Namų gamybos priemonės augintinio paliktoms dėmėms ir kvapams valyti 2

2012 rugsėjo 2d.
Auginant namuose šunį ar katę atstinka, kaip žinia, įvairiausių „bėdų“, kurias tenka išvalyti kuo greičiau. Jei atsitiko taip, kad nebeturite ar negalite įsigyti pamėgtos specialios valymo priemonės – neišsigąskite. Yra nemažai priemonių valymui ir kvapams naikinti, kurias galite pasigaminti iš ingredientų, dažnai randamų kiekvienuose namuose.

Namų gamybos priemonių naudojimas turi nemažai pliusų: pirmiausia, jos visiškai pigios, lengvai pagaminamos, nekenksmingos aplinkai. Kai kurioms problemoms šalinti gali prireikti panaudoti ir stipresnius ingredientus, nuo kurių gyvūnus geriau laikyti atokiau, tačiau taip pat rasite ir nemažai netoksiškų namų gamybos pagalbininkų.

Namų gamybos priemonės dėmių ir kvapų šalinimui turi ir trūkumų, tačiau jie išsprendžiami. Namų gamybos priemonės nėra tokios veiksmingos ir skvarbios, kaip kad randamos parduotuvėse, tiek tos, kurios  toksiškos, tiek netoksiškos. Taip yra, nes kai kurių ingredientų sukūrimui Jums reikėtų visos laboratorijos. Tačiau šį  veiksmingumo trūkumą galima kompensuoti sunkiu darbu. Kitas trūkumas tai, kad naminės priemonės valymo savybes išlaiko trumpiau nei komercinės. Tai tiesiog reiškia, kad jas gamintis iš naujo reikės dažniau, tačiau jei po ranka turėsite ingredientų, tai padaryti bus paprasta.

Pagrindiniai netoksiški naminių valymo priemonių ingredientai yra actas, vanduo, valgomoji soda ir citrinų sultys. O dažniausiai naudojami toksiški ingedientai – chloras (baliklis) ir boro rūgštis (tačiau nė vienas iš jų nebus naudojamas žemiau pateikiamuose receptuose). Visuomet geriau pasirūpinti, kad augintinio nebūtų šalia valymo metu, nesvarbu ar naudosite toksiškus ar netoksiškus valiklius – taip, žinoma, ir pats valymas tiesiog užtruks trumpiau.

Pateikiame namų gamybos valiklių receptus, kurie tikrai veikia ir yra išbandyti mūsų pačių:

1. Universalus valiklis. Tikriausiai pats paprasčiausias valiklis, kuris Jums gali sutaupyti daug pinigų, kadangi jį galima naudoti viskam: nuo virtuvinės kriauklės iki grindų. Sumaišykite lygiomis delimis actą ir vandenį butelyje su purkštuku. Kad valiklis įgautų savo savybes, luktelkite kelias minutes prieš naudodami.

2. Dezinfekcinė priemonė. Butelyje su purkštuku sumaišykite ½ puodelio acto ir ¼ puodelio alkoholio. Patraukite augintinį nuo valomos vietos: matinimo, miegojimo ar tualeto ploto ir pakankami išpurkškite. Alkoholis ir actas kartu puikiai veikia dizenfekuojančiai, o kadangi alkoholis labai gritai išgaruoja, ši priemonė yra netoksiška.

3. Vonios ir tualeto valiklis. Valgomąją sodą galima panaudoti labai įvairiai. Valyme ji gali puikiai pakeisti kai kuriuos komercinius toksiškus šveitiklius. Įberkite sodos į talpą ir naudojant sudrėkintą geros kokybės kempinę su šveičiančiu paviršiumi pasemkite jos. Galite naudoti voniai, tualetui ir kriauklėms. Pridėkite šiek tiek acto ir ši priemonė tuo pačiu ir dezinfekuos.

4. Rūbams ir baldams. Jei vien dėl daugybės augintinio plaukų ant Jūsų palto Jūsų kolegos galvoja, kad nešiojate audinės kailinius, laikas imtis namų gamybos plaukų šalintojo. Tikriausiai daugelis neįsivaizduojame gyvenimo be lipnios juostos. Apsivyniokite ranką gabalu lipnios juostos lipnia puse į viršų ir braukite ranka per save prieš išeidami iš namų. Taip pat galite naudoti ilgus gabalus juostos baldams. Tai pat galite per rūbus ir baldus braukti drėgnu rankšluosčiu taip sugaudant plaukus. Nepamirškite, kad natūralaus pluošto audiniai mažiau prie savęs pritraukia plaukus.

5. Kilimams. Iš jų pašalinti šlapimo kvapą arba kad ir, pavyzdžiui, specifinį šuns kvapą, yra sunkiausia. Pradėkite lengvai tapšnodami dėmę su švelniu netoksišku indų plovikliu. Po to lengvai išspurkškite plotą priemone iš vienos dalies acto ir dviejų dalių vandens sumaišytų purkštuve. Pakartokite dar kartą, o jei Jums jau pradeda skaudėti kelius nuo viso šio valymo, pabarstykite kilimą su soda, išsiurbkite dulkių surbliu ir eikite suvalgyti ledų.

6. Skalbiniams. Kai reikia išplauti šuns seiles nuo Jūsų drabužių ar kitų skalbinių arba, kai reikia pašalinti neaiškias dėmes iš gyvūno guolio, galite naudoti savo pačių gamybos skalbimo priemonę. Sumaišykite puodelį tarkuoto muilo, pusę puodelio borakso ir pusę puodelio skalbimo sodos. Visus šiuo produktus turėtumėte rasti skalbimo priemonių skyriuje savo parduotuvėje. Naudokite 1-2 valgomuosius šaukštus. Šis mišinys saugus ir netoksiškas.

Šios šešios paprasto namų gamybos priemonės yra lengvai pagaminamos, netoksiškos ir veiksmingos daugeliui dėmių ir kvapų. Gali būti, kad ypač sunkiai išvalomoms dėmėms norėsite panaudoti baliklį, tačiau turėkite omenyje, kad jis gali pakeisti valomo paviršiaus spalvą, tad būkite atsargūs. O kasdieniam valymui šios priemonės tikrai veiksmingos. Ir nesijaudinkite, kad Jūsų namai dvelks actu – jo kvapas išsisklaido išdžiūvus.

Jei Jums teko bandyti namines priemones valymui ir susidarėte apie jas tam tikrą nuomonę, kviečiame pasidalinti patirtimi komentaruose.
(straipsnio reitingas +29)

Skaitykite komentarus 2


reklama