Šuniuko kilmė ir dokumentai 1

2015 gegužės 18d.
Jūs apsisprendėte įsigyti veislinį šunį. Sveikiname! Išsirinkote patinkančią šunų veislę. Apsilankėte šunų mylėtojų klube ir veislynuose. Surinkote daug informacijos per internetą. Belieka keli formalumai ir galėsite keliauti su naujuoju augintiniu namo...  

• Kada iš veislyno galima pasiimti šuniuką?


Pagal Lietuvoje galiojančius šunų veisimo nuostatus negalima parduoti jaunesnių nei 6 savaičių amžiaus šuniukų. O Lietuvos smulkiųjų gyvūnų veterinarijos gydytojų asociacija rekomenduoja pirkti ne jaunesnius kaip 8 savaičių šuniukus. Per anksti nuo motinos atskirti jaunikliai neįgyja svarbių bendravimo, higienos ir kt. įgūdžių, būna silpnesnės sveikatos.

• Ką privalo atlikti šuniuko veisėjas, prieš parduodamas šuniuką?

Šuniukas turi būti sveikas, geros kondicijos, socialus, noriai bendraujantis tiek su gyvūnais, tiek su naujais žmonėmis. Veisėjas būtinai turi pasirūpinti šuniuko dehelmintizacija (sveikatos pažymoje nurodoma, kada duota vaistų nuo kirmėlių).
Veisėjas turi pasirūpinti šuniuko skiepais. Jeigu šuniukų motina laiku buvo paskiepyta ir pati žindė mažylius, mažyliai vakcinuojami 8 savaičių amžiaus. Jeigu kalė nebuvo laiku vakcinuota arba nemaitino šuniukų savo pienu, pasitarus su veterinarijos gydytojais, šuniukai gali būti vakcinuojami anksčiau.

• Kokius dokumentus turi šuniukas?

Pirkdami šuniuką naujieji šeimininkai kartu su kilmės liudijimu turi gauti veterinarijos gydytojo antspaudu bei parašu patvirtintą sveikatos pažymą.
Veisliniai šuniukai turi būti paženklinti integriniu grandynu („mikročipu“), šis numeris nurodomas  šunelio kilmės dokumentuose.
„Mikročipas“ – tai šuniuko sveikatai nepavojinga, saugi vientiso stiklo kapsulė, įvedama po oda, kurioje yra unikalus gyvūno identifikacijos numeris. Šia elektronine tapatybės nustatymo priemone nuo 2016 m. turės naudotis visų – veislinių ir neveislinių – šunų savininkai. Minėti registracijos duomenys būtinai įrašomi centralizuotoje duomenų bazėje. Šuniukai ženklinami ne anksčiau kaip 6 savaičių ir ne vėliau kaip 3 mėnesių amžiaus.
Naujasis šeimininkas, išvykdamas su mažuoju augintiniu iš veislyno, būtinai gauna šuniuko kilmės dokumentus. Naujojo savininko, kuris įsigijo šuniuką, vardas ir pavardė iškart turi būti įrašyti į šuniuko kilmės liudijimo originalą.
Veisėjų „pažadai“, kad dokumentus šeimininkai gaus vėliau paštu, kad galės atsiimti savo miesto šunų mylėtojų klube, gali būti apgaulė.
Veisėjas privalo iš karto pateikti pirkėjui gyvūno kilmės dokumentus! Taip pat patartina pasirašyti  šuniuko pirkimo-pardavimo sutartį.
Įsigydami kilmingą šuniuką atkreipkite dėmesį į šuns vardą – visi tos pačios vados šuniukai turi turėti ta pačia raide prasidedančius vardus. Sakykime, Vikis, Vokė, Vingis, Vilpa.
Lietuvos kinologų draugijos išduoti šuniukų kilmės dokumentai yra pripažįstami Tarptautinės kinologų federacijos (FCI) šalyse. Jeigu įsigyjate šuniuką kitoje šalyje, reikalaukite iš veisėjo eksportinių kilmės dokumentų (Export Pedigree).
Šuniuko kilmės dokumentų pavyzdžius galima rasti Lietuvos kinologų draugijos tinklapyje, šunų įsigijimo klausimais visada galima pasikonsultuoti savo miesto šunų mylėtojų klube.
Veisėjas, parduodantis šuniukus su kilmės dokumentais, turi būti Lietuvos kinologų draugijos narys ir priklausyti kuriam nors šunų mylėtojų klubų. Narystė šioje organizacijose jam suteikia teisę veisti ir registruoti kilmingus šuniukus, veisėjas privalo garantuoti šunų veislės grynumą.

Parduodamas šuniuką atsakingas veisėjas ne tik jums atiduos visus būtinus dokumentus, bet ir pakonsultuos šunų mitybos, priežiūros ir auklėjimo klausimais. Primins gyvūnų laikymo taisykles, domėsis ir rūpinsis savo buvusio augintinio gerove.

Nuotr. iš Pinterest.com


Patiko straipsnis? Tuomet įvertink jį ar pakomentuok!

(straipsnio reitingas +14)

Skaitykite komentarus 1


reklama