Šuns nagų priežiūra

2014 spalio 2d.
Nepatrumpinti, neprižiūrėti nagai ne tik trukdo šuniui laisvai judėti ir sukelia skausmą, bet gali pakenkti jo sveikatai...

• Kuo blogi ilgi nagai?

Kad patogiai pastatytų leteną ant žemės ir netrukdytų ilgi nagai, šuo smarkiai išskečia pirštus ir remiasi į žemę letenos pagalvėle. Tokia poza nėra natūrali.

Šuniui pajudėjus, ilgi nagai kliūva už šaknų, daiktų, įstringa plyšiuose. Jie nuolat spaudžia piršto falangą, o jeigu tokius nagus turi jaunas, nesusiformavęs šuo, jam gali išsivystyti plokščiapadystė, gyvūnas gali patempti raumenis, sausgysles, o ilgainiui pradėti jausti sąnarių maudimą.

• Kaip kirpti ir prižiūrėti šuns nagus?


Kad šuo nebijotų ir įprastų prie „pedikiūro“, trumpinkite nagus porą kartų per savaitę. Už kantrybę pamaloninkite gardumynais, pagirkite.

Trumpinkite ne žmonių, o specialiai šunims skirtomis žirklėmis – vadinamosiomis giljotinomis arba žnyplėmis. Su žnyplėmis patogu nukirpti porą milimetrų , patį nago galiuką, nepakenkiant gyvam nagui.

Giljotina lygiau ir labiau nukerta nagą, tačiau tinkamai ja naudotis ir nesukelti šuniui skausmo reikia patirties.

Nagą sudaro dvi dalys: raginis luobas ir gyvuonis, turintis daug kraujagyslių bei nervų galūnių. Jūs turite nukirpti
suragėjusį audinį ir nekliudyti nago gyvuonies.

Kai šuns nagai yra šviesaus atspalvio, trumpinti nesunku, nes viskas gerai matyti – rausvos spalvos gyvuonis yra matomas. Tačiau yra šunų, kurių nagai tamsūs. Tuomet reikia elgtis atsargiau, kirpti dažniau, bet tik 1 ar 2 milimetrus, po to dar juos nudilinti dilde.

Jeigu kerpant pasirodo kraujo, reikia pridėti vandenilio peroksido tamponėlį , sustabdyti kraujavimą. Galima kreiptis ir į šunų kirpėją ar veterinarijos gydytoją, kad patrumpintų jūsų gyvūnui nagus.

Kad įsitikintumėt, ar šuns nagai pakankamai trumpi, pastatykite jį ant lygių grindų – nagai neturi liesti pagrindo.

• Nuo kokio amžiaus šuniukams galima trumpinti nagus?

Paprastai veisėjai pradeda trumpinti savo šuniukams nagus, kai jiems sueina 2-3 savaitės.

Mažiems šuneliams patrumpinti nagus nesudėtinga. Kai nuo pirmųjų gyvenimo savaičių jie pripranta prie šios procedūros, nelieka sunkumų ateityje. Šiai procedūrai patartina įsigyti mažų šuniukų žirklutes. Jos ne tik patogios ir lengvos, bet turi aštrius ašmenis – procedūra atliekama greit ir neskausmingai.

• Ar šuns kojų nagai vienodi?

Priekinių ir užpakalinių šuns letenų nagai skiriasi. Užpakalinių letenų nagai nudyla greičiau, negu priekinių.

Paprastai priekinių letenų nagus nukirpti yra lengviau. Nepamirškite patrumpinti penktojo piršto nago, kuris neliečia žemės, bet augdamas gali susisukti, suragėti ir „įaugti“ į pagalvėlę. Tokiu atveju gyvūnui gali prireikti operacijos.


Nuotr. iš Pinterest.com
Patiko straipsnis? Tuomet įvertink jį ar pakomentuok!
(straipsnio reitingas +16)
reklama