Šuns priežiūra: nagų kirpimas 2

2011 spalio 17d.
Teisinga šuns priežiūra ne visada lengvas uždavinys: nagų kirpimas augintiniui gali tapti pavojinga patirtimi ir šuniui, ir jo šeimininkui, ypač kai šuo šios procedūros bijo. Tikėtina, kad iš baimės šuo pradės blaškytis, ir jei nelaikysite jo pakankamai tvirtai, galite įkirpti į jautrią nago vietą, o taip atsitikus, šuns baimė tik dar labiau išaugs. Be to, šunys, kurie ypatingai jautrūs skausmui turi polinkį kąsti ir galiausiai ši procedūra gali baigtis nelinksmai ir jums.

Antipatija nagų kirpimui dažnai yra neteisingo pratinimo rezultatas. Šuns priežiūra neturėtų būti nemaloni nei vienai pusei,  ir, norint to pasiekti, būtų geriausia prie visų priežiūros elementų augintinį pripratinti nuo mažumės: geriausia, kad nuo 3 iki 12 savaičių jis jau būtų susipažinęs su visomis procedūromis. Kur kas lengviau išvengti antipatijos nagų karpymui (kaip ir bet kurio dėl baimės atsiradusio elgesio), pasistengiant, kad pratinimas būtų kiek įmanoma malonus, nei vėliau reabilituoti šunį po nemalionios patirties.

Nesvarbu ar turite jauną šuniuką be nagų karpymo patirties ar suaugusį šunį su įsisenėjusia baime, atsakymas į klausimą “kaip kirpti šuniui nagus”, būtų: pirmiausia išmokyti šunį pamėgti lietimąsi prie jo letenų ir nagų.

Jauni šunys, būdami labai imlūs visoms naujovėms, paprastai įpranta labai greitai. Šunims, kurie ypač jautriai reaguoja į lietimąsi prie jo letenų, gali prireikti ir daugiau laiko. Pratindami paskatinimui naudokite tik ypač šuns mėgstamus skanėstus. Būkite kantrūs ir šuns priežiūra nebekels problemų.

Pripratinus savo augintinį prie letenų ir nagų lietimo, laikas pereiti prie pačio nagų kirpimo. Jei niekada nesate kirpę šuniui nagų, galite paprašyti savo veterinaro arba šuns kirpėjo parodyti kaip tiksliai tai daryti. Juodų nagų kirpimas sudėtingesnis nei šviesių, nes sunkiau pamatyti ribą, nuo kurios nagas jau yra jautrus.

Įsitikinkite, kad nagų kirpimo įrankis yra aštrus ir nenusidėvėjęs. Senos, atšipę žirklutės vietoj gražaus nukirtimo, apdraskys nagą. Yra keletas rūšių įrankių šunų nagų priežiūrai: giljotinos tipo, žirklių tipo, dildžių. Populiariausias įrankis šunų nagams - giljotinos tipo žirklutės, tačiau jos gali netikti didesnių veislių šunims su itin storais nagais.

Gyvenantiems miestuose ir dažnai vaikštant su šuniu šaligatviais ir asfaltuotais takeliais, nagų kirpimas gali būti reikalingas visiškai retai, nes nagai vaikštant efektyviai nusibrūžina į grindinį. Dažnai pakirpti reikės tik nagus, kurie yra aukščiau letenoje ir nesiliečia su grindiniu.

Šuns nago anatomija
Šuns priežiūra bus lengvesnė, jei susipažinsite su nago anatomija. Šuns nagas padengtas kietu paviršiumi, kuris apsaugo nago minkštąją dalį, kurioje yra kraujagyslių ir nervų. Jautriąją nago dalį nesunku matyti, kai šuns nagai yra šviesūs - ji išsiskiria rausvesne spalva, todėl pakankamai lengva nukirpti nagą, jos nepažeidžiant.

Juoduose naguose ribą pamatyti sunkiau, todėl būkite atidūs, kad nesužeistumėte augintinio. Tamsius nagus rekomenduojama kirpti po truputį ir stebėti, kada kirpimo vietoje pamatysite tamsią dėmelę - ji rodo minkštos nago dalies pradžią ir toliau kirpti nereikėtų.
(straipsnio reitingas +46)

Skaitykite komentarus 2


reklama