Pirmieji šuniuko pasivaikščiojimai lauke 6

2011 rugsėjo 10d.
Kai šuo apsipranta naujuose namuose, kai paskiepijamas nuo užkrečiamųjų ligų, ateina laikas jo pirmiesiems pasivaikščiojimams lauke.

Būtų gerai, kad iki to laiko šuniukas jau būtų įpratęs reaguoti į savo vardą, atbėgtų pakviestas.

Taip pat svarbu iš anksto pasiruošti pirmajam pasivaikščiojimui, kad ateityje augintinis visada su malonumu eitų į lauką.

Antkaklis ir pavadėlis – tik iš anksto

Pirmą kartą šuniukui užsegus antkaklį su pavadėliu, negalima jo iškart tempti į lauką. Su naujais daiktais šuniukas turi būti supažindinamas ir prie jų pratinamas iš anksto.

Kai įsigysite antkaklį ir pavadėlį, pirmiausia leiskite šuniukui juos apuostyti ir apžiūrėti. Neleiskite graužti, žaisti, tampyti antkaklio ir pavadėlio. Šuo turi nuo mažens suvokti, kad tai ne žaislai.

Užsegę antkaklį, leiskite namie pabėgioti. Nusekite ir vėl užsekite. Pagirkite. Antkaklis turi būti patogus, su paminkštinimu. Netinka grandinėlės ir pan. metaliniai antkakliai, kurie gali traumuoti nesusiformavusias šuniuko gerklas.

Kai augintinis pripras prie antkaklio, galima prisegti pavadėlį ir truputį pavedžioti po kambarį, kviečiant, rodant žaisliuką ir giriant už gerą elgesį.

Kodėl pratinama iš anksto? Todėl, kad pasivaikščiojimas lauke šuniui turi teikti malonius pojūčius ir nepriminti nieko nemalonaus.

Jeigu pirmasis šuniuko pasivaikščiojimas lauke bus žiemą arba šaltą rudenį ir jūs norite jį apsaugoti nuo peršalimo, galite vesti su liemene arba kombinezonu, tačiau prie šių daiktų šuniukas taip pat pratinamas iš anksto, namų aplinkoje.

Viskas daroma taip pat, kaip pratinant prie antkaklio, tačiau nepamirškite, kad aprengtam šuniui kambaryje karšta (augintiniui tai nemalonus pojūtis). 

Pasivaikščiojimų laikas ir vieta

Nemažai šeimininkų šuniukus veda į lauką tik todėl, kad šiems reikia atlikti „savo reikalus“. Jie mano, kad šuniui to pakanka. Toks požiūris – klaidingas.

Į lauką mažas šuo vedamas, kad susipažintų su pasauliu, kitais žmonėmis ir gyvūnais. Kad gautų saulės spindulių, gryno oro ir patirtų judėjimo džiaugsmą.

Net jeigu šunelis dar nepaskiepytas, jį reikėtų išnešti į lauką glėbyje. Laikyti šuniuką tik namuose ir nevesti jo į lauką – tai reiškia kenkti jo fiziniam bei emociniam vystymuisi.

Pirmieji pasivaikščiojimai lauke turi būti šviesiu paros metu, dieną. Ne lyjant ar spiginant šalčiui, o esant ramiam, gražiam orui.

Patartina pasirinkti netriukšmingą, higienos požiūriu švarią ir saugią vietą netoli namų. Geriau, jeigu pirmosiomis dienomis bus mažiau naujų dirgiklių, kitų šunų ar žmonių. Pasistenkite, kad niekas neišgąsdintų šuns.

Pirmojo pasivaikščiojimo trukmė – 5-10 minučių. Vaikštinėjant būtina šuniuką girti, paragint judėti, bet nedrausti uostinėti ir susipažinti su naujais kvapais.
  
Higienos pamokos

Norint išmokyti šuniuką išsituštinti lauke, reikia jį išvesti į kiemą praėjus pusvalandžiui po šėrimo, taip pat ir po ilgesnio miego.

Žaidimams laikas skiriamas po to, kai šuniukas išsituština. Už tai, kad „viską padarė“, giriamas (šuniukai greit įsidėmi, už ką šeimininkai gyrė ir glostė).

Sugrįžus iš pirmųjų pasivaikščiojimų, net jeigu šuniuko letenos švarios, vis tiek jas nušluostykite arba nuplaukite – augintinis įpras prie šios procedūros. Be to, sumažinsite mikrobų ir nešvarumų kiekį namuose.

Proto ir kūno mankšta

Šuniuko žaidimams turi vadovauti šeimininkas. Jūs esate gaujos vadas, jūs turite laimėti, tačiau leiskite pasidžiaugti pergale ir šuniui. Tai labai svarbu jo socializacijai.

Žaidimai, judėjimas lauke formuoja šuns charakterį ir grūdina sveikatą. Tačiau mažas šuo neturi pervargti. Kokio dydžio fizinį krūvį skirti ir kiek laiko su juo būti lauke, priklauso nuo šuns veislės, fizinės būklės, metų laiko.

Patartina keisti pasivaikščiojimų maršrutus, kasdien sugalvoti ką nors nauja ir įdomaus. Pasivaikščiojimai neturi tapti rutina.

Pasivaikščiojimų metu būtina ne tik žaisti, bet ir pamokyti vykdyti (o jeigu moka – ne pro šalį pasikartoti) bendrojo klusnumo komandas. Juk šioms treniruotėms kambario sąlygomis ne visada pakanka erdvės.

Buvimas lauke šuniukui neturi asocijuotis su šeimininko riksmu, fizinėmis bausmėmis.

Būkite kantrūs. Girkite, skatinkite augintinį. Visada džiaukitės jo pasiekimais.
(straipsnio reitingas +82)

Skaitykite komentarus 6


reklama