Kaip skatinti jauną šuniuką?

2014 sausio 7d.
Sveikas šuniukas judrus ir domisi aplinka. Jo dėmesį patraukia visa, kas juda: kiti gyvūnai, žaislai, netgi vėjo nešami lapai. Įsigyjant šuniuką reikia pagalvoti ir apie jo tolesnę dresūrą. Dresūros esmė – tinkamas šuns ir šeimininko ryšys, kuris turi užsimegzti jau nuo pirmųjų savaičių naujuose namuose.


Žaiskite su šuniuku

Mokymasis prasideda nuo pat pirmosios susitikimo dienos. Turite augintiniui parodyti, kad su jumis bus linksma ir įdomu. Tam geriausiai tinka žaidimai. Jie turi būti trumpi, smagūs, išjudinantys šuniuką. Nenuvarginkite augintinio, kad jis neprarastų noro žaisti toliau.

Kai įsigiję šuniuką vežatės jį namo, jei tik įmanoma, laikykite šuniuką prie savęs. Tai bus pirmasis jūsų nuotykis kartu.

Pirmą savaitę šuniukui maistą duokite iš rankos, taip pat duokite maisto ir svetimoje aplinkoje, pavyzdžiui, dresūros aikštelėje ar parke. Tegul šuniukas per kelias minutes apsipranta su nauja aplinka, o vėliau leiskite jam pailsėti. Poilsis ir miegas jaunam šuniukui labai svarbūs.s

Į naujas, nepažįstamas vietas eikite tik tuomet, jei šuniukas gerai jaučiasi, nėra alkanas ar pavargęs, tačiau domisi maistu ar žaislu. Socializacija (susipažinimas su naujomis vietomis ir žmonėmis, gyvūnais) neturi būti gąsdinanti.

Nebauskite šuniuko, jeigu jis ką nors laiko dantyse, geriau iškeiskite į skanėstą ar žaisliuką. Kitu atveju šuo tiesiog pasislėps su savo „grobiu“ ir nenorės šeimininkui parodyti, ką surado.

Skatinkite žaidimus – tegul jie šuniui būna ypatingai smagūs.

Žaiskite „pakvietimo“ žaidimus: tegul jūsų draugas švelniai laiko šuniuką, kol jūs nubėgsite (jei šuniukas jautrus – nueisite) toliau nuo augintinio. Džiaugsmingai pašaukite šuniuką, o kai jis atbėgs, žaiskite, duokite žaisliuką ar skanėstų. Šį pratimą dėl augintinio saugumo atlikite su ilgu lengvu pavadėliu arba aptvertoje teritorijoje.

Nors žaidimai svarbūs šuns mokyme, tačiau stenkitės atsipalaiduoti ir negalvoti apie dresūrą ir komandas. Žaidimas savaime yra naudingas.

Mokinkite augintinį žaisti įvairiais žaisliukais, paskatinimą žaidimu kartais pakeiskite paskatinimu maistu. Galite žaisti dviem žaislais – kai šuniukas pasiims vieną žaislą, tolyn meskite kitą.


Skirtingi šuniukų charakteriai


Jeigu šuniukas drovus, neverskite jo žaisti ir jaustis nepatogiai. Galite pažaisti su kitu draugišku šunimi – drovus augintinis turėtų prisijungti dėl smalsumo. Galima pririšti žaislą prie virvelės (pasigaminti savotišką meškerę) ir leisti šuniukui pačiam prieiti prie žaislo. Su „meškere“ galėsite žaislą pajudinti – į judesį reaguoja dauguma šunų. Būtinai paskatinkite mažylį, padrąsinkite žodžiu, skanėstais, paglostymais. Galbūt toks šunelis niekada nepamėgs tampyti žaislo, tačiau jam gali patikti vaikytis kamuolį.
Jeigu šuniukas itin aktyvūs ir stipriai reaguoja į kiekvieną judantį objektą, turite numatyti, kas aplinkoje patrauks jo dėmesį. Svarbiausia, kad toks šuo visą dėmesį sutelktų į šeimininką. Tam puikiai pasitarnaus žaislai ir skanėstai.

Žaislą naudoti galima labai įvairiai – paskatinti šunį būti arčiau ar toliau šeimininko, ugdyti grobio instinktą, išjudinti šunį prieš treniruotę, sumažinti stresą nepažįstamoje aplinkoje ir t.t.

Laikas, kurį praleisite kartu su šuniuku, yra labai svarbus jo ateičiai. Tolimesnis bendravimas su šuniuku ir dresūra bus daug lengvesnė, jeigu nuo mažens turėsite stiprų ryšį.

Parengė Gabija Vyšniauskaitė
Nuotr. iš Pinterest.com

Patiko straipsnis? Tuomet įvertink jį ar pakomentuok!
(straipsnio reitingas +18)
reklama