Šunų priežiūra esant odos pleiskanojimui 1

2012 spalio 8d.
Neretai pasitaikanti šunų odos problema – pleiskanojimas. Ištikus šiai bėdai šunų priežiūra turėtų būti atidesnė, o prireikus – skiriamas gydymas. Odos pleiskanojimo problema gali ištikti tiek jauniklius, tiek suaugusius, trumpaplaukius ir ilgaplaukius šunis. Nors pleiskanos yra nepavojingos ir neužkrečiamos, į jas negalima žiūrėti atsainiai. Negydant liga gali tapti ilgalaikė ir erzinanti.

Natūralu, kad pasenusios odos epitelio ląstelės nuolatos atsiskiria nuo paviršiaus, o  jų vietą užima naujos ląstelės, taip vyksta regeneracija. Tuo tarpu pleiskanojimas - odos paviršinio epitelio gausus lupimasis sluoksniais.  Be to pleiskanų atsiradimas nepriklauso nuo kailio ilgio, tiesiog  trumpaplaukių šunų kailyje jos matosi ryškiau. 

Pleiskanos gali atsirasti dėl įvairių priežasčių - alergijos maistui, blusų, odos erkučių, streso (pavyzdžiui, dėl vizito į veterinarijos kliniką), kepenų ir inkstų problemų, taip pat dėl išsausėjusios odos. Aptarsime pastarąjį variantą ir kaip reikėtų jo išvengti, kokia turėtų būti šunų priežiūra gydymo metu. Pirmiausia svarbu įsitikinti, ar šuns oda pleiskanoja būtent dėl sausos odos, o ne dėl kitų problemų. Jei pleiskanojimas yra  lokalus (o ne pasklindęs po visą kūną), jei sukelia  odos paraudimą, oda šlapiuoja, išplinka kailis, greičiausiai problema yra rimtesnė nei išsausėjęs paviršinis odos sluoksnis.

Odos atplaišas galite pašalinti šukuojant kailį tankiu šepečiu. Tačiau svarbiausia pašalinti pleiskanas sukėlusią priežastį. Jei pleiskanojimo priežastis yra sausa oda, reikia atstatyti odos riebalų ir drėgmės kiekį. Tai galima daryti dvejopai:

1. Išorinis gydymas

- Odos drėgmė didėja kylant aplinkos drėgmei. Jei gyvenamose patalpose oras sausas,  drėgmę galima didinti naudojant oro drėkiklius.

- Šuns maudymas - lengviausias gydymo būdas.  Šunį, turintį sveiką odą,  rekomenduojama maudyti kartą per mėnesį žiemos metu ir dukart per mėnesį vasaros metu. O pleiskanojant odai reikėtų maudyti kartą - du per savaitę (dažniau nei dukart nerekomeduojama, nes per dažnas maudymas taip pat sausina odą).  Išmaudžius kailį iššukuokite su šepečiu ir išmasažuokite, nes tai stimuliuoja odos regeneraciją. Šampūnai šunims nuo pleiskanų, kuriuose yra sieros ir salicilio rūgščių - efektyviausia maudymo priemonė. Jokiu būdu negalima naudoti šampūnų nuo pleiskanų skirtų žmonėms.  Taip pat netinka antiparazitiniai šampūnai, nes jie dar labiau sausina odą.
Išmaudžius šuns kailį galima negausiai ištrinti augaliniais aliejais, jie padės sulaikyti drėgmę, ypač jei gyvenamosios patalpos pasižymi sausu oru. Liaudies medicina kailio įtrinimui rekomenduoja actą, citrinų sultis, obuolių sidrą, bet jais ištrintą kailį po kiek laiko riekia išskalauti. 

2. Vidinis gydymas

Odai būtinos omega - 3 riebalų rūgštys, kurių pakankamai yra aukštos kokybės šunų maiste, taip pat specialiuose maisto papilduose. Populiariauia papildoma priemonė – lašišų aliejus, kuris aprūpina odą sveikai išvaizdai reikalingomis medžiagomis.  Būtinų polinesočiųjų riebalų rūgščių taip pat yra linų sėmenų aliejuje. Šie maisto papildia užlašinami ant sauso maisto.
 
Tačiau nepamirškite, kad norint atsikratyti pleiskanų visam laikui, šuns priežiūra turi būti reguliari. Pleiskanojimas yra  ženklas, kad sutriko viso gyvūno organizmo balansas, todėl ir gydyti reikia visomis priemonėmis, nes sveiko šuns  ir oda graži, ir kailis žvilga.
(straipsnio reitingas +16)

Skaitykite komentarus 1


reklama