Jei šuo nepaleidžia žaislo 2

2013 birželio 21d.
Išmokykite šunį paleisti žaislą. Šis nesudėtingas metodas tinka šunims, kurie nenori paleisti žaislo ir jo nepameta netgi tada, kai mato maistą.

1 žingsnis:
nejudinkite žaislo. Šuns dėmesį prikausto judantis objektas. Kai kurie šunys nebežais vien dėl to, kad žaislo nejudinsite.

2 žingsnis:
sakykite komandą (pvz.: „Duok“, „Paleisk“) tą pačią sekundę, kai nustojate žaisti. Iškeiskite žaislą į itin skanų maistą arba kitą (tokį patį) žaislą.

3 žingsnis: kai tik šuo paleidžia žaislą, vėl (iš karto!) pradėkite žaisti. Galite naudoti komandą, kuria parodysite šuniui, jog vėl galima žaisti (pvz.: „paimk“, „žaidžiam“) ir meskite žaislą tolyn. Tai šunį paskatins bėgti ir pagriebti žaislą. Augintinis išmoks, kad greičiausias būdas linksmai žaisti – atiduoti „grobį“ iš karto po komandos „Duok“.

Galimų problemų sprendimas:

Gali būti, kad šuo ilgokai neatiduos žaislo. Kai kurie šunys užtrunka, kol supranta, ką reikia daryti. Neskubinkite šuns ir kartokite pratimą.

Jeigu šuo yra didesnis ar stipresnis už jus, naudokite pavadėlį, kad, kol šuo išmoks atiduoti žaislą, negalėtų jo išplėšti jums iš rankų.

Žaidimas dviem žaislais


Tokiam žaidimui reikalingi du panašūs (geriausia – vienodi) žaislai, kad šuniui  jie būtų panašios vertės. Skirtingi žaislai šunims netinka, nes kuris nors iš jų šuniui labiau patiks, vadinasi, jis norės žaisti tik su juo. Tinka įvairūs žaislai, tačiau geriausiai tinka virvės, nes kamuoliukai gali atšokti nuo žemės.

Kai šuo jums atiduoda vieną žaislą, meskite jam kitą. Kai šuo ima pirmąjį žaislą (meskite jį netoli), paimkite antrąjį žaislą ir paskatinkite šunį prieiti.

Kai šuo paleidžia pirmąjį žaislą, meskite antrąjį. Galite augintinį paskatinti ir žodžiu. Kai šuo ims antrąjį žaislą, paimkite pirmąjį ir kartokite pratimą.

Stenkitės pratimą atlikti taip, kad šuo bėgiotų daugiau už jus. Nepersistenkite, pratimą atlikite ne daugiau kaip 4 – 5 kartus, kad šuo neprarastų susidomėjimo. Geriau šį žaidimą pakartokite skirtingose aplinkose.

Nekartokite daugiau nei 4-5 kartus, ypač, kai treniruojatės pirmąjį kartą. Pratimas išvargina ir šunį, ir šeimininką. Pakartokite pratimą keliose skirtingose aplinkose. Trukite neilgai (mažiau nei 1 min.).

Galimų problemų sprendimas:

NEmeskite antrojo žaislo, kol šuo nepaleido pirmojo. Šuo gali ateiti iki jūsų ir bandyti pagauti antrąjį žaislą, nors dar laikys pirmąjį. Palaukite, kol jis išmes pirmąjį žaislą ir antrąjį meskite tolyn.

Jeigu šuo numeta pirmąjį žaislą, o jūs, kaip ir reikia, metate antrąjį, tačiau šuo sugrįžta paimti pirmojo, tiesiog pakartokite pratimą.

Smagaus žaidimo!

Parengė Gabija Vyšniauskaitė
(straipsnio reitingas +27)

Skaitykite komentarus 2


reklama