Šuns plaukai nusėdo visus namus?

2012 liepos 30d.
Šuns plaukai keičiasi nuolat. Seni plaukai krenta kasdien, tačiau kartais jų kritimas suintensyvėja. Padidėjusio plaukų slinkimo priežastys gali būti sezoniškas šėrimasis, vaikiško plauko keitimasis į suaugusio, bei odos ir kailio ligos. Toks didesnis plaukų slinkimas sukelia nepatogumų, ypač jeigu gyvūną laikote namie. Tuomet šuns kailis padengia baldus, kilimus kartais ir vaišes svečiams. Pasakojame, kas lemia padidėjusį plaukų slinkimą ir kaip jį sumažinti. Odos ligų nepatariama diagnozuoti ir gydytis patiems, todėl jų ir neminėsime. 

Jauniems gyvūnams plauko struktūra keičiasi 8 -12 mėn. priklausomai nuo veislės. Tokiame amžiuje šėrimasis labai padidėja. Atminkite, kad tai fiziologinis procesas ir Jūsų augintinis sveikas, tačiau šį plaukų kritimą įmanoma sukontroliuoti (skaitykite toliau).

Sezoniškai gyvūnai šeriasi du kartus per metus - pavasarį ir rudenį. Šuns plaukai  kamuos mažiau šiuo periodu, jei dažniau kruopščiai šukuosite gyvūną. Tačiau dažnai mūsų nuolat laikomų namuose augintinių  plaukai ore sklando didžiąją metų dalį. Dažnai toks plaukų kritimas suintensyvėja prasidėjus šildymo sezonui ir baigiasi pavasario viduryje, tačiau kartais tęsiasi ir visus metus. Norint, kad šuns plaukai namuose nekamuotų, mažinkite kambarių šildymą. Tačiau šiluma dažniausiai mums suteikia komforto, be to ne visi ir galime reguliuoti šilumos kiekį namuose, net ir mėgstant vėsesnį orą. Ar belieka susitaikyti su dideliu plaukų kiekiu namie? Visgi šiuos procesus įmanoma sureguliuoti.

Norint imtis šėrimosi kontroliavimo, būtina suprasti, kaip keičiasi šuns plaukai. Plaukai greitai užauga ir atsiskiria nuo plauko svogūnėlio, tuomet juos prilaiko oda, o iš likusio svogūnėlio pradeda augti naujas plaukas, kuris ilgainiui išstumia senąjį. Jei norite sumažinti plaukų kritimą, būtina stiprinti odą bei skatinti naujo, sveiko plauko augimą. Tam būtinas vitaminas B7 (biotinas).

Biotinas skatina baltymų sintezę, ypač jis veikia keratino sintezę. Keratinas - tai baltymas, kuris užtikrina odos vientisumą ir elastingumą, jis taip pat yra pagrindinė plauko žievės struktūrinė medžiaga. Taigi, norint, kad plaukai neslinktų pernelyg gausiai, būtina palaikyti pakankamą biotino kiekį. Gyvūnui keičiant vaikišką kailį ar esant odos pleiskanojimui, įvairios kilmės išplikimams, galima duoti labiau koncentruotus preparatus, pavyzdžiui, Canina Biotin Forte. Jei gyvūnui pastoviai slenka kailis, tačiau iškritusių plaukų nėra daug, nėra išplikimų tuomet pakanka mažesnės koncentracijos preparatų, pavyzdžiui, Canina Fell OK. Pateikiame pavyzdį biotino poveikio ir svarbos įvertinimui. Žemiau esančiose nuotraukose yra prancūzų buldogas, kuriam dėl alerginio dermatito išretėję šlaunų srities plaukai. Kitoje nuotraukoje tas pats šuo po 15 d. Be dermatito gydymo, visas 15 dienų naudotas Canina Biotin forte preparatas kailio sustiprinimui ir naujų plaukų augimo skatinimui.

  
Prieš                                           Po

Svarbu įvertinti ir laiku pamatyti, ar šuns plaukai krenta natūraliu intensyvumu, ar šėrimasis tapo pernelyg intensyvus ir varginantis.

Vet. Gyd. K. Vainalavičius UAB „Kaivana“
info@kaivana.lt  tel. Nr.: 8 37 337023
(straipsnio reitingas +20)
reklama