Australų ir prancūzų aviganiai po vienu stogu 3

2008 gruodžio 13d.
Veislyne „Momento“ po vienu stogu gyvena australų ir prancūzų aviganiai (boseronai). Veisėja Gailutė Radzevičienė sako: „Turim įregistravę veislyną „Momento“, pirmiausia  pradėjom veisti boseronus (prancūzų aviganius), vėliau susidomėjom kita veisle - australų aviganiais. Boseronų turėjome dvi vadas, dabar sukergėme vėl, galbūt turėsime trečią.“

Borseronai rašytiniuose dokumentuose pirmą kartą paminėti 1578 metais. 1863 m. pirmoje šunų parodoje Paryžiuje buvo oficialiai pristatyta boseronų veislė. Boseronas labai universalus ir lengvai mokomas pačių įvairiausių užduočių šuo. Jau nuo seno Prancūzijoje šie šunys naudojami kaip tarnybiniai šunys armijoje ir policijoje, taip pat kaip aviganiai, šernų ir meškų medžiotojai, asmens sargybiniai, teritorijos bei patalpų sargai. Boseronai užtikrintai reaguoja į svetimus, patekusius į jo teritoriją, be baimės atakuoja auką medžioklės metu.

Boseronas - vieno šeimininko šuo. Jeigu šuo ir žmogus išsirinko vienas kitą, tai visam laikui, nes jis nepakelia šeimininkų kaitos. Bet, nepaisant nieko, boseronas puikiai pritampa šeimoje ir tampa puikiu sargu ir kompanionu. Tai nepaperkamas „angelas sargas“, siela ir kūnu atsidavęs šeimai, kurioje gyvena. Boseronai turi labai stiprų atsakomybės jausmą. Jis angelo sargo vaidmenį paskirsto visiems šeimos nariams. Yra geras vaikų draugas ir patikimas jų apsauginis. Namuose boseronas - draugas, visų įvykių dalyvis, kuris viską supranta iš mūsų judesių, gestų, mimikos. Jaučia neišsakytas mūsų mintis. Šios veislės šunys retai loja ir tai tik labai rimtu pagrindu.

Australų aviganiai iš pradžių buvo veisiami avims ganyti nepastovaus klimato Kalifornijos žemėse, bet jie puikiai tinka ir gyvenimui šeimoje bei tarnybinio šuns darbui.

Australų aviganiai
- labai universali veislė. Jie yra ne tik puikiai dirbantys tarnybiniai šunys, bet ir puikūs šeimos draugai. Viena puikiausių australų aviganių savybių - noras patikti savo šeimininkui; todėl jie greit mokosi ir yra ištikimi draugai. Australų aviganiai yra atsargūs su svetimais žmonėmis, bet nėra bailūs.

Jie turi stiprų teritorijos instinktą ir gerai saugo šeimininkų nuosavybę bei namus. Šie šunys labai myli vaikus ir greitai tampa lengvai nuspėjamais ir atsidavusiais šeimos nariais. Jiems nebūtina didelė teritorija, kad išsilakstytų, bet jie reikalauja kasdienių užsiėmimų ir dėmesio. Labai mėgsta žaisti kamuoliu ir plastikinėmis lėkštėmis. Daugeliui australų aviganių labai patinka vanduo. Šios veislės šunys yra meilūs ir žaismingi, bet neprarandantys pagrindinio darbinio instinkto.

Australų aviganiai yra sveiki šunys, išgyvena 12 ir daugiau metų. Jų priežiūra minimali:  valyti ir šukuoti kailį, trumpinti nagus. Kadangi yra energingi, jiems reikia daugiau visaverčio ėdalonei panašaus sudėjimo kitos veislės šunims.
(straipsnio reitingas +19)

Skaitykite komentarus 3reklama