Dirbtinis kvėpavimas ir širdies masažas 5

2010 sausio 9d.
Kaip elgtis šuniui praradus sąmonę? Kaip gaivinti ir gelbėti, kol sulauksite profesionalios veterinarijos gydytojo pagalbos?

Sąmonę praradusiam gyvūnui svarbi kiekviena minutė, todėl būtina skubiai daryti dirbtinį kvėpavimą ir, prireikus, daryti išorinį širdies masažą.

Širdis yra vienas svarbiausių šuns organų. Širdį maitina ir jos darbą sąlygoja vainikinės arterijos (koronarai). Sveiko šuns širdis per minutę susitraukia 70-120 kartų. Ritmiškumas priklauso, ar šuo ramybės būsenos, ar energingai sportuoja, juda.

Išorinis širdies ploto masažas

• Paguldykite šunį ant dešiniojo šono. Prispaudę savo pirštus prie šuns krūtinės ląstos kairės pusės (už šuns alkūnės), pajusite, ar širdies ritmas normalus, ar sutrikęs.

• Jeigu neapčiuopiate ir nejaučiate gyvūno širdies ritmo, uždėkite vieną plaštaką ant kitos ir smarkiai spustelkite  krūtinės ląstą ties širdimi. Laikykitės ritmiškumo, kad atkurtumėte šuns širdies ritmą: 50-60 kartų per minutę.

Dirbtinis kvėpavimas

Dirbtinis kvėpavimas atliekamas, kai šuo dūsta arba išvis nebekvėpuoja, jo pulsas silpnas ir sunkiai apčiuopiamas.
 
• Šuo guldomas ant dešiniojo šono. „Išvalomi“ ir atveriami kvėpavimo takai, kad kuo lengviau patektų deguonis. Ištiesinkite šuns kaklą ir galvą, liežuvį patraukite į šoną, išvalykite iš šnervių gleives. Gleivės išvalomos spustelėjus gomurį.

• Ranka užčiaupkite nasrus, apžiokite šuns šnerves ir stipriai keletą kartų įpūskite jam oro.

• Savo delną uždėkite ant plaštakos ir dėkite ant šuns krūtinės ties ta vieta, kur priekinės kojos alkūnė susieina su krūtine. Spauskite tvirtai, trumpai. Atlikite 5 paspaudimus ir 4 įpūtimus. Pakartokite.

Dirbtinis kvėpavimas nukentėjusiajam daromas tol, kol apčiuopiamas smarkus pulsas.

Gintas Vareikis
(straipsnio reitingas +23)

Skaitykite komentarus 5


reklama