritūpti savų reikalų, tvirtina gyvūnų elgsenos specialistai, atlikę tyrimus ir stebėjimus. Mokslininkų teigimu, prieš išsituštindami, gyvūnai ne tik atidžiai uostinėja, tyrinėja aplinką, bet ir sukasi ratu. Tai reiškia, kad šunims svarbu magnetiniai laukai – jie nori susilygiuoti su Žemės magnetiniais poliais.

Vokietijos ir Čekijos etologai paskelbė dvejus metus trukusio tyrimo rezultatus. Jie teigia, jog šunims, kaip ir kitiems gyvūnams, magnetinis laukas yra nepaprastai  svarbus. Išanalizavę septynias dešimtis įvairių veislių šunų, nustatė: gyvūnams labiausiai patinka tuštintis, susilygiavus su šiaurės-pietų ašimi. Tačiau taip yra tuomet, kai Žemės magnetinis laukas ramus (tai trunka apie penktadalį paros). Jeigu magnetinis laukas neramus, gyvūnai tuštinasi, nepaisydami Žemės polių orientacijos.

• Kodėl reikia surinkti šunų išmatas?

Surinkę gyvūnų išmatas, nuo pavojingų ligų apsaugosime ne tik žmones, bet ir pačius gyvūnus. Nevalia pamiršti, kad suaugusi apvalioji kirmėlė (Toxocara canis) per dieną gali padėti dešimtis tūkstančių kiaušinėlių, o jie su šuns išmatomis pateks į mūsų aplinką. Nesurinkus šuns išmatų,  kiaušinėliai ilgam liks aplinkoje, iš jų išsiris lervos, kurios užkrės kitus šunis, vaikus.

Surinkdami savo šunų išmatas puoselėsime švarią, saugią, estetišką aplinką, rodysime tinkamą pavyzdį visiems aplinkiniams, o ypač vaikams.

Taip elgdamiesi rodysime pagarbą ir savo šalies įstatymams, ypač – miestų savivaldos priimtoms gyvūnų laikymo taisyklėms. Išvengsime administracinių baudų, tausosime ne tik savo lėšas, bet ir sveikatą. Tikrai verta prisiminti, kad buvęs Aplinkos ministras Valentinas Mazuronis pasirašė įsakymą, kad už viešosiose vietose šuns paliktas krūveles savininkas gali būti nubaustas net 500 litų bauda (tai prilyginama nepavojingų atliekų išmetimui į aplinką). Pirmą kartą nusižengusiam šuns šeimininkui gresia įspėjimas arba bauda iki 200 litų.
Ir visai nesvarbu, didelė ar maža šuns palikta krūvelė, žala gyvūnų ir žmonių sveikatai, žala aplinkai vis tiek yra tokia pati!

Taip pat būtina nuolat prisiminti apie profilaktiką – duoti savo augintiniams vaistų nuo kirmėlių. Kaspinuočiai ir askaridės (pastarosios išsirita iš blusų kiaušinėlių) yra dažniausiai pasitaikančios „šuniškų“  parazitų rūšys. Pasitaiko, kad šunys apsikrečia ir nematodais, bet daug rečiau.

Nuotr. iš Pinterest.com

Patiko straipsnis? Tuomet įvertink jį ar pakomentuok!
(straipsnio reitingas +9)

Skaitykite komentarus 1


reklama