Šuns narvas – „namai“ ar „kalėjimas“?

2013 spalio 15d.
Ne vienam šuns šeimininkui kyla klausimas – ar reikalingas narvas? Kadangi šis pirkinys yra gana brangus, dažnai užima nemažai vietos ir jautresniam žmogui asocijuojasi su kalėjimo grotomis, dauguma šunų sėkmingai miega ant sofų, o, kai šeimininkų nėra namie, kartais sugraužia vieną kitą batą. Vis dėlto, ar tikrai narvas – tik bereikalingos išlaidos?

Argumentų narvo pirkimui – daug. Pirmiausia, tai šuniui reikalinga jo vieta, kurioje gali ramiai išsimiegoti ar pagraužti kamuoliuką. Tai ypač aktualu, jeigu namuose yra mažų vaikų. Narvas gali apsaugoti nuo nelaimės, nes net ir ramus šuo gali pulti, jeigu vaikas bandys atimti šuns maistą. Narvo grotos užstotų kelią smalsiam mažyliui.

Augintinį narve galite mokyti drausmės komandų, pvz.: įeiti, išeiti iš narvo. Tai – puiki vieta laikyti šuns kamuoliukus, be to, šuo, gavęs skanėstą, galės jį ramiai sugraužti savo „kambaryje“, neištempdamas kilimų ar sofų.

Kitas svarbus dalykas – šuo, uždarytas narve, bus apsaugotas nuo laidų apgraužimo, o jūsų batai ar kambario tapetai nenukentės. Šuns narvą taip pat panaudosite parodose ir varžybose. Šuo turės savo „namą“, kuriame galės pailsėti varžybų pertraukos metu. Jei šuo pripratintas būti narve, galėsite augintinį ramiau palikti pas draugus, kur nors išvykdami be savo keturkojo draugo.

Jeigu norite, kad šuo nemiegotų ant baldų, narvas pasitarnaus parodant šuniui jo miegojimo vietą (iš atviro guolio augintinis galėtų vėl šokti ant lovos).

Žinoma, narvo įsigijimas bei naudojimas turi ir trūkumų. Pirmiausia – kaina. Paprastai narvai kainuoja kelis šimtus litų. Vis dėlto, tai yra investicija visam šuns gyvenimui. Kaip ir geras pavadėlis ar antkaklis, narvas tarnaus ilgai, nes šuo jo nesugrauš, be to, pigesnių naudotų narvų galima rasti skelbimų puslapiuose.

Kitas, pats didžiausias trūkumas – šuns kaukimas narve. Augintinis sunkiai susitaiko su laisvės apribojimu. Šuns cypimą, lojimą ar kitokią „protesto formą“ dar labiau paskatina šeimininkas, kuris, vos tik augintiniui pradėjus cypti, jį išleidžia iš narvo. Kad narvas šuniui netaptų bausmės vieta, pratinkite prie jo pamažu. Šuns žaislus laikykite narve, taip pat skanėstus ar netgi visą augintinio maistą leiskite valgyti tik narvelyje.

Narvas nėra kalėjimas. Nors žmogui grotos asocijuojasi su nusikaltėliais, šuniui tai tėra jo „kambarys“ su jo žaislais ir jo guoliu.

Parengė Gabija Vyšniauskaitė

Patiko straipsnis? Tuomet įvertink jį ar pakomentuok!
(straipsnio reitingas +36)
reklama