Kas yra supimo liga? 34

2009 gegužės 31d.
Supimo liga yra gana paplitęs reiškinys, pasireiškiantis 1 iš 6 įvairaus amžiaus šunų, tačiau maži šuniukai ar jauni šunys yra jautresni supimui.

Naujieji šeimininkai dažnai nustemba, kad jų šunelis ima vemti jau per pirmąją kelionę automobiliu vos tik pradėjus važiuoti. Ši patirtis tiek gyvūnui, tiek šeimininkui nėra maloni bei gali sąlygoti šuns elgesį ateityje: šuo automobilį ima sieti su blogais pojūčiais, todėl yra tikimybė, kad kitą kartą važiuodamas vėl subloguos. Tuo tarpu šuns augintojas, be to, kad jaučia gailestį gyvūnui, išvykas automobiliu taip pat sieja su nepatogumais: papildoma sėdynių danga bei pertraukomis automobiliui sutvarkyti, kad galėtų tęsti kelionę.

Nieko stebėtina, kad šeimininkai vengia kelionių su šunimi, todėl netenka smagių įspūdžių ir prisiminimų, kuriais galėtų dalytis su keturkoju šeimos nariu lankydami naujas vietas. Šuo dažnai išauga supimo ligą, tačiau kai kuriuos gyvūnus pykina važiuojant automobilyje ir suaugus.

Supimo ligos simptomai: seilėjimasis, neramumas, drebulys, pykinimas ir vėmimas. Šių simptomų priežastys yra kompleksinės – supimo liga pasireiškia daugybiniams vestibuliarinio (lygsvaros) aparato signalams dirginant smegenis. Nerimas ir baimė gali sustiprinti kitų impulsų veikimą, o visi dirgikliai kartu sukelia pykinimą ir, galiausiai, vėmimą.

Daugeliui žmonių kelionės suteikia malonius pojūčius, tačiau šunų šeimininkų, kurių augintiniai kenčia nuo supimo ligos, galimybė keliauti su augintiniu tampa  ribota.
Keletas patarimų šeimininkams, kurių šunys kenčia nuo supimo ligos:

  1. Teiraukitės savo veterinarijos gydytojo apie naują medikamentą, padedantį išvengti supimo ligos.
  2. Važiuodami praverkite automobilio langus - leiskite šuniui įkvėpti šviežio oro.
  3. Vairuokite ramiai – venkite staigaus stabdymo ar greičio didinimo.
  4. Pasirūpinkite, kad automobilyje nebūtų nei per karšta, nei per šalta. Šunys negali greitai prisitaikyti prie temperatūros pokyčių.
  5. Ilgų kelionių metu vis sustokite pailsėti, leiskite šuniui išlipti iš mašinos, palakinkite.
  6. Pratinkite šunį keliauti automobiliu palaipsniui ilgindami kelionės trukmę.
  7. Jei gyvūnui automobilis ims asocijuotis su smagia pramoga – pasivaikščiojimais ar žaidimais – nerimas ir baimė sumažės.
  8. Stenkitės, kad pirmosios šuniuko kelionės būtų kuo smagesnės, be streso, nes ši patirtis gali nulemti jo savijautą keliaujant ateityje.

Iki šiol vienintelis tikrai veiksmingas šios problemos sprendimas buvo tiesiog palikti augintinį namuose, tačiau šiandien veterinarinės medicinos pažanga suteikia galimybę keliauti kartu su savo keturkoju draugu – veterinarijos gydytojas jums gali pasiūlyti naują gydymo būdą, sukurtą specialiai šunims ir nesukeliantį mieguistumo, todėl gyvūnas lieka žvalus ir budrus.



(straipsnio reitingas +39)

Skaitykite komentarus 34


reklama