Neatskiriami draugai: šuo ir antkaklis 3

2012 sausio 2d.
Antkakliai šunims – privalomas aksesuaras, be kurio neįsivaizduojamas bet koks pasivaikščiojimas. O Labai dažnai antkaklis dėvimas ir ištisą parą, todėl tinkamai išsirinkti labai svarbu. Kaip išsirinkti iš didžiulės pasiūlos?

Antkaklio dydis

Pirmiausia antkakliai šunims pasirenkami pagal tinkamą dydį. Net jei Jums atrodo, kad labai stilinga ir miela uždėti didelį, spygliuotą antkaklį Jūsų jorkšyro terjerui, tačiau noras, kad mažas šuniukas visą dieną nešiotų sunkų ir gremėzdišką antkaklį, gali pakenkti jo sveikatai. Galite taip sukelti nugaros ir kaklo problemas, o galiausiai turėti nelaimingą augintinį.

Renkantis tinkamą antkaklio dydį, matuokite šunį, kai jis atsistojęs. Išmatuokite kaklo apimtį matavimo juostele toje vietoje, kur įprastai gulės antkaklis. Užkiškite du pirštus tarp kaklo ir matavimo juostelės. Taip matuojant gausite atntaklio apimtį, kuri tiks šuniui. Žinoma, daugelis antkaklių yra reguliuojami, todėl jei abejojate, geriau paimkite dydžiu didesnį. Jauni šuniukai auga tiesiog nepastebimai. Todėl kasdien patikrinkite ar antkaklis nepasidarė per ankštas.

Nailoniniai antkakliai

Nailoniniai antkakliai šunims lengvai valomi, patvarūs, ilgaamžiški. Jie patrauklūs tuo, kad galite rinktis iš didelės spalvų ir raštų įvairovės. Šie antakliai šunims paprastai yra su žiedu pavadėlio prisegimui ir dažnai su greito paleidimo sagtimi. Nailoniniai antkakliai puikiai tinka šunims, kurie mėgsta išsipurvinti arba plaukioti vandenyje. Be to, šie antkakliai yra nebrangūs, todėl praverčia, jei šuo yra mėgėjas sugraužti šį savo aksesuarą.

Odiniai antkakliai

Odiniai antkakliai šunims jau tapę klasika ir yra patvariausi. Jie labai tvirti, todėl puikiai tinkami stambiems, stipriems šunims. Jei auginate ypač didelį ir ypač stiprų šunį, pintas odinis antkaklis gali būti puikus pasirinkimas, nes jie ko gero patys stipriausi iš visų antkaklių, kokius galite išsirinkti.

Ploni apvalūs odiniai antkakliai šunims specialiai gaminami ilgaplaukiams šunims. Šios rūšies antkakliai paskęsta šuns plaukuose ir nesuploja plaukų, kaip kad būna nešiojant paprastą platų antkaklį. Šie antkakliai netinka trumpaplaukiams arba lygiaplaukiams šunims, nes dažnai jie palieka liniją palink kaklą.

Smaugtukai

Antkakliai – smaugtukai turėtų būti naudojami tik dresūros tikslais. Toks antkaklis neturėtų būti skirtas kasdieniniam nešiojimui. Niekada nepalikite šuns su smaugtuku vieno be priežiūros. Smaugtukai gali būti be galo naudingi pasivaikščiojimų metu, norint apsisaugoti nuo šuns tempimo, taip pat ir kitiems auklėjamiesiems veiksmams, tačiau jie turi būti naudojami atsakingai ir rūpestingai. Pasirenkant smaugtuko dydį, išmatuokite šuns kaklą taip pat, kaip aprašyta aukščiau ir pridėkite dar 6-8 cm.

Trumpalaikiam treniravimui taip pat yra skirti antkakliai šunims su metaliniais spygliais. Jie naudojami atpratinti nuo tempimo ir sudrausminti didelius, stiprius šunis. Antkakliai su spygliais turėtų būti naudojami ypač atsargiai, geriau pasikonsultuokite su dresuotoju arba veterinaru, kaip turėtumėte naudoti tokį antkaklį, kad nesužeistumėte šuns.

Petnešos

Petnešos šunims puikiai tinka mėstantiems tempti pavadėlį, mažų veislių šunims, jauniems šuniukams ir šunims, kurių jautrus kaklas. Vietoj šuns kaklo apėmimo, dirželiai išsidėsto aplink šuns krūtinę, o taip yra žymiai saugiau. Daugelis veterinarų rekomenduoja jauniems šuniukams naudoti petnešas, kol augintiniai subręs.

Apynasriai

Apynasriai šunims yra sukurti šuns dėmesio atkreipimui į Jus. Vietoj šuns patempimo atgal (kaip naudojant antkaklį), dėl kurio šuo instinktyviai tempia dar labiau, apynasriai pasuka visą šuns galvą į Jus net ir nedaug patempus. Vietoj grumtynių kas patemps stipriau, šuns dėmesys yra atkreipiamas į Jus.

Nors apynasriai apima šuns nosį, jie neatstoja antsnukių ir visiškai neatlieka jokios antsnukio funkcijos. Naudojant apynasrį, Jūsų šuo galės ir ėsti, ir lakti vandenį, ir loti, ir kąsti.

Nenustebkite, jei šuns apynasris nenudžiugins. Daugelis šunų iš pradžių visomis jėgomis stengiasi apynasrį nusiplėšti, tačiau ilgainiui pripratus, apynasris taps ženklu, kad laukia smagus pasivaikščiojimas.

Šviesą atspindintys ir šviečiantys antkakliai

Jei dažnai tenka su šuniu vaikščioti tamsoje, arba vykstate stovyklauti, antkakliai šunims su atšvaitu arba šviečiantys nuo judesio, labai praverčia. Kai kurie antkakliai yra su šviesą atspindinčiomis juostelėmis, o kiti su įtaisytomis LED lemputėmis. Toks antkaklis labai padidins saugumą ir šuns matomumą.

Galiausiai, jei Jūsų šuo turi patvarų, saugų ir tinkamo dydžio antkaklį, tai ir yra viskas, ko jam reikia. Visa kita priklauso nuo stiliaus, skonio ir poreikių.
(straipsnio reitingas +49)

Skaitykite komentarus 3


reklama