Šunys mokosi įveikti kliūtis 2

2010 balandžio 22d.

Tęsiame straipsnių ciklą apie Agility. Pradžia – http://www.bone.lt/suo/Konkuruok/Aktyvus-laisvalaikis-su-sunimi/

Į portalo lankytojų klausimus atsako Agility sportininkai kauniečiai Algirdas ir Erna Valčiukai.

– Kokias paklusnumo komandas (būtiniausias) turi mokėti šuo, prieš pradėdamas treniruotis Agility?

– Jei šuniukas dar labai jaunas ir treniruojasi pagal Puppy Agility programą, nereikalaujame, kad jis mokėtų kažkokias paklusnumo komandas. Treniruojantis su vyresniu šunimi svarbiausia, kad būtų kontaktas tarp šuns ir šeimininko, o šeimininkas būtų įdomus šuniui. Jei šuo visai nevaldomas, nenori dirbti kartu, labiau domisi aplinka, pėdsakais, kitais šunimis ar žmonėmis, nesikoncentruoja į šeimininką, tada Agility treniruotės abiems neteiks malonumo. Paprastai tokiems šunims geriau iš pradžių baigti bendrojo paklusnumo kursus, kad šeimininkas pažintų šunį, išmoktų su juo „susikalbėti“, o šuo suprastų, jog bendradarbiauti su žmogumi yra įdomu.

Kiek kartų per savaitę treniruoti šunį, jeigu rimtai galvoju apie Agility „karjerą“?

– Šunys turi turėti ir kitų gyvenimo džiaugsmų, ne tik Agility – tai ilgi pasivaikščiojimai miškuose, išvykos su šeimininku, Obedience, triukų mokymasis ar Frisbee – bet kokiu atveju jokio šuns gyvenimas neturėtų būti įspraustas į „Agility karjeros“ rėmus. Manau, kad suaugusiam šuniui visiškai užtenka 2-3 Agility treniruočių per savaitę, likusį laiką galima panaudoti kitiems užsiėmimams, kad šuns gyvenimas būtų įdomus ir įvairus.

– Ar oficialiose Agility varžybose gali dalyvaut tik veisliniai šunys?

– Taip, pagal FCI Agility taisykles  oficialiose varžybose – o tokiomis laikomos tos, kuriose suteikiamas CACIAg titulas – gali dalyvauti tik veisliniai šunys. Tačiau rengiama labai daug neoficialių varžybų, komercinių turnyrų, čempionatų, kur gali dalyvauti tiek veisliniai, tiek neveisliniai šunys.

– Kokia kliūtis lengviausia šuniui ir nesudėtinga man įsirengti savo namo kieme?

– Išmokyti šuniuką įveikti kliūtis nesudėtinga – kur kas sunkiau išmokti šeimininkui valdyti šunį tarp kliūčių.  Dažniausiai šuniukai nuo mažens tiesiog „dievina“ tunelius – ši Agility kliūtis tikrai yra mėgstamiausiųjų sąraše. Šiais laikais pasigaminti kliūtis nėra problemos – tereikia noro.

– Kas, Jūsų manymu, labiausiai patinka šunims Agility treniruotėse, o ką jie daro „sukandę dantis“?

– Paprastai šunys mėgaujasi sportuodami kartu su šeimininku. Jei šuo Agility treniruotėse kažką daro „sukandęs dantis“, šeimininkas turėtų susimąstyti, ką jis pats daro ne taip.

– Kokią šalį būtų galima pavadinti Agility fanų šalimi (pagal dalyvius, sirgalius, tradicijas).

– Gražias Agility tradicijas turi daug Vakarų Europos šalių. Didesnėse varžybose ypač išsiskiria prancūzų, olandų ir japonų sirgaliai – jie atvyksta pasiruošę dainas, šokius, su nacionaline atributika (japonai su kimono, olandai su klumpėmis) ir puikia nuotaika. Taip pat labai aktyvūs JAV sportininkai ir sirgaliai. Daugiau nei 20.000 Agility sportininkų turi Vokietija ir Prancūzija.

 

(straipsnio reitingas +38)

Skaitykite komentarus 2


reklama