Pasitikime rudenį – rūpinkimės šunų sveikata

2014 spalio 20d.
Turbūt girdėjote posakį „Nėra prasto oro, tėra prasta apranga“. Įdomu, ar šunims tai irgi galioja? Kaip tinkamai prižiūrėti savo augintinius atėjus rudeniui?..

Ar rengti šunis?

Jeigu išvestas į lauką šuo ne stoviniuos, o bėgios ir žais su kitais šunimis bei žmonėmis, jokių drabužių jam nereikia. Visai kas kita, jeigu ruošiatės į šunų parodą arba jūsų augintinis turi puošnų ilgą kailį ir reikia jį puoselėti (ilgaplaukiams tokiu atveju tiks kombinezonai).

Keletą kartų per dieną sušlapęs, purvinas kailis – nemenkas išbandymas šeimininkui. Norint jį apsaugoti, tenka dažniau skalauti, o tai irgi kenkia kailio kokybei.

Jeigu lauke žvarbu ir drėgna, kenčia ne tik šuns kailis, bet ir vidaus organai. Ypač jautrūs yra
senyvi augintiniai, jiems gali paūmėti chroniškos ligos: ausų uždegimai, sąnarių bei šlapimo pūslės negalavimai. Kad apsaugotumėte ausis (ypač nulėpausiams), sugrįžę iš lauko sausu tamponėliu atsargiai išvalykite ausies landą, iškirpkite vidinėje pusėje augančius plaukus, neleiskite kauptis drėgmei.
Labiau saugoti papilvę bei krūtinės ląstą reikia besilaukiančioms ar neseniai šuniukų atsivedusioms kalytėms, trumpaplaukiams, riebalinio sluoksnio beveik neturintiems, ligotiems šunims.

Ar temperatūrų skirtumas kenkia šunims?


Jeigu šuo lepus ir neužsigrūdinęs, senas, neseniai sirgęs ir dar nesutvirtėjęs, temperatūrų kaita gali jam pakenkti.

Mūsų augintiniai dažniausia laikomi labai šiltose, sausose patalpose. Išėję į lauką jie patenka į gana atšiaurią aplinką – šalta, košia vėjas, lyja. Kad tokioje aplinkoje neperšaltų, būtina aktyviai judėti, neleisti atsigulti ant šaligatvio ar drėgnos žemės. Šunį reikia sudominti įdomia veikla, kviesti žaisti.

Mažų ar ligotų šuniukų prastu oru į lauką ilgesniems pasivaikščiojimams nereikėtų vesti. Jiems galima nupirkti šunišką tualetą, kur drėgmę bei nemalonų kvapą sugeria specialus patiesaliukas.

Kokių saugumo priemonių reikia rudenį?


Atšvaitų! Tamsiuoju metų laiku, rudenį ir žiemą, užsekite augintiniui ne paprastą, o antkaklį su ryškiais atšvaitais. Jei gyvenate judriame didmiestyje, vaikštote šalia judrių gatvių, tai būtina. Jeigu paleidžiate augintinį laisvai pabėgioti daugiabučio namo kieme, atšvaitai taip pat būtini. Atšvaitai praverčia vaikštinėjant su šunimi miške net šviesiuoju paros metu.

Nenorite „šviečiančio“ antkaklio ar pavadėlio, nupirkite augintiniui prie antkaklio segamą atšvaitą ar šviečiančių kapsulytę. Maitinama baterijos kapsulė nušvis, vos tik pradės temti.

Taip pat galite užsegti šuniui liemenę, ant kurios prisiūtos šviečiančios juostelės.

Kuo dar „nustebinti“ šunį?

Šuns sveikata, kokybiška mityba reikia rūpintis nuolat, tuomet augintinio imunitetas bus stiprus. Jeigu šeriate savo šunį kokybišku ėdalu, vitaminų bei kitų papildų neprireiks. Jei šuo gyvena lauke, rudenį ir žiemą pasirūpinkite kaloringesniu maistu.

Vasaros pabaigoje ir rudenį šunys smarkiau išsišeria, todėl kailio kokybė tampa prastesnė. Po šėrimosi reikia skalauti gyvūno kailį ne šiaip šampūnu, o tausojančiu, „atstatomuoju“ – padėti greičiau atsiauginti pavilnę ir gausų kailį.

Nenustebkite, bet ir rudenį išorės parazitai tebėra gyvybingi, todėl augintiniai turi segėti specialius antiparazitinius antkaklius arba ant jų kailio sprando srityje reguliariai turi būti lašinami specialūs vaistai.

Rudeniop ir žiemą gyvūnai priauga svorio, reikėtų atidžiau tai kontroliuoti.

Jauni šunys per vasarą sustambėja, paauga, todėl įsitikinkite, ar ne laikas atnaujinti šuns aksesuarus – pakeisti veržiantį antkaklį, nusidėvėjusį pavadėlį.

Rudeniška drėgmė pavojinga lauko voljere gyvenančiam šuniui, todėl jam būtina užuovėja, gerai apšiltinta sausa būda. Šalia būdos reikia įrengti medinę pakylą, kad augintinis negulėtų ant drėgnos žemės.

Nuotr. iš Pinterest.com
Patiko straipsnis? Tuomet įvertink jį ar pakomentuok!
(straipsnio reitingas +10)
reklama