Kodėl šuo ryja atliekas ir šiukšles?

2014 liepos 4d.
Kodėl šunys mėgsta šniukštinėti po šiukšlynus ir ryti atliekas? Ar įmanoma  išgyvendinti šią bjaurią ydą? Šie klausimai dažnai neduoda ramybės šunų šeimininkams, taigi, ko imtis, kad šuo nerytų atliekų?

Apsilankykite su augintiniu veterinarijos gydykloje, atlikite tyrimus

Pirmiausia vertėtų įsitikinti, ar šuns organizmas gerai pasisavina maistą, ar ėdalas, kuriuo šeriate augintinį, tikrai jam tinka ir yra subalansuotas, visavertis – parinktas pagal šuns amžių, temperamentą, veislės ypatybes.
Taip pat būtina ištirti, ar šuo neturi vidaus parazitų, reikia nepamiršti nuolat profilaktiškai duoti vaistų nuo kirmėlių.

Subalansuokite fizinį krūvį, dienos režimą, sudominkite įdomia veikla

Ar jūsų šuo pakankamai juda, ar turi galimybių laisvai išsilakstyti, žaisti su gentainiais, bendrauti su įvairiais žmonėmis? Tinkamas fizinis krūvis ypač svarbus jauniems šuneliams, apskritai, visiems šunims labai svarbu lavintis, aktyviai judėti lauke.

Nieko nesimokantys, žaidimų draugų neturintys šunys daug dažniau domisi negatyviais dalykais. Nuobodžiaujantis, nuolat namuose vienas būnantis šuo iš neturėjimo ką veikti ieško, kuo užsiėmus. Savo arba kitų namie laikomų gyvūnų išmatų, visokių šiukšlių ragavimas, žaidimas su netinkamais daiktais šuniui tampa vienu iš būdų prablaškyti nuobodulį.

Pasirūpinkite visaverte šuns mityba

Jei šuo šeriamas kokybišku sausu maistu ir neturi sveikatos sutrikimų, atliekos neturėtų jo dominti.
Tačiau jeigu šeriamas maistu, kur mėsos kiekis sudaro vos 8-10 proc., daržovių – 20 proc., o visa kita – grūdai, šuns organizmui gali trūkti maistingųjų medžiagų ir jis pradės ieškoti to, ko trūksta.
Prieš nurydami maistą, mes ilgai jį kramtome. Bekramtant mūsų seilėse esantys enzimai pradeda virškinimo procesą, taigi virškinimas prasideda dar burnoje. Tuo tarpu šunys maistą ryja dideliais kąsniais. Skirtingai nei mes, jie nekramto, o maisto virškinimas prasideda šunų skrandyje. Ryti dideliais kąsniais šunis skatina instinktas greičiau prikimšti skrandį, kad šis pradėtų virškinti ir kad pagaliau pajustų sotumą. Beje, labai greit ryjančius šunis patartina šerti mažesnėmis porcijomis 2-3 kartus per dieną.
Šunys yra mėsėdžiai, jų virškinamasis traktas veikia kaip vilkų. Šunų protėviai vilkai pirmiausia surydavo sumedžioto grobio vidaus organus, su kuriais kartu šuo gaudavo būtinųjų fermentų, padedančių virškinti. Mažiems vilkiukams motina vilkė irgi atryja apvirškintos mėsos su fermentais, lygiai taip pat elgiasi motina kalė su savo šuniukais.
Taigi, kad šuo suvirškintų ėdalą, jam reikia fermentų, o šių trūkstant, jis instinktyviai ieško, kuo juos pakeisti.

Stebėkite gyvūno savijautą ir elgseną


Rydamas maisto atliekas arba kitų gyvūnų išmatas mažas šuo tyrinėja aplinką, susipažįsta su pasauliu. Taip pat šuo gali elgtis dantų keitimosi arba pernelyg spartaus augimo laikotarpiu, kai  jo organizme ima trūkti mineralų, maistingųjų medžiagų.
Ryti šiukšles šunį gali skatinti emociniai sutrikimai: baimė, nerimas, išgąstis, kito gyvūno arba naujo šeimos nario atsiradimas įprastoje, saugioje aplinkoje.
Šunį gali paveikti aplinkos bei šeimininko pasikeitimas, ilgos kelionės, per daug sunkios treniruotės, neįprasti reikalavimai, kurių šuo neįstengia suprasti.

Nuotr. iš Pinterest.com
Patiko straipsnis? Tuomet įvertink jį ar pakomentuok!




(straipsnio reitingas +16)
reklama