Vienas iš dažnai pasitaikančių negalavimų yra vėmimas. Būdamas rūpestingas šeimininkas, šuniui pradėjus vemti, stengsitės padaryti viską, kas įmanoma, kad padėtumėte savo augintiniui. Vėmimas – tai dažnas tam tikrų šuns negalavimų požymis ir nereta šeimininkų kreipimosi į veterinarijos gydytoją priežastis.
Kaip minėta, paprastai šunys vemia, kad pašalintų nereikalingas arba pavojingas medžiagas (svetimkūnius, nuodus) iš skrandžio. Jei vėmimas nesiliauja šioms medžiagoms pasišalinus, jis gali tapti pavojingas. Pasikartojantis vėmimas sukelia rimtų negalavimų, dėl kurių pablogėja šuns savijauta:
Labiausiai paplitę klaidinantys mitai apie šunų vėmimą: tai natūralus šuns organizmo apsivalymo procesas; vėmimas gali padėti gyvūnui geriau jaustis; reikia stebėti ir laukti, kol praeis. Taip pat klaidinga manyti, kad vėmimo sustabdymas gali paslėpti tikrąsias negalavimo priežastis.
Vėmimas gali būti gydomas:
Jeigu jus neramina šuns elgesys, o vėmimai kartojasi, nedvejodami kreipkitės į veterinarijos gydytoją, kad būtų nustatyta diagnozė ir paskirtas gydymas. Norint išvengti vėmimo ar sumažinti jo žalą, daugeliu atvejų geriausias sprendimas yra pradėti ankstyvą palaikomąjį gydymą slopinamaisiais vaistais. Nuo šiol veterinarijos mokslo pažanga leidžia veterinarijos gydytojui suteikti efektyvią pagalbą jūsų šuniui. Gydymas gali būti pradėtas klinikoje ir tęsiamas namuose dar keletą dienų, remiantis rekomenduota gydymo schema.
Visą reikalingą papildomą informaciją gausite veterinarijos gydymo įstaigoje. Jei aktualu, teiraukitės veterinarijos gydytojo ir apie transportavimo (supimo ligos) sukelto vėmimo prevenciją.