Drabužiai šunims nuo šalčio ir darganos 5

2012 sausio 23d.
Kad ir kokio amžiaus ar veislės būtų Jūsų augintinis, jis lygiai taip pat kaip ir Jūs jaučia oro pokyčius. Net jei jis apdovanotas storu kailiu, saugančiu nuo žemos temperatūros, tai nereiškia kad nėra rizikos susirgti. Permainingais ir drėgnais orais padės drabužiai šunims.

Jautriausi šalčiui, žinoma, yra mažų veislių šuneliai. Kalbant apie šaltį, taip pat labai pažeidžiami šunys,  turintys trumpą kailį, jauni šuniukai, senyvi šunys, ir be abejo, turintys sveikatos problemų. Jei norite kad Jūsų mažieji draugai būtų linksmi ir sveiki, nedvejokite, kad Jums pravers keli sezoniniai drabužiai šunims: liemenė, batukai, marškinėliai, megztukas, neperšlampamas lietpaltis.

Dažnai rūbai šunims laikomi tik šeimininkų kaprizu ir iš tikrųjų nelabai reikalingu aksesuaru. Tačiau nepamirškite, kad skirtingų šunų veislių atstovai skirtingai reaguoja į temperatūrų pokyčius. Pavyzdžiui, haskiai nepalyginamai labiau prisitaikę prie šalto oro, nei čihuahua ar Jorkšyro terjerai.

Šunims gyvybiškai būtinas nuolatinis Jūsų dėmesys. Aprengimas dailiu ir praktišku drabužėliu yra vienas iš būdų parodyti dėmesį. Kai tik Jūsų šuo pripras būti rengiamas drabužiais (iš pradžių jis gali į tai reaguoti nervingai ir priešiškai), kiekvieną kartą pamatęs Jūsų rankose drabužėlius, jis nusiteiks teigiamai, nes tai jam asocijuosis su smagiu pasivaikščiojimu, Jūsų dėmesiu ir pan. Be to, kai šuo supranta, kad drabužiai yra būtent jo, išsivysto savininkiškumo jausmas ir jis neprieštarauja juos dėvėti. Be to, šeimininko pasitenkinimas matant savo mylimą augintinį gražiai aprengtą puikiai persiduoda šuniui ir jis jaučiasi taip pat džiaugsmingai kaip ir šeimininkas.

Kai sprendžiate, kokie rūbai šunims turėtų atsidurti tarp Jūsų keturkojo daiktų, rekomenduojame atsižvelgti į kelias paprastas taisykles:

- Kruopščiai išmatuokite savo šunį ir susirašykite jo pagrindinius matmenis, kad drabužis puikiai tiktų. Pilnu ūgiu atsistojęs šuo turi būti matuojamas nuo antkaklio iki taško, nuo kurio prasideda uodega. Taip pat pravers ir krūtinės apimtis per plačiausią vietą.
- Venkite drabužių, ant kurių būtų smulkių detalių, kaip sagos, plunksnos ir pan., ypač jei Jūsų šuo mėgėjas kramtyti: nuryti daiktai gai sukelti įvairių bėdų.
- Rinkitės kuo lengviau, paprasčiau ir greičiau aprengiamus drabužius, nes šunys nenustygstantys vietoje kaip vaikai ir sudėtingas užsegimas gali išvesti iš kanrybės jus abu.
- Rinkitės tokio tipo drabužius, kurie derėtų prie Jūsų šuns: pavyzdžiui, ar įsivaizduojate senbernarą ar rotveilerį su barbiškais drabužėliais?
- Atkreipkite dėmesį į valymo nurodymus. Drabužiai šunims turi būti lengvai ir paprastai valomi, skalbiami skalbimo mašina, patvarūs.
- Pasivaikščiojimams lauke žiemą drabužiai šunims būtinai turi būti neperšlampami, nes šaltyje sudrėkę drabužiai gali dar lengviau sukelti negalavimus, nei vaikščiojimas be jų.
- Nenaudokite drabužėlių be reikalo. Jei jūsų namuose žiemą šilta, rūbai šunims sukels daugiau nepatogumų, nei naudos. Nerenkite šuns vien dėl to, kad jis su naujais marškinėliais atrodo labai žaviai.

Daugelis šunų šeimininkų nori, kad jų keturkojis draugas su drabužėliais atrodytų išskirtinai ir žavingai ir daugeliui tai puikiai pavyksta. Tačiau atsiminkite, kad šuns sveikata ir gerovė kur kas svarbiau už išvaizdą, todėl rinkdamiesi pirmiausia galvokite apie praktiškumą, o ne apie dizainą ir grožį. Be to, žiemos metu pasirūpinkite augintinio šiluma ne tik drabužėlių pavidalu. Jei namuose vėsiau, į guolį įtieskite šiltesnį kilimėlį.
(straipsnio reitingas +51)

Skaitykite komentarus 5


reklama