Šunų priežiūra šėrimosi metu 1

2012 kovo 6d.
Šunų kailis auga cikliškai. Kiekvienas plauko folikulas iškyvena staigaus augimo fazę, kurią seka lėtesnio augimo fazė ir tuomet poilsio fazė. Poilsio fazės metu plaukas po truputį atsiskyrinėja nuo folikulo ir galiausiai atsiskyręs iškrenta. Kai šuo šeriasi, naujas plaukas išstumia senąjį ir ciklas prasideda iš naujo. Vidutiniškai šuniui užsiauginti kailį trunka 4 mėnesius. Tačiau, pavyzdžiui, Afganų kurtui kailis auga 18 mėnesių.

Daugelis žmonių mano, kad šėrimąsi įtakoja temperatūros pokyčiai. Tačiau iš tikrųjų didžiausią įtaką daro sezoninis dienos šviesos ilgis. Ilgesnės dienos pavasarį suaktyvina šėrimosi procesus, kurie trunka 4-6 savaites. Rudenį, kai dienos trumpėja, daugelis šunų vėl šeriasi. Jautrumas dienos ilgiui labiau išreikštas pas šunis, kurie gyvena lauke. Namuose gyvenantys šunys veikiami dirbtinės šviesos gali šertis ir auginti naują kailį visus metus.

Kai kurios veislės, kaip pavyzdžiui pudeliai, Bedlingtono terjerai ir Keri blu terjerai turi taip vadinamą nesišeriantį kailį. Šios veislės šunys nesišers ir nemėtys plaukų Jūsų namuose. Tačiau negyvi plaukai liks ant kūno ir velsis į gumuliukus.

Kai kurie šunys turi dvigubą kailį: ilgus, šiukrščius viršutinius plaukus ir minkštą, ploną, vilnonį poplaukį. Kai šuo, turintis, dvigubą kailį pradeda šertis, kailio išvaizda gali būti kelianti nerimą. Poplaukis metamas gabalais, kailis atrodo tarsi iškandžiotas, arba lyg šuo turėtų rimtų odos problemomų.

Kai prasideda šėrimasis, pasistenkite kasdien šukuodami pašalinti kuo daugiau erzinančių negyvų plaukų. Šunų veislių su storu dvigubu kailiu maudymas padės negyviems plaukams atsikabinti nuo kūno ir jie bus lengviau pašalinami. Visada prie prausdami šunį, jį iššukuokite, tai padeda išvengti sąvėlų.

Šunų priežiūra, kad šėrimasis keltų mažiau rūpesčių

Reguliari šunų priežiūra palaikys puikią šuns kailio ir odos būklę bei apsaugos nuo daugelio problemų. Net ir beplaukėms veislėms reikalinga priežiūra, kad oda būtų sveika. Nustatykite šuns priežiūros tvarkarašgį dar jauname jo amžiuje ir laikykitės tvarkaraščio per visą šuns gyvenimą. Pradžioje tegul priežiūros laikas būna neilgas, pasitenkite kad jis taptų malonia patirtimi šuniui. Jei šuniukas užaugs nemėgdamas pagrindinių priežiūros procedūrų, net ir paprastos procedūros pasidarys vis sunkiau pakeliamos.

Svarbu, kad šepečio šeriai ir šukų dantukai būtų tinkamo ilgio šuns kailiui. Pavyzdžiui, jei kailis storas, o šereliai ar dantukai yra per trumpi, kailio viršus gali atrodyti visai neblogai, tačiau poplaukis vis labiau velsis. Galiausiai į savėlas įsitrauks vis daugiau viršutinio kailio ir galiausiai šunį teks trumpai nuskusti. Iš kitos pusės, jei šuo turi ploną poplaikį, šukavimas su įrankiais, kurių šereliai ir dantukia ilgi, gali subraižyti ir pažeisti odą.

Sąvlėlų šalinimas

Sąvėlos yra kailio gumuliukai, kurie susiformuoti bet kur kailyje, tačiau dažniausiai aptinkami aplink ausis, sulenkimuose ar pažastyse, aplink analinę angą, kirkšnių srityje ir tarp pirštų. Sąvėlos yra plaidžios priežiūros arba priežiūros netinkamomis priemonėmis pasekmė. Šunys su minkštensiu kailiu ya labiau linkę į savėlų formavimąsi.
Norėdami pašalinti sąvėlas, pirmiausia sumirkykite susivėlusias vietas kailio kondicionieriumi kelioms minutėms. Tada išskirstykite savėlas kiek tik galite su pirštais.

Kartais gali būti naudojamos specialios šukos savėloms šalinti. Tačiau daugeliui pašalinti kali būti reikalingos žirklės, elektrinis kirptuvas arba sąvėlų skaldytuvas. Sąvėlų kirpimas us žirklėmis turi būti ypač atsargiai atliekamas, nes šuns oda nėra smarkiai sujungta su raumeniniu audiniu ir tempiasi traukiant sąvėlas. Nebandykite žiklių pakišti po sąvėla ir nukirpti visos iškart. Beveik užtikrintai nukipriste sąvėlą kartu su dalimi odos. Kai įmanoma, pakiškite po sąvėla šukat, taip padarydami barjerą tarp sąvėlos ir odos. Laikykite žirkles vertikaliai pakištoms šukoms ir sukrapykite sąvėlos kamuoliuką siaurais ruoželiais. Panašios atsargumo priemonės turėtų būti ir elektriniais kirpikliais. Švelniai iššukuokite sąvėlą. Kai sąvėla bus pašalinta iššikuokite su šukomis likučius.

Jei iš šuns kailio riekia pašalinti kramtomąją gumą, pirmiausia ant jos palaikykite ledo kubelį ir pabandykite švelniai ištraukit. Jei nepavykta, tuomet reikės rūpestingai ją iškirpti.
(straipsnio reitingas +30)

Skaitykite komentarus 1


reklama