Kaip padėti užspringusiam šuniui? 3

2013 balandžio 22d.

Nors ir ne nuo visų užspringimo priežasčių galima apsaugoti augintinį, tačiau užspringimo tikimybę sumažinti galima. Žinodamas požymius, net ir šeimininkas gali padėti užspringusiam augintiniui.

Užspringimo požymiai – apsunkęs kvėpavimas, švokštimas, žiaukčiojimas, apsunkęs rijimas, šuo įsitempęs, jam sunku įkvėpti ir iškvėpti. Tokie požymiai gali pasireikšti dėl:

  •          - Svetimkūnio užstrigimo. Šunys dėl savo kartais neprotingo smalsumo suėda įvairius smulkius daiktus, viskas baigiasi gerai ir kartais nepastebimai, jeigu objektas pereina per virškinamąjį traktą, tačiau dažnai svetimkūnis užstringa. Jeigu kažkas užstringa šuns gerklėje, jis užspringsta. Dėl šunų netvarkingų ėdimo įpročių įvairiausi objektai gali sukelti užspringimą. Gali užstrigti maisto gabalai, kaulai (labai dažnai), žaislai, medžio atplaišos, įvairūs smulkūs objektai.

  •          - Gerklės tinimo. Tinimas dažniausiai prasideda dėl alerginės reakcijos, bet gerklė gali ištinti ir dėl traumos. Audiniai aplink gerklę taip ištinsta jog užspaudžia trachėją ir oras nepraeina iš nosies į plaučius.

  •          - Gerklės užspaudimo. Labai energingi šunys dažnai vedami už pavadėlio veržiasi į priekį. Vedžiojant tokius šunis su antkakliu, jie gali dažnai sausai kosėti, o užspaudus kaklą sunku nuryti seiles ir šuo gali užspringti. Todėl nepaklusnius, veržlius šunis rekomenduojama vedžioti su petnešomis. Petnešos šunims, priešingai nei antkakliai, neveržia kaklo.

Jeigu pastebėjote užspringimo požymius, nuimkite nuo šuns kaklo antkaklį, dirželį nuo parazitų ir viską, kas gali spausti kaklą. Tuomet apžiūrėkite burną, ištraukite liežuvį ir pašalinkite visą turinį iš burnos. Tačiau nekiškite rankų per daug giliai, nes šunų poliežuviniai kaulai yra gana silpni, staigūs, grubūs judesiai gali juos pažeisti.

Jeigu šuo žiaukčioja, gyvūną galima kilstelėti už užpakalinių kojų norint dislokuoti svetimkūnį gerklėje. Taip pat galima su delno pagrindu mušti tarp menčių nugaroje. Veždami šunį pas gydytojus, augintinį paguldykite ir jo galvą ištieskite, taip jam bus lengviau kvėpuoti. Net jei augintinis išspjovė svetimkūnį, būtina gydytojo apžiūra, nes gerklėje galėjo atsirasti žaizdų.

Užspringimas yra skubios medicininės pagalbos reikalaujantis atvejis, tačiau kiekvienas šeimininkas, turėdamas tam tikrų žinių, gali bent iš dalies apsaugoti šunį nuo šios problemos. Todėl nešerkite augintinių kaulais (ypač paukščių), jie dažnai sukelia užspringimą; prižiūrėkite, kad šuo neturėtų galimybės suėsti pavojingą svetimkūnį ar jo dalį; aktyvų, neramų augintinį vedžiokite su šunų petnešomis.

Parengė Greta Varanavičiūtė

(straipsnio reitingas +22)

Skaitykite komentarus 3


reklama