Švarūs ir tvarkingi šunų guoliai

2012 rugsėjo 10d.
Namų tvarkos ir švaros palaikymui paprastai skiriame nemažai savo laiko, ypač kai namuose laksto keturkojis draugas. Tačiau Jūsų šuns tvarkos supratimas Jus gali ir nuliūdinti: šuns guolis yra jo tvirtovė, tačiau dažnai ši tvirtovė yra padengta purvu, plaukais ir kažkuo, kas skleidžia gan specifinį kvapą, primenantį šiukšles, tarsi Jūsų šuo parke būtų išsivoliojęs šiukšlių konteineryje.

Guoliai šunims būna įvairių formų ir dydžių – kai kurie būna su užvalkalu, kiti su atskirais čiužinukais. Aptarsime, kaip geriausia valyti šuns guolį ir jo sudedamąsias dalis.

Minkštų guolių valymas

1. Jei Jūsų šuns guolis minkštas, tikimės kad jo pagrindas apsaugotas nuo šuns plaukų su nuimamu užvalkalu. Jei taip, atsekite užvalkalą, nuimkite ir išpurtykite lauke, pašalindami tiek plaukų ir dulkių, kiek įmanoma. Jei dar liko plaukų, rekomenduojame pašalinti likutį su plaukų surinkėju.

2. Kitas žingsnis – pamerkite užvalkalą kriauklėje ar dubenyje į labai karštą vandenį ir palaikykite 10-15 min. prieš dėdami į skalbimo mašiną. Taip žus visi galimi vabzdžių kiaušinėliai, kurie gali būti likę. Išgręžkite užvalkalą ir skalbkite skalbimo mašinoje naudodami programą skirtą itin nešvariems skalbiniams.

3. Išsiurbkite guolio pagrindą dulkių siurbliu, kad pašalintumėte užsilikusias dulkes ir plaukus.

4. Pripildykite dubenį karšto vandens, įdėkite švelnaus skalbiklio (nenaudokite to paties vandens kuriame mirkėte guolio užvalkalą!). Kai vanduo atvės iki Jums pakenčiamos temperatūros, gerai ištrinkite guolį skalbikliu ir išminkykite.

5. Išpilkite muiluotą vandenį ir pripildykite dubenį švaraus vandens.  Išgręžkite guolį ir skalaukite tol, kol vanduo bus švarus.

6. Geriausia būtų guolį ir užvalkalą džiovinti lauke, jei yra galimybė. Geriau nedžiovinti džiovyklėje, nes guolio užvalkalas gali susitraukti.

7. Tegul šuns guolis ir užvalkalas vėl susijungia į vieną. O procesą pakartokite vėl po kelių savaičių.

Pastaba: jei Jūsų šuns guolis yra be nuimamo užvalkalo, tuomet gerai išsiurbkite guolį dulkių siurbliu ir sekite tais pačiais žingsniais, kuriuos aprašėme prieš tai guolio pagrindui. O nuvelkamų guolių užvalkalas turėtų būti keičiamas kartą per metus.

Šuns narvo valymas

1. Jei Jūsų šuns narvas ar boksas yra jo pagrindinė poilsio vieta, stenkitės jį valyti kartą per savaitę (arba dažniau, jei reikia). Pirmas žingsnis būtų išimti guolį ar patiesalą ir jį išvalyti taip, kaip aprašėme aukščiau.

2. Jei gyvenate name su kiemu, narvą valykite lauke: išplaukite su sodo žarna. Jei gyvenate bute, iššluostykite narvą su antibakteriniu valikliu sudrėkinta šluoste ar kempine.

3. Kietus narvo paviršius valykite valikliu be amoniako. Šunų šlapimo pagrindas  - amoniakas, todėl valiklio su amoniaku naudojimas gali paskatinti šunį galvoti, kad galima šlapinti narve. Jei narvas minkštomis sienomis, valykite su muiluotu vandeniu ir šluoste.
(straipsnio reitingas +23)
reklama