Boksas, narvas, krepšiai – kaip rinktis kelionei lėktuvu? 2

2011 gruodžio 28d.
Su savo augintiniu galite keliauti, kur panorėję, svarbu užtikrinti patogumą bei saugumą jam ir Jums. Tinkamas boksas šunims ar narvas kelionę padarys kiek įmanoma paprastą, tik štai išsirinkti nėra lengva, peržiūrint gausų įvairių spalvų ir formų pasirinkimą.

Tačiau kai planuojate kelionę kartu su augintiniu, Jūsų pasirinkimą turėtų nulemti du pagrindiniai reikalavimai: pirmiausia, tvirta konstrukcija, o antra – patogus bokso ar narvo vidus. Abi šios savybės užtikrins augintinio saugumą. Tačiau atminkite, kad keliaudami tiek automobiliu, tiek lėktuvu, pirmiausia turite pasidomėti naujausiais reikalavimais keliaujant.

Narvai šunims ir boksai šunims pirmiausia turėtų būti pakankamo dydžio, kad šuo galėtų atsistoti, taip pat juose turi būti gerai apsaugota vandens talpykla. Narvo vidus turėtų būti išklotas specialiu patiesalu, o šonai tvirti ir su ventiliacijos angomis. Viduje neturėtų būti jokių aštrių ir judančių detalių, o durys sandariai ir saugiai užsidaryti. Patirdami stresą šunys linkę pabėgti, todėl nepirkite boksų, kurių užraktai atrodo nerimtai arba yra lankstūs. Kai kurie specialūs boksai šunims turi specialius ratukus (kuriuos galima ir užblokuoti), kad būtų lengviau  transportuoti, kai kuriuose galima reguliuoti temperatūrą, keičiantis temperatūrai išorėje. Rinkdamiesi, įsivaizduokite, kad Jūsų šuo naudoja visas savo jėgas bandydamas ištrūkti, todėl rinkitės pakankamai tvirtas ir saugias priemones transportavimui.

Daugeliui šunų kelionė lėktuvu – puiki pertraukėlė nusnųsti, tačiau taip pat daugelis palikti be priežiūros būna neramūs. Narvai šunims turėtų turėti patogias, tinkamai išdėstytas, tvirtas rankenas, kad būtų lengviau pernešti besipriešinantį šunį.

Specialūs, paprsatai paminkštintais iš vidaus šonais, boksai šunims, kuriuos galima laikyti lėktuvo kabinoje gali būti naudojami, kai gyvūno svoris – iki 8 kg. Juos galima patogiai pasidėti po sėdyne esančia priešais Jus. Visą įmanomą patogumą Jūsų augintiniui suteiks boksai šunims, kurie:
- Turi daug ventiliacijos angų, atidaromi iš viršaus ir priekio.
- Su specialiomis kišenėlėmis, sudėti reikmenims.
- Su įtiestu minkštu skalbiamu patiesalu.
- Suteikiantys galimybę dairytis aplink.

Pasiekus kelionės tikslą, vietoj paminkštinto bokso, mažam šuniui neštis gali būti naudojami įvairiausi krepšiai šunims. Gaminama įvairių rankinių, kruprinių, krepšių specialiai šunims, kurie keliauja kartu su Jumis po naujas vietas, kad galėtų dairytis kartu su Jumis. Kai boksai šunims nebeturi atitikti oro linijų keliamų reikalavimų ir šuns saugumui nebereikia tvirtos konstrukcijos, puiki proga naudoti patogesnius ir dailesnius krepšius. Tačiau nepamirškite, kad ir minkšti boksai šunims turi turėti specialias ventiliacijos angas ir prireikus tvirtai užsidaryti.
(straipsnio reitingas +23)

Skaitykite komentarus 2


reklama