Kiek vandens šuo turėtų lakti per dieną?

2012 rugsėjo 17d.
Dažniausiai šunų šeimininkai palieka savo augintiams vandes pasiekiamoje vietoje ir galvoja, kad šuo jo suvartos tiek kiek jam reikia. Šuns suvartojamo vandens kiekio stebėjimas ir kontroliavimas gali padėti pagerinti jo sveikatą, apsaugoti nuo ligų ir užtrikinti pakankamą gaunamą vandens kiekį. Kai kurie šunys natūraliai jaučia kiek vandens jiems reikia, tačiau kai kurie yra linkę tą kiekį pamažinti arba suvartoti vandens per daug. Per mažas vandens kiekis gali sukelti dehidrataciją, būti inkstų akmenų, organų veiklos sutrikimų priežastimi. Per didelis vandens kiekis ištampo skrandį, sutrikto elektrolitų balansą ir gali sukelti apsinuodijimą vandeniu.

Turėkite omenyje, kad jei Jūsų šuo yra linkęs gerti per mažai vandens arba per daug, tai gali būti ligos ženklas.

Optimalus vandens kiekis

Kiek vandens reikia šuniui per dieną? Tai gali priklausyti nuo keletos veiksnių:

- Dydis: šuniui vidutiniškai gali reikėti nuo 30 iki 60 ml vandens šuns kūno svorio kilogramui per dieną.

- Maistas: sveika mityba svarbi lygiai tiek pat kiek ir vanduo, o vartojamo maisto rūšis įtakoja vandens suvartojimą. Šunys, maitinami tik sausu maistu turi suvartoti šiek tiek daugiau vandens, nei maitinami šalpiu ėdalu. Taip pat venkite maisto, kuriame yra ingredientų dirbtinai sukeliančių troškulį (pavyzdžiui, soda).

- Amžius: augantiems šuniukams reikia maždaug pusės puodelio vandens kas dvi valandas ir juos reikėtų griežčiau prižiūrėti. Senyvi šunys paprastai patys save neblogai kontroliuoja.

- Sportas: į kiekvieną pratimų sesiją pasiimkite vandens savo šuniui. Čia gali padėti buteliukai su specialiu antgaliu ir gertuvės. Po sporto galite savo šuniui pirma duoti keletą ledo kubelių, o tik po to šiek tiek vandens, kad šuo spontaniškai nepersigertų.

- Oras: kai varasą šilčiau, tai ir vandens reikia daugiau.

- Vaistai: jei šuniui reikalingi medikamentai, pasitarkite su veterinaru, ar jų vartojimo metu vandens kiekį reikėtų keisti – didinti ar mažinti.

Kaip patikrinti ar šuniui trūksta vandens, ar jo yra per daug

Patikrinti ar šuo patiria dehidrataciją galite taip: suimkite odą nugaroje ant šuns kaklo. Tempkite ir paleiskite. Nuolat tinkamą vandens kiekį gaunačio šuns oda greitai atsistatys į vietą, o dehidratuojančio šuns į vietą grįš lėtai. Taip pat galite patikrinti šuns dantenas: drėgnos, slidžios dantenos yra sveikos. Paglebę, lipnios dantenos rodo dehidrataciją.

Per daug vandens lakantys šunys dažniau vemia, būna suglumę ir vangūs.

Kaip paskatinti šunį suvartoti pakankamai vandens?

Kai jau žinote, kiek vandens reikia Jūsų šuniui, galite nuspręsti ar šuo gauna pakankamai vandens, per mažai ar per daug. Yra keletas būdų paksatinti vartoti pakankamai vandens.

Kai lakama per mažai:
- Įpročių keitimas: kai tik šuo nueina palakti vandens, pagirkite jį ir duokite skanėstą.
- Strateginė vieta: padėkite vandens prie guolio, prie valgio ir kitur, kur šuo dažnai būna.
- Sultinys: jei šuo atsisako lakti vandenį, pakeiskite jį  vištienos ar jautienos sultiniu. Laipsniškai pridėkite į sultinį vis daugiau vandens.

Kai lakama per daug:
Užtikrinkite, kad šuo nepasieks vandens iš kitur tik iš savo dubenėlio. Duokite jam tiek vandens, kiek rekomenduojama, o po to paslėpkite dubenėlį su vandeniu. Maitinkite šunį sveikai ir duokite tinkamą kiekį švaraus vandens, tai padės išvengti ligų ir stirinti sveikatą.

Visda galite vadovautis puikiu Marko Tveno posakiu: „Saikingai vartojamas vanduo niekam negali pakenkti“.
(straipsnio reitingas +31)
reklama