Masažas šunims 2

2013 kovo 4d.

Šunų masažas yra alternatyvi terapija, kuri mažina skausmą, didina sąnarių lankstumą, gyvūno gebėjimą judėti, stiprina imunitetą, gerina ne tik šunų fizinę, bet ir emocinę sveikatą. Masažas gali būti terapinis, atpalaiduojamasis ir skirtas sportuojantiems šunims.


Terapinis masažas - gydomasis šio masažo poveikis pastebimas tik praėjus seansų ciklą.

 

Atpalaiduojamasis masažas - poveikis matomas iškart, gyvūnas atsipalaiduoja.

 

Masažas sportuojantiems šunims – sumažina raumenų spazmus, rezultatas pastebimas iškart. Labai rekomenduojamas tarnybiniams, medžiokliniams, kitiems aktyviems šunims.

 

Dėl masažo suaktyvėja kraujotakos sistema, išsiskiria endorfinai, greičiau skaidomi toksinai, didėja kūno mobilumas ir pusiausvyra, aktyvėja protinė veikla. Daugeliu atveju šuns masažą derinant su medicinine priežiūra prognozuojamas greitesnis gijimas ir reabilitacija. Masažas labai padeda esant raumenų atrofijos atvejams, raumenų įtempimui, patempimui, artritui, displazijai. Todėl medicinoje masažas vadinamas miofunkcine terapija. Tačiau tai visuomet yra tik pagalbinė, o ne pagrindinė gydymo priemonė.

Masažavimo technikos – ilgi viso kūno glostymai, spaudimas nejudinant odos, baksnojimas su pirštais ar plaštaka, minkymas.

 

Patarimai

Masažas turi būti atliekamas aplinkoje, kurioje yra mažai trukdžių.

Negalima gyvūno masažuoti šalia sienos ar kampe, jeigu jis niekada neturėjo masažo, gali jaustis suvaržytas, išsigąsti.

Sufokusuokite savo dėmesį į šuns masažą, kiekvienas prisilietimas yra svarbus, gyvūnas pajus, kad tai daugiau nei įprastas glostymas.

Masažuojamą gyvūną paguldykite ar pasodinkite ant kilimėlio ar paklodės.

Masažuokite su pirštų galiukais, ne su visa plaštaka, taip geriau jusite kūno paviršių. Nenaudokite jokių greitų ar šiurkščių judesių. Masažuokite švelniai, nespauskite, nedirginkite giliųjų audinių.

Pradėkite lėtu, švelniu glostymu nuo galvos iki uodegos. Švelniai spaudžiant sukamaisiais judesiais masažuokite už ausų, skruostus, nosį, tarpuakį.

Masažą darykite stovinčiam šuniui iš viršaus. Trimis pirštais, sukamaisiais judesiais masažuokite kaklą, pečius, krūtinę, juosmenį, strėnas iki šlaunų. Sugriebkite odos raukšles.

Padėkite nykštį ir smilių abipus stuburo ir „einamaisiais“ judesiais masažuokite nuo kaklo iki strėnų. Braukite su nykščiu per stuburo vagą.

Pradžioje masažuokite kelias minutes, palaipsniui laiką ilginkite. Masažą nutraukite, jeigu gyvūnui tai nepatinka. Šuo pats parodys, kokie prisilietimai jam malonūs, kur reikia masažuoti silpniau, kur stipriau.

Šuns glostymas irgi yra masažas ir netgi veikia terapiškai, pakelia gyvūnui nuotaiką. Dažnai masažuodami savo gyvūną laiku pastebėsite bet kokius pakitimus odoje, jungiamojo audinio mases poodyje, auglius, pieno liaukos pakitimus. Taip pat sustiprinsite ryšį su augintiniu.

 

Parengė Greta Varanavičiūtė

(straipsnio reitingas +33)

Skaitykite komentarus 2


reklama