Guoliai šunims – šilta ir jauku

2011 gruodžio 12d.
Guoliai šunims nė kiek ne mažiau svarbūs, nei Jūsų pačių lovos patogumas. Patogus, kokybiškas miegas - tai ko reikia ne tik šeimininiui, bet ir šuniui, kad jo nuotaika būtų pakili, o jėgų netrūktų energingiems žaidimams.  Teisingas sprendimas, kokie guoliai šunims atitiks lūkesčius ir sužavės Jūsų augintinį, gali būti sudėtinga  užduotis. Aptarsime, į ką turėtumėte atsižvelgti, kad išsirinktumėte tobuliausią poilsio vietą.

Kaip turėtų būti pasirenkami guoliai šunims?

Turėkite omenyje, kad guoliai šunims neturėtų būti spontaniškas pirkinys, pamačius gražų gaminį parduotuvės vitrinoje. Bus didesnė tikimybė, kad Jūsų sprendimas patiks ne tik Jums, bet ir Jūsų augintiniui, jei rinkdamiesi atsižvelgsite į šiuos kriterijus:

1. Pagalvokite apie savo šuns pomėgius. Kaip elgiasi Jūsų šuo, kai nusprendžia prigulti ir pasnausti? Gal jis susiranda minkštą pūkinę antklodę, išsimindo/išsikasa duobutę ir prieš susirangydamas apsisuka kelis kartus palink save? Jei taip, jam tikriausiai patiks apvalios formos šuns guolis – minkštas, apvalus šuns guolis, primenantis sėdmaišį. O gal Jūsų šuo mėgsta miegodamas ištiesti kojas? Jei taip, jam labiau tik stačiakampio formos čiužinukas, kuriame daugiau erdvės išistiesti nei apvaliame guolyje. Jei šuniui leidžiama būti ant Jūsų baldų, ant kurios baldo dalies jis labiausiai mėgsta prigulti? Ar tai būtų Jūsų lova, ar sofa, ar mėgiamas fotelis, pasistenkite, kad išriktas šuns guolis būtų panašaus minkštumo ir tvirtumo (netgi jei šuo labiausiai mėgsta drybsoti ant sofos, galite jam išrinkti sofos formos guolį!).

2. Rinkitės guolį, kurio užvalkalą galima nuimti ir lengvai skalbti. O jei įmanoma įsigyti ir papildomų užvalkalų, netgi dar geriau – kol vienas bus skalbiamas, galėsite naudoti kitą. Užvalkalas turėtų būti pakankamai dažnai skalbiamas (geriausia – kartą per savaitę), o dar dažniau – šiltuoju metų laiku, kai didėja kailio parazitų pavojus. Atsižvelkite ir į savo estetinius poreikius – jei planuojate, kad šuns guolis bus gyvenamajame kambaryje, įsitikinkite, kad jis derės prie namų interjero.

3. Atsižvelkite į savo šuns amžių, sveikatą, elgesį ir veislę. Jauni šuniukai, kurie paprastai yra mėgėjai kramtyti, neturėtų būti palikti savo guolyje be priežiūros, jei yra tikimybė, kad guolio ar čiužinio užpildas gali būti prarytas. Senyviems šunims ir didelių veislių šunims reikia papildomos sąnarių priežiūros, todėl jiems ypač tinka ortopediniai guoliai šunims, taip pat šildomi guoliai.

4. Nuspręskite, kaip bus naudojamas šuns guolis. Galbūt guolį naudosite šuns narve ar name? Jei taip, Jums bus būtinas stačiakampis guolis, atitinkantis narvo išmatavimus. Galbūt šuns guolis bus naudojamas stovyklaujant arba namo kieme? Jei taip, įsitikinkite, kad šuns guolis būtų neperšlampamas ir gamintojo rekomenduojamas naudojimui tiek viduje, tiek lauke.

5. Galiausiai, atsižvelkite į savo biudžetą. Guoliai šunims gali kanuoti ir 40 ir šimtus litų. Guoliams, kaip ir viskam kitam galioja taisyklė „kiek moki, tiek ir gauni“. Įsigydami brangų, aukštos kokybės guolį, daugelį metų būsite apsaugoti nuo pigių guolių pirkimo vieno po kito. Taip pat gali paaiškėti, kad vienas šuns guolis neatitiks visų Jūsų poreikių – gali būti, kad norėsite specialaus vėsinačio guolio vasarai, atskiro guolio šuns narvui ir atskiro, kuris būtų Jūsų miegamajame.

Ką daryti augintiniui nepatinka Jūsų išrinktas „tobulas šuns guolis“?

Net jei kruopščiai išsirinkote guolį, kuris atrodytų turėtų būti tikra šuns svajonė, parsinešus jį namo, gali paaiškėti, kad šuo nenori ant jo gulėti. Nenuleiskite rankų iškart. Yra įvairių treniravimo technikų, padedančių augintinius pripratinti prie naujų daiktų. Treniravimas reikalauja laiko, tačiau gali duoti puikių rezultatų. Puikiai išrinktas tinkamas šuns guolis ir efektyvios treniruotės užtikrins ramų ir patogų Jūsų ir šuns poilsį. O galų gale, juk niekas nenori miegoti ant grindų, tiesa?
(straipsnio reitingas +47)
reklama